Bulvár

Iva Bittová a Bardolíno na Dobešce

Divadlo Dobeška připravilo na pondělí 17. června zajímavou hudební událost  - společný koncert Ivy Bittové a tria Bardolino, na kterém zazní jejich autorské skladby.

bittovaIva Bittová je zpěvačka, houslistka a herečka. Patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní hudební scény. Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře /role Dony Elviry W.A.Mozart/. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Housle ji provázejí a usměrňují ji celý život, obtížná technická cvičení jí dodávají řád, jistotu, a odhalují její vnitřní pochybnosti. Její komunikace je založena na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu.

Byla oceněna mnoha hudebními i filmovými cenami, na společných projektech se setkala například s Antonínem Fajtem, Barbarou Marií Willi, Billem Frisellem, Donem Byronem, Idou Kelarovou, Vladimírem Václavkem, Pavlem Fajtem, Vladimírem Godarem, Lisou Moore a mnoha dalšími. Vystupovala mimo jiné v Dvořákově síni pražského Rudolfina, londýnské Wigmore Hall či newyorské Carnegie Hall.

V současnosti žije ve Spojených státech amerických, v údolí Hudson Valley, ve státě New York, kde uprostřed přírody vznikají nové hudební podněty.

Skupina Bardolíno hraje ve složení: Pavel Fischer, iniciátor spojení s Ivou Bittovou a jejím charismatickým uměním. Autor, který se přirozeně pohybuje mezi vážnou hudbou a kořeny lidové hudby a folklóru. Vedle sebe má temperamentní Margit Klepáčovou, která svou virtuózní hrou na violoncello, navíc i barevným zpěvem a také vlastním nepřehlédnutelným autorským vkladem vytváří ve dvojici silný ženský protipól. Trojici doplňuje perkusista Camilo Caller

Radost z muzicírování, odvaha pustit se do něčeho nového, nadšení a nakažlivý výsledek zpěvu i hry, překračování žánrových hranic - to je hned několik důvodů poslechnout si uskupení s tajuplným názvem Bardolíno. Spojení všech umělců do jediného koncertu slibuje jedinečný zážitek.

Koncert je jedním z mála koncertů pořádaných v rámci turné Ivy Bittové v České republice.

Více o programu na Dobešce jsme psali:

Webové stránky divadla:

   
12.06.2013 - Blog redakce - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [6] kobližka [*]

  Zřejmě je dobrá,ale mě se prostě tenhle žánr nelíbí.

  superkarma: 0 12.06.2013, 19:39:28
 2. avatar
  [5] ekleinovka [*]

  Je dobrá,ale mně se líbí úplně odlišný žánr

  superkarma: 0 12.06.2013, 13:58:16
 3. [4] ozón [*]

  v  Želarech  byla  fantastická  ,  jinak  to  není  můj  šálek  kávy 

  superkarma: 0 12.06.2013, 13:30:59
 4. avatar
  [3] Hanula [*]

  Sml16Ivu mám ráda - je svá....Sml67

  superkarma: 0 12.06.2013, 10:11:19
 5. avatar
  [2] enka1 [*]

  Doufám, že bude někde nějaký záznam.

  Skvělá je i její sestra.

  superkarma: 0 12.06.2013, 10:01:49
 6. avatar
  [1] marde [*]

  Je svérázná a dobráSml16

  superkarma: 0 12.06.2013, 09:53:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme