Dějí se to ale neuvěřitelné věci. Opravdu někteří gynekologové by měli pověsit svoji profesi na hřebík a být rádi, že je nezavřou. Tak mě rozčílil příspěvek, který poslala čtenářka Iva.

Po mnoha letech vztahu s mým mužem, jsem konečně otěhotněla. Chodila jsem na pravidelné prohlídky ke svému gynekologovi a měsíc co měsíc jsem pozorovala své kulaté bříško. Na gynekologii začal pravidelný kolotoč s odběry krve, sono a další vyšetření. Vše vypadalo naprosto normálně a krom ranní nevolnosti a pálení žáhy mě nic netrápilo. 9 dní před termínem jsem začala rodit, tak jsem si ve 4 hodiny ráno zavolala sanitku. Na příjmu v nemocnici mi řekli, že je miminko už zralé a nemá cenu cokoli odkládat. Dali mi kapačku s látkou na vyvolání porodu a každou hodinu jsem chodila na ozvy a vyšetření, jak jsem otevřená. Porodní bolesti už jsem měla po 5 minutách, ale otevřená jsem pořád nebyla dost. Pak jsem šla na další ozvy a ty dopadly špatně. Mojí holčičce přestávalo tepat srdíčko. Musela jsem okamžitě na sál. Nakonec se mi narodila dcera Natálka císařským řezem a byla zachráněná opravdu za 5 min. 12. Lékaři zjistili, že mám zdvojenou dělohu a přes tu přepážku nemůže dcera ven. Měla jednu velkou modřinu kolem hlavičky u kořene nosu a očiček. Později, jak jsem se probrala mi bylo řečeno, že můžu poděkovat mému gynekologovi, který to měl odhalit a na císaře jsem měla jít rovnou. Těch 8 hodin trápení a strachu o malou vůbec nemuselo proběhnout.

Po 4 letech jsem otěhotněla znovu, ale snad po týdnu jsem o dítě zase přišla. Začala jsem silně krvácet a skončila v nemocnici. Letos v březnu jsem otěhotněla znovu a doufala, že se to konečně podaří. Jenže v 1. měsíci jsem začala krvácet znovu. Měla  jsem o dítě strašný strach. Znovu jsem skončila v nemocnici a dostala prášky na udržení plodu. Tohle se opakovalo ještě jednou v druhém měsíci, ale z nemocnice jsem odcházela stále s miminkem a bez krvácení. Do tří dnů jsem se měla hlásit zase u svého gynekologa. První se nemohl dopočítat ve kterém měsíci vlastně jsem, pak se díval snad 10 minut na monitor a nemohl najít srdeční činnost. Pak prohlásil, že je to umlklé těhotenství a plod se nevyvíjí. Já jsem mu prostě nevěřila, protože jsem cítila, že je vše v pořádku. Už mě chtěl rovnou objednat do nemocnice na vyčištění. Stál si za svým a jen arogantně prohodil, že omyl není možný, že takových těhotenství už viděl.... Ale jestli mu nevěřím, tak mi dá ještě týden.

No nedovedla jsem si představit, že budu týden čekat, jestli je moje dítě ve mě mrtvé nebo ne. Odjela jsem tedy hned ten den  zpět do nemocnice, kde jsem před pár dny ležela a nechala se znovu vyšetřit. Pan doktor na mě koukal co tam zas dělám, a jestli jsem se nezbláznila. Ale vyšetřil mě a hlavně uklidnil, že srdíčko pracuje jak má. Nechápal,  že ho můj gynekolog neviděl a takhle mě vyděsil.  A protože tohle byl už druhý pořádný průšvih mého doktora, tak jsem od něj odešla. Sice mě strašili, že to bude v těhotenství problém, ale nakonec jsem si svého nového gynekologa našla. Našla jsem ho v nemocnici, kde má malou ordinaci a plno přístrojů nemá. Musím lítat po různých odděleních. Ale konečně cítím, že je to člověk, který svému oboru rozumí a má ke mně citlivý přístup. Na soukromou praxi mého bývalého gynekologa už raději nechci vzpomínat.

Mám teď pořádné bříško a už se jen koulím, ale za pár týdnů se nám narodí zdravý chlapeček. A jen doufám, že porod už nebude takový stres pro mimi i pro mě, jako při porodu dcery.

Iva, Bruntál

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

mimus

mimusdva

____________

Milá Ivo. Děkuji za neuvěřitelný příběh (já bych toho gynekologa snad i udala) i za roztomilé fotečky vaší holčičky. Posílám hodně síly a energie k narození chlapečka. A samozřejmě štěstí na dobrého porodníka.
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama