Bulvár

Italské sestry vrátily McCartneymu deník po dvaceti letech

Paul McCartney se po letech znovu shledal se svým deníčkem. Důvěrný zápisník si bývalý "Brouk" začal psát už v sedmdesátých letech. V první polovině osmdesátých mu jej však "ztopily" dvě povedené italské puberťačky.

Přesně dvacet let trvalo, než si McCartney mohl znovu prolistovat svůj deníček zabalený v červených deskách. Minulý týden mu jej vrátily jeho dvě italské fanynky: sestry Bianca a Francesca De Faziovy. Poté, co sir Paul odehrál v Římě svůj koncert, počkaly na něj u šaten a zápisník mu s omluvou vrátily. McCartney se začal smát a pronesl jen: "Vy zlobivé holky."

Když bylo sestrám De Faziovým jedenáct a dvanáct let, zabrousily při návštěvě Londýna také do čtvrti St. Johnson Wood, kde McCartney dříve bydlíval se svou přítelkyní Jane Asherovou. Italskému deníku Corriere della Sera se vypečené sestřičky svěřily: "Byly jsme skupinou Beatles posedlé. Našly jsme Paulův bývalý dům. Byl úplně opuštěný a dveře byly otevřené. Tak jsme tam vešly a našly jsme tam deník. To se psal rok 1983."

I když se McCartney naoko zlobil, byl rád, že má svůj zápisník zpátky. "Ten deník pro mě hodně znamená," řekl. Sestry, které dnes už překročily třicítku, mu odvětily: "Velmi se vám omlouváme, ale díky tomu, že jsme vám deník vzaly, se nám teď splnil dvacet let starý sen: stát vedle vás jen několik centimetrů."

Sestry De Faziovy říkají, že si v deníku početly dost o zákulisí skupiny. McCartney si vedl poměrně podrobné zápisy o rozhovorech mezi ním a Johnem Lennonem. Osmého dubna roku 1971 si McCartney zapsal: Dnes jsem Johnovi řekl, že už nejsem Brouk. A on mi na to jen suše odpověděl: dobrá, tak to tedy rozpustíme.
V deníku je také první verze textu písničky Another Day z alba Wildlife, které vyšlo v roce 1971.  

 
   
16.05.2003 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. [8] 7kraska [*]

  Jmenuje se to "The U.S.A. versus John Lennon" myslim.

  superkarma: 0 17.05.2008, 01:45:13
 2. [7] 7kraska [*]

  Motty, Ty jsi jeste vetsi Beatles fan nez ja, koukam. Ja byla jen na Abbey Road na prechodu, u domu clenu Beatles nikdy. Ovsem muj favorit je John s jeho nevymachanou hubou...doporucuji novy dokument "US versus John Lennon", nedavno sel v kinech a je i na DVD.

  superkarma: 0 17.05.2008, 01:44:39
 3. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Se divím, že ty informace ještě neprodaly bulváru...že by zvláštní úkaz lidské empatie a slušnosti?

  superkarma: 0 16.05.2008, 10:39:03
 4. avatar
  [5] Bobina [*]

  Jojo, jelikož jsem ročník 78,tak mám prostě nesplnitelný sen "jít na koncert Beatles".
  Na plese jsem slyšela hrát ty šikovné kluky ze Slovače (The Back Wards nebo jak se to píše) a srdéčko plesalo,ale prostě Beatles jsou Beatles.
  Jsou to bozi /tedy jedničkou pro mně stále zůstává Kamelot,ale ti zatím hrávají ...tedy momentálně vlastně je roční přestávka...bohužel/.

  superkarma: 0 16.05.2003, 11:46:38
 5. avatar
  [4] Motty [*]

  K.: Taky ho mám strašně ráda a předevčírem (14.5.) jsem prošvihla jeho koncert ve Vídni Takovej kousek odtud byl a já trčela doma

  superkarma: 0 16.05.2003, 11:41:31
 6. avatar
  [2] Motty [*]

  Na ten dům jsem se byla v Londýně taky podívat, jsem velkej fanda Beatles, ale Paul už tam bohužel nebydlel. No, myslím, že kdybych mohla, taky bych mu něco šlohla a pak ráda vrátila

  superkarma: 0 16.05.2003, 09:26:02
 7. [1] Katka [*]

  oceňuji, že informace z deníku nezneužily.

  superkarma: 0 16.05.2003, 07:31:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme