Styl

Italky jsem si představovala úplně jinak

italian

Tak jsem si splnila svůj velký sen a dluh a konečně se podívala do Itálie. Ale žádné Bibione a „válečka“ u moře, ale poznávací cesta po Toskánsku. Možná mi to nebudete věřit, ale v moři jsem si smočila jen kotníky, a vůbec toho nelituji, přestože se teplota po většinu dnů nehnula pod třicítku.

Vždycky jsem si myslela, že nikde není tolik památek na kilometr čtvereční jako v Čechách, dokud jsem se nenavštívila tuhle úžasnou zemi. Skoro jsem zavařila foťák, jak jsem v počátečním nadšení „cvakala“ všechno, co mi přišlo zajímavé, malebné, úchvatné. A že toho bylo! Prastaré kostely, malebné uličky, nádherná příroda.

A samozřejmě lidé. Temperamentní, veselí, ochotní a ne tak ukřičení, jak jsem si představovala. Na naše sousedy ve středočeské vísce tedy rozhodně nemají.

A co vyhlášený italský styl? To víte, že jsem to sledovala, a pokud jsem našla nenápadnou pozici, i fotila.

italky

Z dálky, jako když jde z války, z blízka...Dáma měla už „velbloudí“ kolínka, ale v mládí to musela být kočka. Tenhle pár vypadá, jakoby mi pózoval. Ale je to náhoda a má šikovnost nenápadného reportéra.

Tak jsem se ve svých představách trochu sekla. Žádné vysoké jehly a úzké sukně. Ty vidíte spíš na „starší“ generaci. Zato není výjimkou, že takovou dámu spatříte na skútru nebo na starém otřískaném kole, jakým by u nás pohrdl i bezdomovec. Tam je to snad image nebo módní záležitost. Čím ošklivější kolo, tím lepší. Chlápek ve skvěle padnoucím obleku s kapesníčkem v kapsičce, oblíbenou proužkovanou košilí a samozřejmě luxusních botách si to šine na rezavé kraksně stejně hrdě, jako by jel v nablýskaném kabrioletu.

chlápek

Tenhle muž v bílém sáčku a helmě si zapakoval svůj skútr poblíž úřadu. Naprosto běžný jev. Skútr a kolo jsou nejrychlejší dopravní prostředky

Co jsem ještě vypozorovala? Že správný Ital má zvednutý límeček od trička, nagelované vlasy, úžasné boty a drahé hodinky. Skoro všechny Italky mají velká prsa a útlé kotníky. Moc se nelíčí, zato si potrpí na sluneční brýle, upravené nehty a obrovské hodinky.

mladé holky

Kozačky, turecké kalhoty a velké tašky jsou k vidění poměrně často. Ten „fešák“ je z největší pravděpodobností turista.

Mladé Italky se oblečením na první pohled moc neliší od našich „holek“. Také nosí legíny, uzoučké džíny, balerínky, placaté sandálky, hodně kozačky, ale mají prostě jiný šmrnc. Možná to dělá ta jejich úžasná bezprostřednost a elegance, se kterou se pohybují nebo jezdí na skútru. Ale za to bych je někdy pěkně pokárala. Klidně vás předjíždí zleva zprava, pruh nepruh, jako by se nechumelilo.

model

V plavkách vstup zakázán! To stálo na cedulce při vstupu do historického centra města. Tenhle pár si s tím hlavu rozhodně nelámal. Zřejmě turisté.

Zkrátka jiný kraj, jiný mrav.

A co vy, milé ženy-in? Máte už také nějaké zážitky z dovolené? Kde jste byla? Cestujete do zahraničí, nebo poznáváte české kraje? Čeho si nejvíc všímáte? Co vás na dovolené baví? Pohoda, klídek, lenošení, nebo nové poznatky? Určitě na dovolené hodně fotíte. Pošlete nám nějakou fotografii, o které si myslíte, že se povedla. Pokud jste letos na dovolené ještě nebyla, nevadí. Určitě vyštracháte něco z těch minulých.

Na vaše příhody a fotografie z dovolené se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Jako odměnu za vaši iniciativu vám mohu nabídnout dárky, které se vám můžou o dovolené hodit

cena

Knihu „Jak chodit na vysokých podpatcích“ a opalovací sprej Garnier Ambre SOLAIRE

   
12.07.2011 - Módní policie - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [15] blesksoft [*]

  já mám itálii  ráda, ale zklamaly mně Benátky jsou strašně špinavé

  superkarma: 0 24.12.2012, 11:47:08
 2. avatar
  [14] Solei [*]

  V itálii, hlavně na jihu se na kole jezdí fascinujícím způsobem. Jediný kdo sedí na sedátku je kluk. Ale na řidítkách sedí dívka a obvykle druhá dívka stojí na mřížce za sedadlem.... a jede se na diskošku. Takhle různě poskládaně může na kole jet i víc dětí.

  superkarma: 0 12.07.2011, 13:57:04
 3. avatar
  [13] Žábina [*]

  v Itálii jsem byla loni, na Palmové riviéře..moře úžasné, promenáda večer úžasná

  všechny Italky byly prudce elegantní - mohla jsem na nich oči nechat Sml59Sml67

  chlapi mě až tak nezaujali - malí, nagelovaní, v obtaženýh tričkách, nic pro mě Sml68

  ale elegantní Italky mě dostaly Sml67

  superkarma: 0 12.07.2011, 12:55:45
 4. [12] macamala [*]

  Dana Svobodová — #10 Loni jsem  ležela na pláži. Byla siesta, přijeli zrovna dva řemeslníci, sundali oblečení - měli pod ním koupací šortky, zaplavali si v moři, pak si chvíli poleželi a za hodinku jeli se štaflemi dál. Když vezmu v úvahu, že to tak dělají 4 měsíce - od června do září, popř. října - tak si myslím, že je to uklidňující, osvěžující.

  superkarma: 0 12.07.2011, 12:23:46
 5. [11] Dana Haklová [*]

  funnka — #2 Tady byla čistá, ale velké vlny. Stejně jsme neměli vůbec v úmyslu se koupat

  superkarma: 0 12.07.2011, 12:13:22
 6. [10] Dana Haklová [*]

  Anai — #1 Tím sebevědomím to určitě bude. Jsou všichni úplně v pohodě a užívají si života. Překvapilo mě, že i tamní řidiči jsou v klídku, i když jim do protisměru vjede někdo na kole

  1. na komentář reaguje macamala — #12
  superkarma: 0 12.07.2011, 12:11:38
 7. avatar
  [9] wich [*]

  "tohle nedělejte, považují to za výzvu" Sml67Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 12.07.2011, 10:48:57
 8. avatar
  [8] SStream [*]

  Jsem v Itálii poměrně často a asi nejvíce zvláštní zvyk se tam vyskytuje u mužů. Je jedno jak vypadáte nebo co máte na sobě. Každý Ital si Vás proměří od hlavy až k patám a nepřijde mu nijak nevhodné na Vás koukat i více než deset vteřin, zrak rozhodně nesklopí ani když se mu podíváte do očí (tohle nedělejte, považují to za výzvu..  Sml30) Itálie je skvělá země, baví mě jejich způsob bytí.

  superkarma: 0 12.07.2011, 10:47:33
 9. avatar
  [7] wich [*]

  S tou módou je to asi všude stejné - jsou ženy, co si na vzhledu zakládají, jsou ženy, které na to kašlou/nezvládají/nestíhají/nemají prostor... Ať jste v ČR, Itálii, Francii... Oblékání žen od hranic směrem na Západ a Jih nás často fascinuje, protože je u nich móda za facku, je tam dost všech artiklů, takže to mají i snažší o ty možnosti.

  superkarma: 0 12.07.2011, 09:33:59
 10. avatar
  [6] cherinka [*]

  Itálii miluju! Sml67

  funnka — #2 Záleží na tom, kde jsi byla... My jsme byli letos v Kalábrii a tam bylo moře úžasné.

  superkarma: 0 12.07.2011, 09:28:12
 11. avatar
  [5] átéčko [*]

  U nás se ty turecké kalhoty nosí také. Už jsem si taky jedny zkoušela. Velké hodinky jsou módní, ale když je nepotřebuji nosit je nebudu. Jinak tam muselo být úžasně. Mám ráda ty úzké uličky. Koukám taky po lidechm ne po výlohách, ale po tom, co mají lidé na sobě, jak gestikulují,čichám jaké vůně používají. Koukám, že nenosí tolik igelitky, jako my...Sml16

  superkarma: 0 12.07.2011, 09:21:36
 12. avatar
  [4] Dante Alighieri [*]

  Škoda, že u sebe nemám notebook a že mě to včera nenapadlo... Poslala bych vám sérii bratrových fotek - loni v Amsterdamu pokoutně fotil místní ženský na kole. Sml30

  superkarma: 0 12.07.2011, 08:56:39
 13. avatar
  [3] selinka [*]

  Ta druhá fotka se opravdu povedla a pár na ní je sympatický Sml67

  superkarma: 0 12.07.2011, 08:31:20
 14. [2] funnka [*]

  já si v Itálii smočila jen palec u nohy,jak byla voda špinavá a studená

  1. na komentář reaguje cherinka — #6
  2. na komentář reaguje Dana Svobodová — #11
  superkarma: 0 12.07.2011, 08:24:55
 15. [1] Anai [*]

  Vidím, že se toho za 6 let, co jsem Itálii navštívila, nic nezměnilo.Sml16 Tehdy se mi moc líbily výlohy s oblečením, užívala jsem si je skoro stejně, jako památky, i když jsem v nich tehdy rozhodně nakupovat nemohla. Dnes už se možná zlepšily i ty pražské. Dano, ta bezprostřednost a ležérnost v oblékání a hlavně v tom, jak se lidi pohybují na ulicích, byla na Západa vždycky - stačí srovnat filmy české a cizí třeba z 80. let. Lidé u nás měli zřejmě díky totáči nízké sebevědomí, nevím, čím to může být jiným....

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #10
  superkarma: 0 12.07.2011, 08:23:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme