Na různá westernová městečka jsme si už všichni zvykli. Najdeme je u nejednoho většího města a kromě „opravdového“ života a la Divoký západ tu probíhají i divadelní představení, plné stříleček a akrobatických kousků na koních. Nechybí ani soutěže pro děti. Tohle všechno, ale v daleko starším pojetí vás čeká i v keltském skanzenu Isarno!

kelt

Ano, tušíte správně, že v Isarnu vás nečekají žádní kovbojové, ani žádné revolvery a divoké přestřelky šerifů a desperátů, zato se můžete těšit na šerm chladnými zbraněmi a život z doby, kdy civilizace teprve pronikala na barbarské území. To podtrhuje i samotný název skanzenu.

Slovo Isarno bývalo starým keltským názvem pro železo. Doba byla tenkrát tvrdá a chladná, stejně jako je železo...

„Chtěli jsme vytvořit co možná nejreálnější podobu keltské vesnice, včetně staveb, řemesel, a vůbec života z období před dvěma tisíci lety, kdy na našem území žili Keltové,“ dozvídáme se na internetových stránkách skanzenu.

Kde přesně skanzen najdete?

Letovice je městečko, které se nachází asi 50 kilometrů severně od Brna, autem na hlavním tahu na Svitavy. Jezdí sem pravidelně co půl hodiny vlaky z hlavního nádraží v Brně a autobusy ze Zvonařky.

ISARNO

Kdy?

Nejbližší akce, kterou můžete ve skanzenu navštívit, je velký keltský svátek Samhain aneb Folkelt Fest! V Isarnu proběhne 2. a 3. října 2010. Folk a irská hudba, tance, řemeslné dílny s možností vlastní výroby z kovů, keramiky a vlny, ohňová show!

Jde o poslední velkou akci v Isarnu tento rok, proto byste si ji neměli nechat ujít!

Kdy jindy navštívit ISARNO?

Skanzenu je otevřen každý den v měsících červenci a srpnu, kdy je otevřen podle následujících hodin...

  • Po - Pá 9.00–18.00
  • So 9.00–22.00 (pokud není změněno programem)
  • Ne 9.00–18.00 (průvodcovství, program pro děti)

V dalších měsících zde můžete vidět bohatý kulturní program, který si můžete nastudovat na internetových stránkách Isarna.

Vstupné

  • Vstupné do skanzenu s průvodcem: 60 korun (děti pod šest let věku zdarma)
  • Vstupné na program a festivaly: 70 až 180 korun, podle velikosti akce.

Informace o chystaných i proběhách akcích najdete na internetových stránkách skanzenu Isarno. Pokud si chcete rezervovat nějaký termín, kontaktujte pana Olesova na telefonu: 776 117 537.

Lze také domluvit akce soukromé a pro školy.

Reklama