Přečtěte si zajímavý postřeh od čtenářky irušky. Sama mikrospánek zažila už několikrát. Nic příjemného.

Dobrý den,
můj názor je, že hodně lidí si plete mikrospánek s obyčejným zaspáním, byť třeba na krátkou dobu - což se mně stává běžně. Např. u TV - zaspíte během 2-3 minut kus děje, při čtení knihy - na hodinkách o pár minut více, ale jste stále na stejné řádce atp. - ovšem to není mikrospánek - možná únava očí?!
Ale mikrospánek ten mne obvykle postihuje jako spolujezdce (a může to být i po pár km jízdy a vůbec nelze mluvit o únavě), o něčem co vidím povídám a než větu dokončím, tak zírám, protože jsme o pořádný kus dále a řidič říká o čem mluvíš? A já podle vnitřního  (dost nedefinovatelného) pocitu vím, že jsem na pár vteřin „vypnula“. To se mi stávalo i v autobuse, když jsem dojížděla dost km do práce, obvykle ve stoje - člověk kouká z okna ven a najednou má okno - krajina je o kus dál.

Jednou se mi stalo v metru - sedím na krajním sedadle, proti mně mladá dáma a než jsem domyslela, že má pěkný obleček, tak vidím, že už tam sedí osoba úplně jiná. Pro mne jsou tyto momenty krajně nepříjemné - pro řidiče to musí být děs a běs - zejména proto, že vás nic dopředu nevaruje - prostě z ničeho nic jste mimo.  Ani nevím, jestli existuje nějaká psychoporadna a vůbec doporučení, jak situaci předejít. Specielně pro dálkové autobusáky a tiráky by to mohlo být velice přínosné. I když každý má jinou mentalitu a jiné psycho - a já myslím, že obecné pravidlo není. Ale mohl by se k tomu vyjádřit nějaký psycholog - určitě by se hodilo zaměstnavatelům výše uvedených profesí.
Děkuji za zajímavé téma - jen houšť a větší kapky.
„iruška“.

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________________

Víte, že taky nevím, jestli je na to nějaká psychoporadna a jestli se to dá léčit… Já myslím, že ani ne. Je to taková malá mozková záhada ))
Děkuji za Váš příspěvek a obzvláště v tom metru buďte obezřetná :)
Saša

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama