Novinky

Irský písničkář Glen Hansard na Pražském hradě

Irský zpěvák, kytarista a písničkář Glen Hansard s doprovodnou kapelou složenou z členů domovské formace The Frames a posílenou o smyčcovou a dechovou sekci uzavře v úterý 20. srpna sérii tří letních koncertů na Terase Jízdárny Pražského hradu.

Diváci se mohou navíc těšit na dalšího zástupce irské hudební scény: folkovou písničkářku Lisu O´Neill, která zahraje před Glenem Hansardem. Na koncert, který začíná ve 20 hodin, zbývají poslední vstupenky - k dostání v pokladně Informačního střediska na II. nádvoří Pražského hradu. Více informací na www.kulturanahrade.cz.

Glen Hansard je miláčkem českého publika, které ho mělo příležitost vidět v mnoha hudebních podobách - sólově samotného s kytarou, s Markétou Irglovou v rámci projektu The Swell Season, s domovskou formací The Frames nebo v čele své doprovodné kapely. Přesto bude jeho koncert na Terase Jízdárny Pražského hradu nejen díky prostředí unikátní.

glen

Glen Hansard přijede v čele doprovodné kapely, kterou tvoří členové The Frames spolu se smyčcovou a dechovou sekcí. Jeho zatím posledním albem je sólový projekt projekt Rhythm & Repose, který představuje velmi otevřenou Hansardovu bilanci událostí posledních let osobního i uměleckého života. Desku natočil před dvěma lety v New Yorku s americkými muzikanty bez účasti kohokoliv z domovské kapely The Frames či Swell Season (s výjimkou hostování Markéty Irglové ve dvou písních). Kromě koncertování si Glen Hansard také zahrál v několika filmech - v muzikálu The Commitments nebo ve snímku Once. Za píseň Falling Slowly získal spolu s Markétou Irglovou Oskara i nominaci na Grammy.

(red)

   
19.08.2013 - Redakční novinky - autor: Tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [3] marde [*]

  Škoda, že se nedostanuSml15

  superkarma: 0 19.08.2013, 12:26:30
 2. avatar
  [2] lenig [*]

  Glen má úžasné písničky, moc se mi líbí Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 19.08.2013, 12:12:35
 3. avatar
  [1] samecka [*]

  Nádherné písničky,miluju film Once a Falling Slowly ať mi zahrají na mém pohřbu,budu nadšenáSml16Sml59Sml58Sml24

  superkarma: 0 19.08.2013, 12:07:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme