Mají společné hned dvě věci, za prvé všechny tyto pojmy a jména začínají na písmeno I a za druhé jsou neodmyslitelnou součástí módního světa. Právě pro tyto dvě společné vlastnosti jsou dnes zahrnuty do pokračování naší Módní abecedy.

Iron Fist – Je módní značka, která je především určena pro ty, kteří se chtějí odlišit, pro ty, kteří nechtějí jít s davem a být pouhou šedou myškou. Jejich kousky jsou originální, mají nápadité výtvarné zpracovaní a jejich styling je odlišuje od „ostatních“ kolekcí různých módních značek. Iron Fist se odmítá nechat zaškatulkovat do jakéhokoliv žánru jako skate, punk, hip hop nebo tattoo, a právě pro svoji rozmanitost a stálý inovativní přístup sílí jako značka s každou sezonou. Nabízí jak dámské, tak i dětské a pánské kolekce a v obchodech naleznete i velmi nápadité obutí, kabelky či různé doplňky.

as
www.ironfist.cz

Historie značky se datuje od roku 2001, kdy nápad založit Iron Fist dostali dva kalifornští přátelé Mike van Senus a Travis Anderson. Oba dva se dlouhá léta věnovali svým největším koníčkům, které jsou skateboarding, surfing, umění, hudba a „street“ kultury obecně a rozhodli se vytvořit oblečení, které nikde jinde nenašli. Jejich první obchod byl prostý, oblečení prodávali z kufru auta, a jelikož měli veliký úspěch, rozhodli se otevřít klasický kamenný obchod. Poptávka po jejich kouscích rostla a tak se Iron Fist rozšířil do celého světa. I u nás najdete pár těchto obchodů, kde můžete nakoupit originální kousky za příznivé ceny.

ds
1359 Kč, www.ironfist.cz

Iman Mohamed Abdulmajid – Že vám toto jméno něco říká? Aby ne, jedná se totiž o nádhernou somálsko-americká modelku, herečku a manželku známého zpěváka Davida Bowieho. Během studií politologie na University of Nairobi v Keni ji objevil americký fotograf. Díky jeho přesvědčování se Iman odstěhovala do Spojených států a začala s kariérou modelky, to se datoval rok 1976. Celých 14 let se tato kráska věnovala plně modelingu, díky spolupráci s těmi nejprestižnějšími fotografy, jako je např. Helmut Newton, Irving Penn, atd. se stala supermodelkou. Milovali ji návrháři z celého světa a byla múzou například i samotného Yves Saint-Laurenta, který o ní prohlásil, že je jeho vysněnou ženou. Nebyla pouze modelkou, ale i občasnou herečkou, vidět jste ji mohli např. ve filmu Vzpomínky na Afriku nebo Útěk do ráje.

asd
Zdroj foto: https://www.facebook.com/pages/Iman/109548275737650?fref=ts&rf=115238218490431

Image – Slovo image jste jistě již slyšeli a možná i někdy použili. Jedná se o anglické slovíčko, které se dá přeložit ihned několika způsoby – podoba, idea, představa, vnější působení, atd. Image se u nás hojně používá a především pak v módním světě. Jedná se o celkovou představu osoby, značky nebo výrobku. Často můžete vidět, že v různých salónech nabízejí kompletní změnu vaší image, jedná se vlastně o vaši proměnu, kdy z vás s trochou nadsázky udělají někoho úplně jiného, a to od změny oblékání přes jiný účes až po líčení.

Móda a paráda je ženská záležitost v hrubém a doslovném smyslu slova: odehrává se jen mezi ženskými.
Karel Čapek

Indigo – Tak schválně, víte, co znamená slovo indigo? Jedná se o označení modrého barviva, které původně vznikalo ze stejnojmenné rostliny, později bylo nahrazeno syntetickým indigem. Rostlina pochází z tropického pásma Afriky. Jeho světová roční produkce byla v 19. století 9 000 tun, později ve 30. letech 20. století rozsáhlejší pěstování indiga zcela zaniklo a bylo nahrazeno právě tím syntetickým. Původně se přírodní indigo používalo k barvení džínsů, námořnických uniforem a pracovních oděvů. Jeho syntetická podoba se datuje od roku 1870, kdy však až po jeho několika zdokonalení bylo roku 1897 komerčně využíváno a rozšířeno do celého světa.

sd
Zdroj foto: www.newyorkerpr.com

Inés de la Fressange – Tak bez této ženy by módní průmysl snad ani nemohl být tím, čím je. Je asi zbytečné zde vypisovat naprosto vše o této půvabné ženě, jelikož jsme o ní již několikrát psali, ale pojďme si ji alespoň ve zkratce představit. Inés v osmdesátých letech 20. století patřila mezi top modelky a u nohou jí ležel celý svět. Dlouhá léta si držela na vrcholu slávy a patřila k neznámějším modelkám té doby. Byla pomyslným ramínkem pro takové návrháře, jako je Jean Paul Gaultier, Christian Lacroix ad. Stala se také ikonou Chanelu, kdy byla pasována do role lady Chanel a byla dlouhá léta jejich tváří. Dokázala téměř nemožné a již tak vysoké zisky tohoto francouzského domu zvýšila díky své tváři na dvojnásobek. Přesto, že jí je již přes 50. let, je i nyní velmi vyhledávanou „modelkou“, zmínit můžeme, že propůjčila svou tvář značce L´Oreal Paris. Pokud se toho o této dámě s velkým D chcete dozvědět více, tak klikněte zde.

as
Zdroj foto: /www.loreal-paris.co.uk

Čtěte také:

Reklama