Toto heslo razí kadeřnice Irena Vavrušková tak přesvědčivě, že každý váhavec kapituluje a jde do toho rovnou po hlavě. Tak podobně to bylo i s proměnou naší čtenářky Petry Šuhajové z Jihlavy, která vyhrála proměnu v soutěži s Viaderm na Facebooku.

Značka Viaderm pořádala soutěž, do níž zájemkyně o proměnu zasílaly své fotografie. Petřina fotka dostala nejvíc hlasů. Vítězství v soutěži o proměnu pro ni přišlo v pravý čas. Už delší dobu toužila po nějaké změně účesu, ale nedokázala k tomu najít odvahu. Na proměnu se velice těšila, ale zároveň byla nervózní, jak dopadne.

proměna

Takhle Petra vypadala před proměnou

To jsme byli asi všichni zúčastnění, kromě zkušené Ireny, která ani na moment nezapochybovala o tom, že by proměna nedopadla skvěle. Usadili jsme se na pohodlné sofa a prohlíželi  fotky posledních účesových trendů.

obrázky

Konzultace nad fotkami posledních účesových trendů

Petra měla založit všechny účesy, které se jí nejvíc líbí, nebo ji něčím zaujaly. Musím říct, že mě překvapila. Líbily se jí účesy poměrně extravagantní. Jak barevně, tak střihově, a sama k tomu řekla: „Ač jsem moc změn svého vzhledu nepodstoupila, myslím si, že jsem spíše typ člověka, který má změny rád. Na tuto proměnu jsem jela s tím, že bych se nechala ostříhat klidně nakrátko, kdyby mi odborníci v salonu řekli, že to ke mně půjde a bude mi to slušet. Mým přáním bylo mít světlejší vlasy než doposud a aby můj střih měl nějaký tvar.“

Do rukou kadeřníků v salonu Vavruškových se svěřila s důvěrou.

První fáze: „stahování“ černé barvy

stahování barvy

Petra si barví vlasy sama barvou, kterou kupuje v drogerii. Ta se kupodivu hůře odstraňuje, proto byl tento proces časově nejnáročnější. V mezičase jsem si odběhla do nedalekého butiku Drescode, kde mi velice ochotně vypůjčili několik kousků oblečení, aby proměna byla kompletní a opravdu profesionální. Rozhodly jsme se pro pravý opak toho, v čem Petra přijela. Večerně laděný krajkový korzet, který dobře korespondoval s novou barvou vlasů.

Barva je hotová, bude se stříhat

barvení

K barvení byly použity nejnovější přípravky z řady L' Oréal Professionnel. Střih, který měl být poměrně razantní, svěřila Irena Vavrušková svému asistentovi Michalovi Zdeňkovi.

Jaké byly Petřiny první pocity při stříhání?

střih

„Mé první pocity? Když si to vybavím, jak jsem seděla v kadeřnickém křesle a upadl mi do klína pramen vlasů dlouhý 15 cm, tak mé pocity nebyly moc „dobré“. V ten moment jsem si říkala, co jsem to udělala.

S tím už se nedalo nic dělat, počáteční úlek statečně překonala a proměna se začala rýsovat.

Před závěrečným stylingem, přišlo na řadu líčení

líčení

V rukou zkušené vizážistky Renaty Zelinkové se Petra proměnila v opravdovou krásku. Když jsem se ptala Renaty, co ji inspirovalo k tomuto líčení, řekla mi, že se většinou inspiruje očima, ale pak se nechá vést intuicí. Černé linky, okrové stíny a teple červená rtěnka Petře moc slušely a její obličej se doslova rozzářil. Líčení přitom nepůsobilo násilně a přehnaně, k účesu, ale i slavnostněji laděnému oblečení se hodilo výborně.  

Nakonec přišel na řadu závěrečný styling

styling

Stylingu se ujala Irena Vavrušková jako supervizor celé proměny.

Myslím, že Petra teď vypadá opravdu báječně, proměna je určitě k lepšímu. Zjemnila její rysy a působí mnohem elegantněji a půvabněji. Dalo by se bez nadsázky říct, že se „vyloupla“ do krásy. Irena je opravdu mistryně proměn. Umí v každé ženě objevit její „potenciál“.

výsledek proměny

Co na to sama aktérka? Přečtěte si krátký rozhovor:

před po

Jak jste s proměnou spokojená?
Se svojí proměnou jsem velice spokojena. Vše proběhlo podle mého očekávání. V salonu u Vavruškových se mi moc líbilo, přístup kadeřníků byl velice profesionální a všichni byli příjemní.

Jak jste se líbila svému partnerovi?
Můj partner byl nejdříve zaskočen tím, že jsem to měla tak krátké, ale nakonec po konečné úpravě se mu to velice líbilo. 

A co vaše okolí? Rodiče, přátelé, známí? Našly se i nějaké negativní reakce?
Žádné negativní reakce ze strany rodičů či přátel nebyly. Spíše mě hned nepoznali a museli si na mě zvyknout. Ostatně jako i já sama na sebe... :)

Je těžké se o nový účes starat?
Se svým novým střihem a barvou jsem velice spokojená. Úprava není vůbec těžká. Vezmu hřeben a fén a po pár minutách je hotovo.

Budete se snažit účes udržovat, nebo se vrátíte k původnímu?
Určitě se budu snažit svůj nynější účes udržovat, protože jsem konečně dosáhla světlejší barvy vlasů, což už jsem dlouho chtěla.

Podstoupila byste něco podobného znovu?
Určitě. Byl to pro mě velký zážitek, tak proč to nepodstoupit znovu, že?

 

Viaderm

Sedm vysoce účinných látek, které pečují o zdraví vlasů, obsahuje doplněk stravy Viaderm Hair Perfect. Podstatné je, že tento přírodní přípravek působí přímo v hlubokých dermálních vrstvách a vyživuje vlasové kořínky zevnitř organismu, takže efekt je viditelný a dlouhodobý. Stačí dvě tablety denně.

Doplněk stravy

http://www.viaderm.cz/cz/

https://www.facebook.com/Viaderm

Vlasová kosmetika a barvy: L' Oréal Professionnel

Střih: Michal Zdeněk

Make-up: Renata Zelinková

Styling: Irena Vavrušková

Oblečení zapůjčil butik Drescode

Foto: Michal Protivanský

Irena Vavrušková

Prezident Haute Coiffure Francaise pro ČR

Ambassador Loreal professionnel
Vlasové studio Vavruškovi s.r.o
Na Hutích 2-Praha 6,160 00
www.vavruskovi.cz

Reklama