Na rozhovory s kadeřnicí Irenou Vavruškovou se vždycky těším. Točí se kolem vlasů, to je jasné, ale nadšení jaké z ní čiší, se vidí u málokoho. Svou práci miluje, svou prací žije a o vlasech ví úplně všechno.

Vavrušková

Tentokrát jsme se sešly na společný oběd, abychom si v klidu popovídaly o novém Retro stylu, který svými účesovými kreacemi představilo šest ambasadorů L Oreal. Irena Vavrušková samozřejmě nemohla chybět.

Retro styl často inspiruje módní návrháře, a jak je vidět na fotkách, tak i kadeřníky. Myslíte, že se u nás ujme? 

Retro

Móda účesových trendů se obnovuje stejně rychle jako móda v oblékání. Možná si to ženy málo uvědomují. České ženy říkají, že mají módu rády, ale co se účesů týče, stále ještě málo improvizují, jedou v zajetých kolejích, nemají dost odvahy, a stále se drží svého stylu. A to je podle mě velká škoda. Když jim nabídnete něco nového, tak vám řeknou: „Tohle ne, to není nic pro mě, to bych nenosila“.

Retro

A přitom si vlastně odporují. Když se podíváte na tu fotku, je hodně o objemu. Zatímco pro  dvacetiletou je to něco nového, čtyřicetiletá by takový účes šmahem odmítla. A přitom ke mně stejně ta čtyřicetiletá přijde a říká: „Udělejte mi s tím něco, mám to stále takové uplácnuté a vůbec mi to nesluší“. 

Retro

RetroZa mnou do salonu chodí ženy hlavně kvůli objemu, protože uplácnuté to sluší málokomu.

Vybrala jste si styl padesátých let, proč? Inspirovala jste se konkrétní hvězdou?

Inspirovala jsem se celou dobou, která je nesmírně sexy a velice ženská. Inspiraci jsou už samotné hvězdy té doby. Liz Taylor, Brigite Bardot, Gina Lolobrigida, Sophia Loren. To období bylo celé krásné, bylo to období vrcholného sexappealu a ženskosti. Tenkrát byly ženy opravdu ženami, nebyly to žádné workoholičky, které by seděly celý den u počítače, s počítačem usínaly a s počítačem se ráno probouzely. Chtěly být holkami. Tu dobu mám moc ráda, proto jsem na té kolekci s nadšením spolupracovala. Pro dnešní ženy je to dobré zamyšlení, mohlo by je to trochu nakopnout, aby si uvědomily, že je potřeba tu ženskost znovu vzkřísit.

Retro

Vrátím se k účesu na té fotce. Která žena na něj najde odvahu? Komu bude slušet? Asi jsem stejně konzervativní, jako většina a řekla bych si. „Panebože, v tomhle bych vypadala jako usedlá „pani“.

RetroKdyž budete vypadat jako ta holka na fotce, tak nebudete pani. (Tomu jsme se obě srdečně zasmály). Mladá tvář takový účes unese. Generace, která tuhle módu zažila, nebo si ji pamatuje na svých matkách, to bude brát jako krok zpátky, ale pro mladou generaci je to zase něco nového. Jsou v tom nové prvky, na které si třeba dnešní ženy netroufnou, ale pro mladou generaci je to progresivní.

Co je nového v barvách?

Na tomto trendu je zajímavé to, že si v svůj vizual najde blondýna, středně tmavý i tmavý typ. V této kolekci se prolínají dvě barvy. Dalo by se to nazvat i tón v tónu, ale rozhodně by měly působit přirozeně. To znamená, že u hlavy jsou vždy tmavší a ke konečkům se zesvětlují.

U tmavovlásek jdou barvy hodně do červena, a do měděna, u blondýn až do platinové.

Barvy vlasů jdou vždycky ruku v ruce s barRetrovami módy. Když má být něco progresivnějšího, odrazí se to i ve výraznějších odstínech, když je móda v zapudrovaných tónech, je i ve vlasech tlumenější, aby to vzájemně korespondovalo.

Jak se tenhle nový retro trend odráží v pánských účesech?

Musím muže pochválit. Hlavně ty mladé. Poslední dobou o sebe mnohem víc dbají a o svoje vlasy pečují. Tenhle trend se samozřejmě odrazí i v pánských účesech. Po stranách je víc vystříhaný na temeni zase objemnější.

Znáte i fotky ostatních kadeřníků. Kteří se vám nejvíc líbí, u kterých byste si řekla: „Hm to se povedlo“.

Já myslím, že se to všem povedlo. My už jsme taková stálá parta, která se moc nemění. Známe se hromadu let. Ambasadoři L Óreal, musí díky svému titulu reprezentovat a obstát  před laickou i odbornou veřejností. Proto na sobě neustále pracují a vzdělávají se. Nespoléhají  na náhody, všechno je perfektně promyšlené a pak se to projeví i na těch fotkách. 

Redakční tip:

Čtěte uveřejněné články o Ireně Vavruškové, která je Ambassadorem Loreal Professional, se kterou spolupracujeme:

Irena Vavrušková: Moje práce je můj život

Vlasové studio Vavruškovi: Pokud sem jednou vstoupíte, rádi se budete vracet

Proměna od profesionála: Šla byste do toho?

Účes nevěsty. Musí to být stále ona, ale krásnější

Proměna u profesionála: Z Francouzky Italkou

 

 Irena Vavrušková

Prezident Haute Coiffure Francaise pro ČR

Ambassador Loreal professionnel
Vlasové studio Vavruškovi s.r.o
Na Hutích 2-Praha 6,160 00
www.vavruskovi.cz

 

Reklama