Úspěšná edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy slaví jeden rok od svého založení. A plánuje další tituly do budoucna, máme se rozhodně na co těšit!

Edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství Domino slaví jeden rok od svého založení. A na relativně krátkou dobu existence si vede velmi dobře. Všechny knihy, které během dvanácti měsíců vyšly, si získaly rychle pozornost čtenářek i čtenářů a některé se držely několik týdnů na špici žebříčku nejprodávanějších knih u nás.
Krátké představení knih by vám nemělo ujít ve speciálně připraveném trailleru

Britské spisovatelce Tess Stimson vyšly ve zmiňované edici rovnou tři knihy – pilotní knihou celého projektu byla její Manželka, která utekla, následována titulem Kdo miluje nejvíc a novinkou letošního podzimu Co je tvoje, je i moje. Manželka 22 americké spisovatelky Melanie Gideon oslovila spoustu dalších čtenářů, kteří této edici doslova propadli. Poslední dva tituly, které letos vyšly, jsou Kam patříme Emily Giffin a nejnovější Život té druhé Adele Parks.

K edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ) dodává její zakladatelka a zároveň majitelka nakladatelství Domino Karin Lednická: „ Začít s novou edicí v době, kdy knižní trh čelí propadu v řádu desítek procent, je holý nerozum. A ještě k tomu s žánrem, který čelí asi největším předsudkům: s romány pro ženy. Až příliš mnoho lidí má hned jasno: to bude nějaká slaďárna pro vyprázdnění mozku. Oddychovka, ať už se tím míní cokoli. My v redakci víme, že je to velmi zavádějící zkratka, ba téměř slepá ulička. Nazvali jsme proto novou edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy a vydáváme v ní knihy, které si podle našeho skromného názoru takovéto označení zaslouží. Edice existuje něco přes rok a doposud v ní vyšlo šest knih. Nejčastější čtenářské ohlasy se nesou v duchu: “Čekala jsem lehké čtení a získala nezapomenutelný zážitek.” 
A prozrazuje do budoucna: „ Nesmírně náš těší rostoucí čtenářský zájem, který nám umožnil rozšířit naši edici o další skvělou autorku, Britku Lucy Dawson. Máme se na co těšit!“

Přehled titulů edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy (IRIŽ):

Manželka, která utekla, Tess Stimson, přeložila Karin Lednická, vyšla 17. 9. 2012

mut

Kdo miluje nejvíc, Tess Stimson, přeložila Klára Šumová, vyšla 30. 4. 2013

kdom

Co je tvoje, je i moje, Tess Stimson, přeložila Klára Šumová, vyšla 9. 10. 2013

co

Manželka 22, Melanie Gideon, přeložila Hana Pernicová, vyšla 6. 2. 2013

dvadva

Kam patříme Emily Giffin, přeložila Jana Vlčková, vyšla 11. 9. 2013

kampat

Život té druhé Adele Parks, přeložila Jitka Šišáková, vyšla 6. 11. 2013

zivotdruhe

Více informací naleznete na http://www.dominoknihy.cz/.

tisková zpráva

Reklama