Autentický vzhled přírodních materiálů je při výběru podlahy často klíčovým požadavkem. Nemusí se přitom jednat o skutečné dřevo, moderní vinyl totiž na sebe dokáže vzít jeho přesnou podobu. Každý interiér má svůj osobitý styl, který vedle kombinace nábytku a doplňků podtrhuje i vhodně zvolená podlaha. Jednotlivé dekory ale nevznikají jen v grafickém studiu, jak ukázali designéři značky Quick-Step, kteří čerpají inspiraci z atmosféry zemí celého světa.

Při zařizování interiéru je dřevo důležitým prvkem. Místnostem dodává klid a přírodní nádech, ať už nábytkem nebo právě podlahou. Podlahy z masivu jsou ale náročnější na údržbu a nenabízejí tolik možností zpracování jako domasyntetické materiály. „Moderní technologie, které využívá belgický výrobce Quick-Step pro svou kolekci Pulse, ale dokážou vinylové krytině dodat vzhled, který je na pohled nerozeznatelný od jasanového, borovicového nebo dubového dřeva. Původ každého dekoru navíc dokáže napovědět, jak podlahu vhodně kombinovat se zbytkem interiéru, ať už tíhnete k americkému venkovu nebo asijské exotice,“ říká Daniel Čabrada, obchodní manažer značky Quick-Step pro ČR a SR.

Rustikální americká přirozenost

Dekor šedého bavlněného dubu se stopami po řezech pilou je inspirován rustikálním stylem farmářských usedlostí Severní Ameriky. V autentických interiérech byste našli patinu, matné oprýskané nátěry a hrubá prkna. Tento dekor reprezentuje tzv. bavlněný dub v přirozené podobě s řezy od pily, zešedlý vlivem času a ošlehaný větrem a deštěm. Hodí se jak do venkovského stavení, tak i do moderního ateliéru, industriální kavárny či designového loftu. Obzvláště v kombinaci s betonem a sklem dosáhnete vzhledu trendového avantgardního bydlení.

Inspirace dálným východem

Obdivujete interiéry překypující pozitivní energií, harmonií a vyvážeností? Design přírodního dubu s nádechem mořského vánku, inspirovaný bílými plážemi thajského pobřeží, se vyznačuje světlou škálou přírodních barev. Svou jemnou saténovou úpravou napodobuje prkna vybělená mořskou vodou a jemným pískem. „Světlá podlaha opticky rozšiřuje prostor a působí optimisticky. Ušlechtilý, ale přitom stále minimalistický a univerzální materiál je vhodný do vstupní haly, koupelny i zimní zahrady. Stylem zapadá nejen do zenové čajovny, ale ve vhodné kombinaci s nábytkem i do skandinávsky laděného interiéru,“ popisuje architektka Karolína Reslerová ze studia domaFree architects.

Odlesky francouzské vinotéky

Francouzská kultura je nevyčerpatelným zdrojem nejen gastronomie, vinařství a módy, ale také inspirace pro bytový design. Tvůrci kolekce Pulse tentokrát hledali inspiraci v Burgundsku, kraji sýrů a vína, symbolizovaného tmavými zemitými barvami. Dekor viničního dubu napodobuje jemně opracovaná masivní dubová prkna, ale bez šedavých odstínů a patin. Barevné tóny hnědé a autentický reliéf prken působí klasicky a solidně. Francouzskými sklípky a vinicemi inspirovaný dekor se hodí nejlépe do obývacího pokoje s krbem či pánské pracovny.

Jaký styl zvolíte vy?

Hlavním cílem tvorby kolekce Pulse bylo vytvořit autentické podlahy, z nichž dýchá atmosféra míst z celého světa. Snoubení krásy přírodních materiálů s vlastnostmi moderního vinylu zase interiéru dodává punc výjimečnosti. Ať už preferujete vzdušnost a řád, kterou poskytuje minimalistický domov, anebo jste naopak milovníky eklektického chaosu, ty správné kombinace barev a stylů vám vždy dokážou zajistit bydlení podle vašich představ.

www.quick-step.cz

Reklama