Innsbrucký staroměstský vánoční trh patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější v celém alpském regionu.

Když na pozadí vice než 2000 m vysokého sněhem pokrytého Severního horizontu hor se linou vánoční koledy z výklenku Zlaté střechy Innsbruckého starého města, město a hory se rozplývají. Tuto fascinující scenérii vysokohorsko-městského způsobu života oceňují návštěvníci innsbruckých pěti vánočních trhů – každý z nich je jiný, hrdý na svůj zvláštní charakter.

Advent

Innsbrucký staroměstský vánoční trh patří mezi nejkrásnější a nejromantičtější v celém alpském regionu. Od 15. listopadu do 23. prosince jsou v prodeji tradiční vánoční ornamenty, tyrolské ruční výrobky, svíčky a vánoční pečivo v láskyplně vyzdobených stáncích kolem obrovského vánočního stromu. Historické Staré město se stává perfektním místem pro procházky. Také dává možnost prožít si sváteční atmosféru, nebo je místem pro setkání s přáteli u svařeného vína a speciálních „Kiachin“ (podlouhlé koblihy ozdobené kyselým zelím nebo marmeládou). Každý den se diváci shromažďují kolem zvláštní divadelní scény umístěné na voze, aby se těšili z magických pohádek a okouzlujících melodií mladých studentů z Innsbrucké hudební školy.

V úzkých uličkách dospělí a děti žasnou nad obry, princeznami a mystickými postavami v životní velikosti, které oživují divy pohádek a legend. Rovněž Innsbrucká hlavní třída Marie-Theresie se znovu mění na magickou vánoční zónu orámovanou zářícími křišťálovými stromy,  které svátečně osvětlují sezonně vyzdobené stánky. Tento trh v centru Innsbrucku je otevřen od 25. listopadu 2012 do 6. ledna 2013 a má ve svém znaku oslnivý Křišťál.

Jen pár kroků dále nad Insbruckém náměstí s trhy u řeky Inn otevírá dveře malý Yulsky ráj pro děti. Každý den od 15. listopadu do 23. prosince, Punch and Judy, vypravěči pohádek a zvířata ze zoo – spolecně s hosty dalších atrakcí – jsou připravení pomoci dětem ukrátit čekání na Štědrý den. Letos živý obraz zrození páně radostně rozzáří dětské oči.

Předsváteční místo setkání, které není jen vysoce romantické,  ale nabízí také výjimečný pohled, je Panorama kristikindlmarkt, umístěný nad městem na Hungerburgu. Zde od 23. listopadu do 23. prosince se můžete ponořit do křupavého zimního vzduchu a delikátního aroma adventu, neboť od pondělí do neděle stánky blízko Nordkettenbahn otevírají své dveře, nabízí svařené víno a panoramatické pohledy.

Cesta lanovkou po Hungerburgbahn je fascinující zkušenost sama o sobě. Z centra města vás rychle dopraví nahoru do Innsbruckého panoramatického vánočního trhu za méně než 10 minut.

Naším dalším zajímavým tipem, které byste neměli ve městě minout, je  „Artsy“ na Wiltener náměstíčku, pouhých pět minut chůze z ulice Marie Theresie. Po rozsáhlé rekonstrukci toto malebné malé náměstí je tichou městskou oázou uprostřed historických budov. Náměstí je obklopeno svéráznými krámky, bary a restauranty stánky na trhu představují nejen krásná umělecká díla a dovednosti, ale také skvělou nabídku kulinářského umění. Wiltener Platzl „Christkindlmarkt” je otevřen až do 22 prosince.

Innsbruck

Nejlepším způsobem, jak si pořádně užít sváteční náladu, je urcitě pobyt na dvě noci – předvánoční balíček, nabízející ubytování ve 4hvězdičkovém  hotelu a 48hodinovou Innsbruckou průkazkou – vstupenka na nejzajímavější místa Innsbrucku a jeho okolí. Od 159 Eur na osobu, balíček zahrnuje nejen hojnou snídani bufetového typu, ale také malý dárek při příjezdu a voucher na hrnek lahodného svařeného vína.

Informace: http://www.innsbruck-pauschalen.com/

Adventní balíček pro ubytování: http://www.innsbruck-pauschalen.com/city/advent.html

Reklama