Zdraví

Inkontinencí trpí až padesát procent žen

Úniky moči – citlivé téma a spousta žen se s tímto problémem zdráhá svěřit jak blízkým, tak lékaři. Přitom se nejedná o nic neobvyklého: s inkontinencí se potýká zhruba polovina žen při a po menopauze, navíc lze problém řešit. Platí ale pravidlo čím dřív, tím lépe.

Druhů inkontinence je hned několik, ale nejčastější je tzv. stresová. Jedná se o samovolný únik malého množství moči, k němuž dochází po náhlém zvýšení nitrobřišního tlaku, třeba v důsledku smíchu, kýchnutí, poskočení, zvednutí těžkého předmětu atd. Důvodem jsou ochablé svaly pánevního dna a svěrače. Problémy s únikem moči jsou automaticky spojovány s menopauzou, není ale výjimkou, když jimi trpí ženy v těhotenství nebo po porodu.

inkontinence

Prvním doporučením lékaře bývá posilování svalů pánevního dna. Existují speciální cviky, které napomáhají posílení ochablých svalů v okolí močového měchýře a močové trubice, tzv. Kegelova cvičení pánevního dna. Tyto cviky se doporučují i dokonce i v těhotenství a říká se, že mají pozitivní vliv i na sexuální život.

Spolu s cvičením se také doporučuje užívat doplňky stravy, které obsahují extrakt ze štýrské dýně. Tento extrakt totiž také působí pozitivně na svalstvo pánevního dna. V České republice je k dostání například v přírodním doplňku stravy Dýňové tablety od společnosti Valosun. Ten obsahuje navíc i výtažek z červeného jetele, který pozitivně ovlivňuje hormonální disbalanci způsobenou menopauzou. Zmírňuje tedy i další projevy klimakteria, jako jsou návaly horka, pocení, podrážděnost a další. Více informací o tomto výrobku najdete na www.valosun.com.

inkontinence

Vážnější problémy s úniky moči se potom řeší hormonální léčbou, případně operativně. S těmi méně závažnými si ale s pomocí cvičení a přírodních doplňků stravy lze poradit. Hlavně problém neodkládejte a řešte jej co nejdříve.

   
20.04.2015 - Inkontinence - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] bobani [*]

  To je síla

  superkarma: 0 15.09.2015, 20:14:59
 2. [9] RenikDol [*]

  Holky, Ive jsem koupila mamce, která se hrozně styděla si sama zajít do lékárny.. já jsem šla hned, aby ji to co nejdříve pomohlo a jsem za její nadšení ráda! Ive ji pomohlo a můžu za ní doporučit dále.

  superkarma: 0 17.08.2015, 11:21:56
 3. [8] JanikMol [*]

  To stejné jsem měla i já a díky Ive nemusím řešit vložky a jiné náhrady. Konečně se cítím volněji!

  superkarma: 0 13.08.2015, 10:53:23
 4. [7] MacikS [*]

  Mě nejvíc trápil únik moči,nic příjemného! Poradila jsem si s tobolkama Ive, které měla odzkoušené už má známá a sdílím stejnou radost z výsledků! Nad vlokama už neuvažuju s je to fajn jet někde s vnoučaty na výlet a nic neřešit.

  superkarma: 0 29.07.2015, 10:38:59
 5. [6] Zlata Bláhová [*]

  marianaant — #2asi máte pravdu... zajdu za svou gynekoložkou

  superkarma: 0 21.04.2015, 11:50:28
 6. [5] krajka [*]

  Jsem v 9 měsíci těhotenství a musm říct, že mě to už pár měsíců provází.. naštěstí to všichni tolerujemeSml30 ale doufám, že to časem přejde.

  superkarma: 0 21.04.2015, 11:47:59
 7. avatar
  [4] kobližka [*]

  Zlata Bláhová — #1 Nějak nechápu,jaký máš důvod se stydět Sml80je to zdravotní problém,jako každý jiný.Rozhodně bych si sama nic neordinovala a pěkně mašírovala k doktoru Sml22 a jak píše Marianaant,pomoc je snadná.

  superkarma: 0 20.04.2015, 21:46:49
 8. [3] ellienka [*]

  marianaant — #2 proč stud? Já trpím urgentní inkontinencí už od cca 37 let. Bohužel na toto žádné posilování a cvičení nepomáhá. Dali mi v nemocnici tabletky a mám pokoj. A nemám problém o tom mluvit ani se svým o polovinu mladším přítelem - o zubaři se taky bavíme :-)

  superkarma: 1 20.04.2015, 15:29:22
 9. avatar
  [2] marianaant [*]

  Zlata Bláhová — #1 Taky jsem to prožila a vím jak je to nepříjemné. Pomohla mi doktorka na urologii a doporučila operaci to je ta podpůrná páska , musím říct, že to je úplně bezvadné a jsem moc ráda.Není to fakt žádná reklama ale vlastní zkušenost. Chce to se nestydět a s nějakým lékařem si o tom promluvit. Já jsem váhala několik let a dělala jsem chybu. Chce to buď na gynekologii nebo tu urologii a překonat ten stud.

  1. na komentář reaguje ellienka — #3
  2. na komentář reaguje Zlata Bláhová — #6
  superkarma: 0 20.04.2015, 13:10:01
 10. [1] Zlata Bláhová [*]

  Toto téma je pro mě bohužel aktuální. Je mi po padesátce - už to není co to bývalo a ještě k tomu nedobrovolný unik moči..je pravda, že se za to trochu stydím a s nikym o tom nemluvím, ale taky vím, že to k tomu BOHUŽEL patří. Tablety vyzkouším už jen proto, že se mi kvůli tomu nechce nikam za doktorem.. díky za tip

  1. na komentář reaguje marianaant — #2
  2. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 1 20.04.2015, 11:38:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme