Zdraví

Inkontinence se týká každé druhé z nás

intiemmePotíže s inkontinencí trápí téměř polovinu českých žen a další stamiliony lidí na celém světě. Mezi nejčastější důvody vzniku inkontinence patří těhotenství a porod, namáhavá fyzická práce nebo třeba infekce močových cest. Víte, jak inkontinenci předcházet a jak postupovat během léčby?

Inkontinence není nemocí v pravém slova smyslu, ale spojením nejrůznějších symptomů. Podle toho, jaké symptomy převažují, rozlišujeme inkontinenci stresovou, urgentní a smíšenou.

V případě stresové inkontinence dochází k ochabení svalstva pánevního dna. To podepírá močový měchýř. Při smíchu nebo kašli dochází ke zvýšení tlaku a pánevní dno není schopno veškerou moč zadržet. Tento typ samovolného úniku moči se často vyskytuje také u těhotných žen nebo žen těsně po porodu.

Urgentní inkontinence je diagnostikována u mnohem menšího počtu žen, avšak projevuje se nejintenzivněji. Tento typ provází náhle vzniklý pocit k močení, kterému nelze odolat ani jej vědomě potlačit. V případě smíšené inkontinence se jedná o příznaky jak stresového i urgentního úniku moči a trpí jí téměř třetina žen.

Jak jsou na tom Češi

Průzkum, který pro společnost APOTEX zpracovala agentura Factum Invenio, prozradil, že v současnosti trpí úniky moči 23 procent českých žen a dalších 22 procent se s nimi setkalo v minulosti. Výskyt inkontinence v populaci však stoupá společně s věkem. Dle průzkumu trpí samovolným únikem moči téměř polovina žen ve věku 55-65 let. Ve většině případů však ženy trpí jen velmi slabou inkontinencí, obvykle po dobu 1-2 měsíců.

Prevence je důležitá

Únikům moči lze zabránit pravidelným posilováním svalů pánevního dna. Pravidelnému cvičení se však věnuje pouze každý osmá žena. To potvrzuje trend, tedy že české ženy na prevenci příliš nedbají. V momentě, kdy se ženy s inkontinencí přímo potýkají, se k posilování pánevního dna uchýlí až 43 % dotázaných.

S Intiemme budete v suchu

intiemmePacientkám s mírnou inkontinencí pomohou unikátní prací kalhotky Intiemme, které jsou k nerozeznání od běžného spodního prádla. Speciální třívrstvé složení zaručí odvedení veškeré vlhkosti do absorpčního jádra, které brání jejímu úniku ven. V závislosti na typu kalhotek je schopno absorbovat 50 nebo 75 ml tekutiny. Absorpční jádro pohlcuje také nepříjemné pachy. Kalhotky jsou navíc plně prodyšné. Oproti jednorázovým absorpčním pomůckám je kalhotky Intiemme možno prát. A to až dvěstěkrát, aniž by ztratily svoji absorpční schopnost. Jedná se tak o první inkontinenční pomůcku na českém trhu, které lze použít opakovaně. Kalhotky je možno pořídit ve třech barvách - černé, bílé a béžové - a ve čtyřech velikostech.

Více na www.intiemme.cz

   
29.04.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [2] Monika43 [*]

  To se mi moc nelíbí :( Já si oblíbila Elison, který jsem vyzkoušela, pomohl mi a od té doby musím někde zaklepat :) mám po starostech. Snad to teď nepřivolám.. Je to pro nás všechny ženské hodně velká úleva, když narazíme na něco účinného!

  superkarma: 0 27.03.2013, 13:11:46
 2. avatar
  [1] LudPa [*]

  Konečně něco lepšího než vložky.

  superkarma: 0 02.05.2011, 15:15:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme