Zdraví

Inkontinence po porodu

Pojem lehká inkontinence má většina z nás spojený s vysokým věkem. Ve skutečnosti je tento dojem mylný. Mnoho žen se setká s inkontinencí po porodu, která je poměrně častým jevem a ve většině případů má pouze dočasný charakter.

Způsobuje ji povolení svalů pánevního dna, ke kterému dochází právě v těhotenství. Únik moči se objevuje při kašlání, kýchání, smíchu, zdvihání těžkých břemen, cvičení nebo jiných namáhavých činnostech. Odborně se tento druh inkontinence nazývá stresová inkontinence.

Pokud inkontinence po porodu postihla také vás, nezoufejte. Nejedná se o příjemnou záležitost, ale nezapomeňte, že ve většině případů jde jen o dočasný stav, který se dá ovlivnit. Velmi účinným řešením je cvičení. Tzv. Kegelovy cviky svaly pánevního dna opět posílí. Jak správně cvičit vám poradí váš lékař.

Ke zmírnění potíží s inkontinencí může přispět také úprava vašeho jídelníčku a pitného režimu. Pít byste měla dva až tři litry tekutiny denně. Pokud omezíte příjem tekutin, neznamená to, že k úniku moči přestane docházet. Nedostatek tekutin naopak může způsobit podráždění močových cest a váš stav se tím ještě zhorší! Všechny změny jídelníčku a pitném režimu proto konzultujte se svým lékařem, abyste předešly případným komplikacím.

V současné době navíc existují velmi moderní inkontinentní pomůcky, které vám potíže spojené s inkontinencí pomohou řešit. Nová řada inkontinentních vložek Poise® nabízí výrobky ve čtyřech stupních savosti, ze kterých si každá žena vybere ty, co jí budou nejvíce vyhovovat. Vysoce kvalitní vložky díky ultra absorpčnímu jádru poskytují naprostý pocit sucha a bezpečí. Jednotlivě balené vložky vám poskytnou naprostou diskrétnost při používání.

Můžete se tak v klidu těšit se svým miminkem, i když vás právě trápí potíže s inkontinencí.

   
29.04.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] monca13 [*]

  cvičit, cvičit, cvičit

  superkarma: 0 09.09.2006, 02:01:28
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  NO ještě že to bývá většinou dočasné.

  superkarma: 0 09.12.2003, 14:51:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme