Novinky

Inkontinence moči jako socioekonomický problém

Kromě zdravotní a sociální oblasti života žen se inkontinence promítá i do ekonomických vazeb postižené osoby. Začíná to nákupem absorpčních prostředků, pokud se pacient svěří lékaři, nastává někdy složitá diagnostika a léčba inkontinence také není levnou stránkou tohoto symptomu. Celkové náklady na péči o inkontinentní osoby zatím nikdo nevyčíslil. Jsou sice známy parciální údaje například na absorpční pomůcky, známe také cenu jednotlivých vyšetření, léků i operačních zákroků, ale komplexně není problematika zpracována.

inkontinence

Močová inkontinence je stresující a invalidizující stav zvyšující nemocnost ve společnosti. Nezávisle na věku je 15 – 30 % žen ovlivněno močovou inkontinencí ve všech životních oblastech – osobní, pracovní, fyzické, sociální, psychické a v neposlední řadě také sexuální. Strádající ženy se vzdávají mnohého ze svého běžného životního stylu a dochází tak ke zřejmému poškození jejich sociálních vazeb, partnerských a sexuálních vztahů, profesního zařazení a celkové spokojenosti. Také starost o domácnost, odpočinek a zájmové aktivity jsou částečně ovlivněny a nemocné ženy nově organizují svůj život podle rozmístění toalet s důsledným vyhýbáním se eventuálním nepříjemným situacím spojených s možným únikem moči. Je úkolem nás, odborníků, ale také společnosti i zájmových organizací jako je Incoforum, na tento problém upozorňovat a pomoci tak k jeho řešení.

Zdroj: tisková zpráva Incoforum

   
16.06.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

  1. [1] KARLA KREPELKOVA [*]

    Jsem jedna s tech zen, ktera nechodi ani do kina,divadla. sleduje,kde muze pri ceste v aute zastavit a zajit si na WC.Proc?Inkontinence.I kdyz jsou ruzne vlozky ,ale ty jsou dost drahe.Lekarka sem tam mi je predepise,ale spis nerada.Trapi mne inkontinence uz prez 20 let a to po mrtvici ,ktera mne postihla ve 42 letech.Zustala jsem ochrnuta na pul tela.

    superkarma: 0 01.07.2015, 18:41:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme