Strašidelný lékařský sen se zdál čtenářce Plandě0. Doktorka jí vypověděla službu a ona byla nucena si sama píchat injekce...

Uměla byste si sama píchnout injekci? Čtenářka Planda0 k tomu byla nucená. Naštěstí jen ve snu...


Zdál se mi sen, který mě jako člověka, potřebujícího léky, velmi vyděsil. Stála jsem v jedné ordinaci, přede mnou seděla mladá, neskutečně velká lékařka, podala mi kartu a řekla, že už mě „nechce“. Tím asi myslela, že jako pacient jsem u ní skončila nadobro. Začala si zkoušet různé střevíčky a přestala mi věnovat svou lékařskou pozornost. Sestra sáhla do šuplíku, vyndala hrst již naplněných stříkaček, jehel a řekla mi: ty injekce si doma píchejte sama!

***

Ty jo! Do háje, nikdy jsem si žádnou injekci nepíchla, v reálném životě nechodím na žádné injekce, ale věřte mi, že jsem se probudila vyděšená. Pane Bože, co to bylo za děs? To abych se bála večer usnout, že se mi třeba bude zdát, že bude řezník chtít, abych si zabila kuře sama, abych ho honila tak dlouho, než ho chytím a podříznu? To bych spíš uštvala sebe (a možná i to kuře)! A co teprve krůtu, a (nedej Bože) třeba prase nebo krávu! To by se ze mě stal asi vegetarián. A co pekař, co takhle kdybych si sama upekla rohlíky a chleba?

A co zemědělci, kteří na tom také nejsou zrovna růžově, začnou v mém snu stávkovat a já si budu muset pronajmout někde zahrádku, kde si budu pěstovat všechno sama! To bych možná zvládla, ale nebudu mít patřičné ošetření a léky, aby mi bylo tak dobře a stihla jsem v důchodu všechno.

Jsem ráda, že to byl jen sen. Jenom doufám, že jsme skutečně všichni z rodu Člověk moudrý (rozumný). Jelikož jsem křesťanka, tak věřím, že nám Bůh nadělil tolik rozumu, abychom ho dostatečně využili. A pokud nám dal i prostor a čas, tak věřím, že dal každému velkou možnost být prospěšný. Tak ať každý jedná a mluví sám za sebe, koná sám za sebe - tak, jak si myslí, že je to správné. A tak, jak mu velí jeho poslání, které si jistě dobrovolně vybral.

Planda0

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

  • Trpíte nočními můrami?
  • Jaká byla ta vaše nejhorší?
  • Přichází vaše noční můry zcela nečekaně, nebo se vám zdají pravidelně při nějaké příležitosti?
  • Už se nějaká vaše noční můra splnila i v reálu?

Své příběhy mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 20. 11. 2012 do 15.00 hodin. Za příspěvek můžete získat dvě zajímavé a tajemné knížky. První z nich je Černá kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a druhá Dänikenův Prorok minulosti (Knižní klub). Abyste ale měla šanci na získání tohoto pěkného dárku, musí být váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

knihakniha

 

 

Reklama