Domácnost

Iniciativa proti množírnám psů bude podpořena finanční sbírkou

Za lepší životní podmínky psů a zákaz množíren se rozhodla postavit společnost Pet Center. Ta ve spolupráci s Občanským sdružením na ochranu opuštěných zvířat spouští osvětovou kampaň, která by měla širokou veřejnost seznámit s problematikou množíren a všechny milovníky domácích mazlíčků tak přesvědčit, aby nenakupovali u neověřených chovatelů. Největší prodejce chovatelských potřeb v ČR podpoří boj finanční sbírkou.

Oficiální den STOP MNOŽÍRNÁM

30. červen bude vyhlášen jako Oficiální den STOP MNOŽÍRNÁM a zároveň v ten samý den odstartuje Pet Center finanční sbírku na podporu a pomoc psům odebraných z množíren. Vybrané finanční prostředky budou věnovány také na osvětovou kampaň veřejnosti. Všichni zákazníci budou moci přispívat do speciálních kasiček na vybraných prodejnách Pet Center, přičemž samotná společnost sbírku též aktivně podpoří.  

Do kauzy týkající se množíren se nedávno zapojil i český europoslanec Jiří Pospíšil. „Boj proti množírnám vyžaduje lepší podporu v zákoně, současná zákonná úprava totiž pojem množírny nezná. Proto úřady postupují při řešení nejednotně. Zároveň by mohlo pomoct zavedení povinné registrace psů a koček. Následně by bylo dobré propojit registry na celoevropské úrovni, protože problém s množírnami netíží pouze Českou republiku,“ uvádí Pospíšil.

Oficiální den STOP MNOŽÍRNÁM

Množírny psů jsou noční můrou ochránců zvířat i všech zodpovědných majitelů čtyřnohých miláčků – špinavé klece, nedostatek potravy, brzké odloučení od matky, absence veterinární péče. Jen v České republice jich existují tisíce. Miniaturní znečištěné kotce v místnosti bez denního světla a možnosti výběhu, tak vypadá klasická „továrna na štěňata“. To je ale pouze začátek pekla, kterým musejí zvířata procházet. Protože více štěňat rovná se více peněz, rodí feny doslova jako na běžícím páse. Pokud jsou již vyčerpané, majitel je nechá utratit, pořídí novou a proces začíná od začátku. Psi jsou podvyživení a neočkovaní, kvůli čemuž jsou náchylnější k různým onemocněním. Štěňata jsou od matek odebírána ve velmi nízkém věku, a mají proto později často problémy s ostatními psy. Kvůli nedostatku kontaktu s člověkem jsou také agresivnější a nedůvěřivější vůči lidem.

Oficiální den STOP MNOŽÍRNÁM

Začátky jsou většinou velmi podobné. Lidé si chtějí pořídit nového čtyřnohého člena domácnosti, žádného vesnického voříška, ale ideálně nějaké menší plemeno, které se hodí do bytu. Potvrzení o původu nepotřebují, protože ho chtějí pouze na mazlení nebo pro děti na hraní, ne na chození po výstavách a soutěžích. A co je nejdůležitější, chtějí ho lacině. Proto se rozhodnou pro nákup zvířete u neověřeného prodejce, který tyto podmínky splňuje. Ve valné většině případů se u pejska dříve nebo později objeví méně či více závažné zdravotní problémy a majitelé musí ušetřené peníze investovat do veterinární péče, v horším případě zvíře během několika měsíců uhyne,“ vysvětluje Kateřina Holnová, marketingová ředitelka Pet Center.

Pro více informací navštivte www.petcenter.cz

   
06.05.2016 - Zvířátka - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Rikina [*]

  A já myslela, že povinná registrace psů už dávno zavedená je. Sml80 U koček nějak nevím, čemu by to pomohlo, protože jsou spousty koček volně na ulici a ty bude registrovat kdo? Sml80 Navíc povinnost registrovat kočku patrně odradí dost lidí, kteří jsou ochotní si právě takovou bezprizornou kočku vzít domů - jak s tím budou mít nějaké starosti a úřadování, tak se na to vykašlou. No a žádná osvětová kampaň nepřesvědčí lidi, aby si nešli psa koupit za levno, protože na drahého psa z chovatelské stanice prostě nebudou mít, a druhá věc - někteří chovatelé si zájemce o štěně lustrují málem víc než se to dělá s poradci prezidenta. Sml57 Tím taky přispějí k tomu, že si někdo radši koupí štěně jinde, kde nebude takovému drobnohledu vystaven. Sml80

  superkarma: 0 08.05.2016, 07:38:22
 2. avatar
  [6] AmeA [*]

  aaach jo Sml31

  superkarma: 0 07.05.2016, 18:50:00
 3. [5] 1anicka [*]

  vysoké tresty a pokuty.nebo bych ty lidi zavřela aspon na měsíc do stejných podmínek,jako mají ta zvířátka.člověk je hnusnej netvor

  superkarma: 0 06.05.2016, 19:13:04
 4. [4] dadma [*]

  Tak tomu moc fandím. Sml67

  superkarma: 0 06.05.2016, 15:38:10
 5. [3] verar [*]

  Už by se opravdu mělo něco dělat proti množírnám psů,kamarádka si koupila štěně,bylo celé ustrašené,tak si jej vzala a do dnešního dne už zaplatila tisíce u veterináře,štěně má poškozená játra,ledviny,svrab v uších.I po reklamaci u chovatelky/které je 80/se nedočkala alespoň částečné náhrady.Pejska si nechala,protože je vidět,jak je šťastný u své nové majitelky,ale říká,že už nikdy v množírně pejska nekoupila.Sml57

  superkarma: 1 06.05.2016, 12:44:03
 6. [2] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 06.05.2016, 09:25:41
 7. [1] Andreadornova [*]

  Ty podmínky u těch neověřených prodejců jsou někdy až hrůzostrašný Sml15

  superkarma: 0 06.05.2016, 06:17:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme