Novinky

Infikovaný komár a klíště: To se to letos sešlo

Máte někdy pocit, že se vám smůla lepí na paty? Pokud tyhle pocity neznáte, tak mně se zrovna dějí... nelepí se mi zrovna na paty, ale na kůži v podobě infikovaného hmyzu, co cucá krev!

csddc

V březnu jsem díky exotické dovolené zápasila s nemocí, co se jmenuje horečka chikungunya. Asi jste o takové nemoci neslyšeli, já o ní prvně slyšela na Bulovce na oddělení tropických nemocí. Na Bali mě kousnul a cucal mi krev infikovaný komár, který tuhle nepříjemnou virózu způsobuje. Tři měsíce jsem se teď šetřila, čekala jsem, až mi odezní bolesti kloubů a já budu moci nazout běžecké boty, a jakmile budu úplně zdravá, poběžím mezi luka a lány… teď už mi ten limit odezněl, tak jsem se na to těšila.

Jen to zase přišlo. Nečekaně. Před 2 týdny jsem si vyndala z lýtka klíště. Jak jsem plela zahrádku, odněkud přilezlo, zalezlo pod kalhoty a dva dny cucalo, než jsem ho objevila. Po vyndání se nedělo nic. Ale teď, po 14 dnech, mi najednou vylezl na tom místě flek o průměru 10 cm, pěkně červenej, nabělalej po okraji, prostě příznak borreliózy.

Tak si říkám, svině jedna malá, proč zase vlezla na mě? Na druhou stranu – ještě že se mi ten flek objevil, taky se objevit nemusel a já bych se neléčila a byla by to pak hrůza, když se tahle zákeřná nemoc neléčí..

Takže boty na běhání ještě zůstanou minimálně měsíc na svém místě a já se mezitím budu ládovat antibiotiky a hubit nechtěné bakterie borreliózy. Tak dobře, nedá se nic dělat, budu pokorná pacientka a chci být zdravá.

Doufám, že už mě tahle smůla opustí, a ještě mě nekousne něco dalšího, infikovaného. Fakt už nic takového nechci!

Psala jsem to teď jenomu kamarádovi, a ten mě pobavil, protože mi napsal: „No prosim te, to snad neni mozny! K narozeninam ti koupim karton repelentu, vhodnejsi darek me pro tebe nenapada!“

Takže i když malý, ale šikovný, tak dokáže být hmyz ve své zákeřnosti. Očkování proti klíšťovce naštěstí mám, pokud ho nemáte, prý jsou dle mé lékařky opravdu letos klíšťata přemnožená a hladová… a je to hned, i když si myslíte, proč by lezla zrovna na mne…

Čtete také:

   
20.06.2014 - Redakční novinky - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [5] Stendy [*]

  Nesnáším tuto havěť.Sml22

  superkarma: 0 23.06.2014, 09:43:50
 2. [4] Breberka456 [*]

  Asi máte chutnou krev Sml58

  superkarma: 0 21.06.2014, 16:24:59
 3. avatar
  [3] Ivásek [*]

  átéčko — #1 ségra má potíže taky doteď - nějak jí to všechno sedlo na játra a pokaždé, když jí berou krev, tak se na ni dívají skrz prsty, že je alkoholik (zřejmě to klíště způsobilo něco, co z krve naznačuje, že člověk sosá) - samozřejmě, že nepije, protože bere pilule, na které se pít nesmí... klíšťata jsou svině, na ty bacha!

  superkarma: 0 20.06.2014, 18:03:47
 4. [2] Klára Křížová [*]

  átéčko — #1 díky za vzpruhu Sml16

  superkarma: 0 20.06.2014, 16:33:12
 5. avatar
  [1] átéčko [*]

  Klárko, dávej s pozor na ty svině hladové! Já mám problémy po klíštěti z r.1991. Přestože mě ihned léčili antibiotiky!! Klíště se ještě nestačilo nacucnout a já jsem byla ihned poslána do nemocnice. 

  Ber si od doby, kdy sleze sníh vit. B komplex, to je trošku odradí.

  A víš, že  komáři lezou hlavně na sexuálně přitažlivé jedince?Sml8

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  2. na komentář reaguje Ivásek — #3
  superkarma: 0 20.06.2014, 16:28:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme