.

Indonésie, Tchaj-wan i Korea roztančí nejen Červený Kostelec

Novinky

Indonésie, Tchaj-wan i Korea roztančí nejen Červený Kostelec

Na letošním 61. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci vystoupí 21 tanečních folklorních souborů z celého světa. Nejexotičtější soubory přiletí například z Kostariky, Indonésie, Tchaj-wanu, Peru a Jižní Koreje. „Diváci se mohou těšit na 15 zahraničních a 6 tuzemských tanečních folklorních souborů, koncert Vlasty Redla nebo pestrý doprovodný program, který je připraven i pro ty nejmenší. Věříme, že přijde rekordní počet diváků,“ říká ředitel  Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci Tomáš Šimek. Letos poprvé soubory zatančí i mimo Červený Kostelec.

folklor

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci otevře slavnostní zahájení ve středu 19. srpna 2015 v 18.00 hodin. Představeny budou všechny taneční soubory a zatančí i dětský folklorní soubor z  Červeného Kostelce Hadářek.  Slavnostního zahájení se zúčastní i ministr zemědělství Marian Jurečka,  hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Fance i místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.  Od 21.00  v přírodním areálu u Divadla J.K. Tyla zazní folkové tóny známého moravského hudebníka, textaře a skladatele Vlasty Rédla.

Návštěvníci festivalu  se mohou těšit  na 6 tuzemských a 15 zahraničních souborů z celého světa. Folklorní svět poodkryje Peru, Kostarika, Indonésie, Tchaj-wan, Bulharsko, Jižní Korea, Arménie, Gruzie, Itálie, Polsko, Dánsko, Srbsko, Řecko, Slovensko. Z České republiky se představí soubory ze Vsetína, Dubňan, Buchlovic, Červeného Kostelce, Špindlerova Mlýna a Slatiňan. Soubory se skládají průměrně ze 30 tanečníků a Červený Kostelec  tak bude hostit téměř 600 tanečníků během 5 dnů.  Každoroční návštěvnost festivalu je 6 až 10 tisíc návštěvníků. Pořadatelé věří, že pokud vyjde počasí, mohl by letos padnout i návštěvnický rekord více jak 10.000 diváků.

První rozmanitá taneční přehlídka pod názvem „Folklorní svět u nás“ proběhne ve čtvrtek 20. srpna od 18.00 hodin. Zajímavostí je, že od 22.00 hodiny se budou k zahraničním tanečníkům moci v rámci taneční zábavy připojit i samotní festivaloví diváci. „Vystoupení a průvody tanečních souborů v ulicích města Červený Kostelec se nejen pro letošek staly absolutní samozřejmostí. Proto jsme naplánovali vystoupení souborů i v dalších městech Královéhradeckého kraje jako překvapení. O místech stále jednáme,“ říká režisérka Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci  Marcela Nejmanová.

folklooor

V pátek 21. srpna bude následovat vystoupení souborů v ulicích města a na velkolepé „Gala“ představení toho nejlepšího z festivalu se těšte v sobotu 22. srpna. Ten samý den bude vyhlášena divácká soutěž o nejoblíbenější soubor festivalu, proběhne slavnostní vystoupení a večer zakončí open air folklor party s tanečníky i diváky zároveň.  V neděli 23. srpna diváci naposledy uvidí soubory v ulicích města a při závěrečném vystoupení za bílého dne.

   
29.07.2015 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Suzanne [*]

  To bude nádhera! Sml29 Taky jsem tam kdysi tančila Sml16

  superkarma: 0 29.07.2015, 23:30:14
 2. avatar
  [2] navia [*]

  Obvykle to bývá úžasné... asi před dvěma lety mě naprosto nadchl dětský soubor z Gruzie... tancovali jako ďasi Sml67

  superkarma: 0 29.07.2015, 21:54:29
 3. [1] bobani [*]

  to bude krása !

  superkarma: 1 29.07.2015, 10:02:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme