.

Indiánský horoskop: Jelen umí omámit a potřebuje volnost, ale i zázemí

Magie

Indiánský horoskop: Jelen umí omámit a potřebuje volnost, ale i zázemí

21. května se indiánský horoskop přesouvá ze znamení bobra do totemového znamení jelena. Bobr je zvíře zemní. Na jelena působí vzdušný živel s pozitivním vlivem na jeho celkový přístup k životu, myšlení, pohyblivost a bystrost. Zároveň jsou jeleni jako bobři pod vládou východního větru, který přináší cílevědomost, intuici a učení.

Jsou šikovní pozorovatelé, nebezpečí a nepřítele umí vycítit na dálku - stejně jako jeleni ve své zvířecí podobě. S předstihem pak dokážou obratně reagovat. S elegancí tohoto královského zvířete se vyhýbají  otevřeným konfliktům a bojům. Kdo uteče, vyhraje! Je-li však střet nevyhnutelný, nastaví hlavu. :-) Ano, tam se totiž skrývá jejich mocná zbraň. Znakem jelenů je inteligence a bystrý rozum. Právě to je jejich mocná zbraň.

indian

Tito zrozenci přelomu května a června měli mnohdy hodně co říci k otázkám týkajícím se kmenového života a vedení společenského života. Díky spojení nevšedních verbálních schopností, inteligence a umění okamžité reakce to byli vyjednavači a vyslanci často přinášející či nabízející mír. Jeleni jsou jedinci nadmíru společenští. Neobejdou se totiž bez podpory svých bližních a potřebují být chráněni. Kdyby byli sami, kdo by je obdivoval a před kým by se předváděli? Díky šarmu a osobnímu kouzlu se umějí rychle seznamovat, navazovat kontakty a uzavírat přátelství.
Pokud jim opravdu něco stojí za námahu, mnohdy vynaloží spoustu energie a stráví hodně času na zhmotnění svých představ. Mají přitom cit pro detail, každá změna je tvůrčí a vede k lepšímu.

Jelenovo mínus spočívá v neschopnosti dotahovat své záměry až do úplného konce. Jednodušší je prostě někoho pověřit. Vyplývá to z jeho životního stylu. Je svobodný, přebíhá z pastviny na pastvinu, všude vychutnává to nejlepší, a už aby zas běžel dál. Nejednou je mu vytýkána povrchnost, ledabylost a neochota k hlubšímu poznání. Když mu to však chcete říci, nezapomeňte na jeho rétorický talent! Brilantně ze sebe vysype miliony důvodů a výmluv. Přesvědčuje tak dlouho, až je úspěšný - jedině tady je schopen dotáhnout záměr až do konce. Jednoduše vás ukecá. :-)
Pokud si zvykne své přednosti zneužívat, málokdy se mu chce jednat na rovinu. Má snahu si každého omotat kolem prstu líbivými řečičkami, nebo naopak nikoho nepustit ke slovu. Tak rád vede monology... Buď jeho okouzlení podlehnete, nebo vám po jeho dialogu budou brnět uši.

Jelenova nestálost se může projevit i v emocionální rovině. Díky přecitlivělosti lehce podlehne strachu, neustále jako by čekali nepřítele a hrozbu (v našem lidském světě stejně jako v tom lesním království). Jeho neustálá připravenost k obraně či útěku se projevuje i na spánku, což je vyčerpává ještě víc. Potřebují se schovat pod ochranná křídla někoho silnějšího. Přátelská a otevřená společnost je pro něj největším darem. V podstatě se dá říci, že jelen je veskrze stádním tvorem. :-)

Co jelenům poradit? Buďte ostražití, ale uvědomte si, že ne vše, co přichází, je nebezpečné. Ne každý má nepřátelské úmysly. Naučte se poslouchat druhé i v okamžicích, kdy vás kritizují. Není to nic příjemného, ale „nastavit zrcadlo“ potřebujeme každý. Dbejte na rodinné zázemí, pamatujte, že je dobré mít místo, kam se můžete vždy vrátit, i když je pro vás volnost nade vše.

Čtěte také:

   
21.05.2015 - Horoskopy - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Pentlička [*]

  Na mě to vůpbec nesedí, stejně jako blíženci. Nejsem společenská, seznamuju se velmi těžce a vůbec bych nemohla působit jako vyjednávač. Každý člověk je jiný a datum narození nemá žádný vliv na povahu člověka. Howgh.

  superkarma: 0 21.05.2015, 08:50:22
 2. avatar
  [3] hyenka [*]

  Jsem jelen, a dost to sedí.

  superkarma: 0 21.05.2015, 06:59:15
 3. [2] Maria28 [*]

  Docela se mi to moje indiánské znamení líbí a docela sedí, ale v řeči pohotová vůbec nejsem - napadne mě fůra trefných odpovědí, ale až hodně pozdě. A líbivé řečičky nesnáším, tudíž je ani nepoužívám.

  superkarma: 0 21.05.2015, 06:50:52
 4. [1] Breberka456 [*]

  ta ozdoba hlavy na fotografii vypadá tedy hodně podivně Sml15

  superkarma: 0 21.05.2015, 06:17:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme