Studie potvrdila jeho účinnost v průměru u 88 % pacientů

Akné patří mezi neinfekční chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz, se kterým se setkávají nejen dospívající, ale také dospělí. U teenagerů jsou nejdůležitějšími faktory vedoucí právě k  vzniku akné některé pohlavní hormony, genetické vlohy, intenzivní vymačkávání pupínků, sluneční záření nebo nevhodná kosmetická péče. Proto je důležité obnovovat celkovou obranyschopnost organismu a zvláště pak kůže. Jedním ze způsobů zvýšení obranyschopnosti může být imunomodulační přípravek ACNEVAC obsahující neškodné části bakterií, které jsou častými původci kožních infekcí a které stimulují imunitu. Účinnost tohoto originálního českého imunomodulačního přípravku ACNEVAC potvrdila nedávno provedená studie realizovaná na souboru 83 českých pacientů.   

Testující čtenářky, anketu najdete ZDE

Akné – nepřítel teenagerů i dospělých

Kůže je největším orgánem lidského těla, jehož jednou z nejdůležitějších funkcí je bariéra mezi vnějším a vnitřním prostředí. Svými obrannými mechanismy tak chrání tělo proti vniknutí škodlivých látek a mikroorganismů, a zabraňuje vzniku infekce. I přesto ale dochází k poruše těchto mechanismů a oslabení imunity, které se může projevit také na zdravotním stavu kůže – mimo jiné i ve formě akné.

Akné je chronické zánětlivé onemocnění mazových žláz a chlupových vývodů nejčastěji na tváři, šíji, hrudníku a zádech, popřípadě také na podpaží a hýždích. Tyto zánětlivé papulky se objevují nejčastěji v období dospívání (acne vulgaris), které začíná většinou po 11.–12. roku (u dívek někdy už v osmi letech). Mezi její příčiny patří především hormonální nerovnováha, nadměrná tvorba mazu, ucpávání folikulů rohovými buňkami a osídlení mikroby. Maximum výskytu akné v období dospívání dosahuje vrcholu kolem 16.–18. roku a k ústupu dochází většinou kolem 20–21 let u dívek, u chlapců kolem 22.–24. roku. Akné po 25. roku přetrvá pak u 5 % pacientů, přičemž v posledních letech je zaznamenám vzestup prodlužování věkové hranice výskytu akné zejména u dospělých žen, a to až v 31 % případů do 45–50 let.

Dalšími faktory pak mohou býtstres, potravinová alergie či užívání některých léčiv (steroidy, antidepresiva, některé léky proti epilepsii, některé druhy orální antikoncepce). Další příčinou vzniku může být také chronická zácpa, znečištění střev a nadměrná spotřeba solených potravin, cukrů, tuků a živočišných potravin. Také nedostatek některých složek potravy a vitamínů či průmyslové znečištění životního prostředí může stát za vznikem, přetrváváním či zhoršením akné. Ženy často chybují při užívání nevhodných kosmetických přípravků a make-upů, případně o pleť nadměrně pečují.  Pleti například neprospívá nadměrné používání výživných a mastných krémů či opakované umývání pokožky mýdlem, které vyvolávají zvýšenou produkci mazu a někdy i zhoršení akné. Proto je doporučeno používat kosmetiku, která je určená pro problematickou pleť.

Léčba musí být důsledná a pravidelná

Správně volená terapie vede k brzkému zlepšení, přesto však nemůže být pouze krátkodobá a jednorázová. Léčba musí trvat tak dlouho, dokud trvají příčinné faktory onemocnění a dokud nejsou tak oslabeny, že již nemají schopnost vyvolat nové projevy akné. Pokud by byla terapie krátkodobá, nebo přerušena, je téměř 100% pravděpodobnost nového vzplanutí onemocnění. Dá se říci, že po pauze léčení 1 - 2 měsíců dochází k obdobným projevům onemocnění, jaké byly před zahájením léčby. Léčení je proto nutno vést důsledně a pravidelně, zejména při intenzivních projevech, jak potvrzuje doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc. z Dermatovenerologické kliniky FN Brno: „Průběh akné bývá zdlouhavý a tím je také velice náročný na psychickou oblast. Často se pak setkáváme s nezájmem o léčbu anebo naopak k neustále se střídající aplikaci nevhodných zevních prostředků. Je nutné si uvědomit, že i správně volená terapie je dlouhodobá a musí probíhat kontinuálně, bez pauz. Pro závažné či léčebně hůře ovlivnitelné formy akné existují specializované poradny pro akné.

Správná léčba akné by tak měla nejen zmírnit mastnou kůži, odstranit vzniklou akné, ale také zabránit vzniku nových zánětlivých projevů. S léčbou akné bychom tak měli začít co nejdříve – tzn. při prvních projevech akné. Oddalování léčby může akné zhoršit, což samozřejmě vede k prodloužení doby výskytu akné a mohou se pak objevit (hlavně u závažnějších forem) trvalé nedostatky pleti. Také nevhodně aplikovaný lék může vést např. k pálení, svědění, zarudnutí, olupování, až k tvorbě drobných pupínků a neštoviček. To vede často k okamžitému vysazení léku, který by však při zpočátku vhodně zvolené krátkodobé aplikaci nezpůsobil popsané negativní projevy.

Léčba akné proto závisí na mnoha okolnostech, mezi které patří hlavně závažnost onemocnění, psychický stav pacienta a samotný způsob léčby. „Jedním ze způsobů, jak zvýšit celkovou obranyschopnost organismu i kůže, je modulace imunitních mechanismů pomocí přípravku ACNEVAC, který je vyroben nejmodernějšími biotechnologickými a purifikačními technologiemi. Obsahuje neškodné části bakterií, které jsou častými původci kožních infekcí a které stimulují imunitu a tím posilují přirozenou obranyschopnost organismu,“ vysvětluje přední česká odbornice na léčbu akné doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc.

Proč užívat imunomodulační přípravek ACNEVAC?

  • ACNEVAC příznivě ovlivňuje imunitní systém
  • ACNEVAC podporuje obranyschopnost organismu, zvláště kůže
  • ACNEVAC mohou užívat muži i ženy ke zvyšování nespecifické imunity
  • ACNEVAC obsahuje v jednom balení dávku na tři měsíce
  • ACNEVAC se užívá 1x denně
  • ACNEVAC je doplněk stravy volně prodejný v lékárně bez lékařského předpisu
  • ACNEVAC není určen jako náhrada pestré stravy

ancevac

Doporučená cena přípravku ACNEVAC, který je dostupný v lékárnách, je 252 Kč. Jedno balení obsahuje dávku na tři měsíce užívání. Více informací je dále k dispozici na www.acnevac.cz

Reklama