Zpěvačka Ilona Csáková se stala patronkou celonárodního online projektu Spokojené děti, který pomáhá rodinám handicapovaných dětí. Kromě toho, že zpěvačka projekt svým jménem podporuje a není jí lhostejný ani osud těchto rodin, rozhodla se pro tento projekt složit i oficiální píseň Klíč k zázraku.

Klíč k zázraku

Projekt Spokojené děti založila Ilonina dlouholetá kamarádka Aneta Stolzová, kterou jsem na stránkách Žena-in představili v rozhovoru: Umím se poprat s osudem.
Aneta má pětiletou, postiženou holčičku, která byla hnacím motorem k založení tohoto projektu, jehož smyslem je pomoci rodinám usnadnit cestu k získání informací a orientaci v problematice handicapovaných dětí, výměně zkušeností a zejména pak nalezení kontaktních míst a zařízení, které právě těmto dětem pomáhají. www.spokojenedeti.cz

anil

Ilona Csáková se zakladatelkou projektu Anetou Stolzovou

Ilona Csáková kromě toho, že svým jménem projekt podporuje a není jí lhostejný ani osud těchto rodin, rozhodla se pro projekt složit oficiální píseň, nazvanou Klíč k zázraku. Text k písničce složil herec, skladatel a hudebník Jan Budař. Tato jejich spolupráce je první, ale rozhodně ne poslední.  

csakovail

„Když jsem skládala hudbu pro tuto píseň, nechala jsem na povrch vyplout své nejhlubší emoce matky. A bylo pro mě velmi emotivní a dojemné vcítit se do osudů rodin, které postihl stejný osud – narození postiženého dítěte. Protože s Anetou její osud sdílím pět let, vím, co to znamená mít postižené dítě a co tyto rodiny vnitřně prožívají. Mám dvě zdravé děti, a když se díky projektu Spokojené děti dozvídám o tak velkém počtu dětí, které mají mentální, či tělesný handicap, bolí mne u srdce. Cítím neskutečné štěstí, že mám zdravé děti, v dnešní době je to skoro zázrak. Proto jsem se snažila, aby byla píseň emotivní, dojemná, ale velmi lidská a přinášela určitou naději – Klíč k zázraku. Protože každá z těchto rodin věří v lepší zítřky a vlastně takový zázrak.“

sdetmiilonka

Ilona Csáková se svými dětmi

  • Píseň Klíč k zázraku se také objeví na novém CD Ilony, reedici největších hitů, které vychází v říjnu letošního roku.

poskytnuté fotografie: AS Media

Přečtěte si také:

Reklama