igra

Vzpomínáte na hračky našeho dětství? A pamatujete si hit let sedmdesátých, Igráčky? Pak vězte, že tihle malí panáčci se opět vracejí na trh. Společnost Efko, český výrobce her a hraček, Igráčka uvedla na trh v srpnu. Noví Igráčci se dočkali také několika změn.

Osmicentimetrová funkční figurka, která prošla několika technickými úpravami a redesignem, má nově otočná zápěstí, hlavu s pevnější konstrukcí a další drobná vylepšení. Změnu ležet pozorovat i v obličeji Igráčka. Zatímco dříve měla postavička pouze jeden výraz, dnes jich má hned několik. Přibyly dokonce brýle a bradka. Celkový výraz obličeje získal vlídnější podobu.

igraO novou podobu Igráčka se postaral designér hraček Miloš Hába působící ve významných evropských společnostech na výrobu hraček. Společnost Efko, která odkoupila od firmy All Toys majetek zkrachovalé společnosti IGRA, tak „zachraňuje“ v pořadí již několikátou českou hračku či společenskou hru, která by bez odkoupení práv zanikla nebo byla prodána do zahraničí.

„Znovuuvedením Igráčka jsem si splnil svůj dětský sen. Jsem rád, že se nám podařilo ve spolupráci s designérem Milošem Hábou připravit Igráčka pro 21. století,“ říká Miroslav Kotík, majitel společnosti Efko. „Igráček bude představovat nejen profese, ale bude také sportovat. V budoucnu počítáme s vytvořením skateboardisty, květinářky nebo kadeřnice. Zákazníky čekají také dvě zásadní novinky v podobě bydlení pro IGRÁČKA a autíčka,“ dodává Miroslav Kotík.

„Velmi mě potěšila nabídka společnosti Efko podílet se na redesignu Igráčka,“ říká designér Miloš Hába. „Obecně platí, že by designéři měli brát zřetel jak na design-technologii, tak výrobu-konstrukci, aby hračka byla kvalitní, zdařilá a finančně přijatelná. Mohu říci, že se nám to v případě Igráčka podařilo,“ dodává Hába.

V první fázi se do prodeje dostane postavička cestáře, automechanika, zdravotnice, kuchaře, policisty, lékaře, pošťáka a číšníka. Vytvořené kolekce jsou rozdělené do různě velkých balení. Všechny sety budou mimo zmíněných doplňků a příslušenství obsahovat také něco navíc například kartičky se zajímavostmi o jednotlivých profesích a sběratelské žetony s postavičkou Igráček. 

20015_i_c00105_or_j_miniPod označením mini najdou zákazníci v obchodech samostatnou postavičku Igráčka s bohatým příslušenstvím a doplňky za doporučenou cenu 79,- Kč.

Pod názvem midi se bude skrývat postavička Igráčka s rozšířeným nářadím a jiným drobným příslušenstvím za doporučenou cenu 99,- Kč.22013_AUTOMECHANIK_KUFR

Igráčci se dočkají i domečku v podobě kufříku, ve kterém bude obsaženo celé příslušenství například autoservis pro automechanika nebo plně vybavená ordinace. Jednotlivé kufříky jsou navrženy, aby šly spojit a vzniklo městečko. Dětská fantazie tím dostává neuvěřitelný prostor pro tvořivost. Kufřík je navíc přenosný, což dětem umožňuje se svou oblíbenou hračkou pohodlně cestovat. Doporučená cena kufříku s Igráčkem je 299,- Kč.

23012_MECHANIK_AUTOIgráček auto bude modifikováno ve více verzích (osobní, MPV, dodávkové, pick-up). Set Igráčka s autem bude k dostání za doporučenou cenu 299,- Kč.

IGRÁČKA můžete zakoupit v běžných obchodech s hračkami, hračkářských sítích Sparkys, Pompo, Bambule, Dráčik, obchodních řetězcích Globus a Tesco. Později i na pobočkách České pošty.

Reklama