Příspěvek od čtenářky s nickem ifulinkaa rozhodně stojí za přečtení. Jak napovídá titulek, mikrospánek ji dostal naprosto nepřipravenou, a bohužel měl i následek. Naštěstí ne tragický.

Ahojte čtenářky!
Spánek za volantem, to je prevít...

Je to šest týdnů, co jsem jela na služebku 300 km daleko. Cesta celkem ubíhala, 200 km se jelo po dálnici, zbytek po okrskách. Jela jsem dobře vyspaná, necítila jsem jinou únavu, než v posledních týdnech denního pracovního zápřahu. Možná jsem se málo pozorovala, dala jsem si na dálnici jednu přestávku, jak to běžně dělám. Koupila jsem si nekřesťansky drahé kafe. Ne proto, aby mne probralo, to na mne neplatí, přísun kofeinu mne nenabudí. Sedla jsem si k němu, abych chvíli vnímala něco jiného, než pod koly ubíhající kilometry asfaltu. Vždy se po cestě objeví nějaký mamlas, co chce dokázat, jak má suprové auto, i ti mne proberou z nudy, když je pouštím před sebe a doufám, že je nepotkám v příkopě zapíchnuté. Dálnice skončila, přijela jsem k úseku, kde se pracovalo, fungovala zde kavydlová doprava. Měli jsme červenou, vystoupila jsem, prošla se okolo auta protáhla se, pohoda, bylo mi dobře. Ujela jsem dalších 70 km. A tady to přišlo.

Dlouhý úsek cesty lesem, přede mnou nikdo, za mnou jedno auto. Najednou jsem se ztratila a vzbudila se, až auto nějak drkotavě zastavovalo. Skončila jsem v příkopě. „Vybrala“ jsem si celkem dobré místo, tráva, žádný strom, uf. Mně se nestalo nic, ani šok jsem neměla, jen jsem myslela, kolik mně to bude stát. Pán za mnou mi pomohl z auta, jelikož jsem zaparkovala na dveřích řidiče, musela jsem přelézt ke spolujezdci. Nestalo se nic autu, nikomu a ničemu okolo. Auto mi vyprostili odborníci, jelikož ani s pomocí okolo jedoucích ochotných řidičů bychom to asi nesvedli, abychom vůz nepoškodili.

Mikrospánek mne dostal naprosto nepřipravenou. Necítila jsem se zle, ani ospale. Přišel jen tak, rychle, neplánovaně, vlezle. Škody naštěstí nenapáchal. Tentokrát. Někdo navrchu nade mnou bděl.

Hezký den přeje ifulinkaa

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

V tom je ta jeho zákeřnost. Měla jste obrovské štěstí v neštěstí a nad sebou někoho, kdo Vás má hodně rád
Děkuji, že jste napsala a soudě podle příspěvku, jelikož jezdíte dlouhé trasy, přeji Vám, aby se Vám už nikdy nic podobného nestalo. (a nebo pak jedině ukecaného spolujezdce))
Saša

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama