Víte,vždy jsem si myslela,že je na mne (i na sestru) hodně zlá,protože za neuposlechnutí nějakého příkazu,či porušení zákazu jsme to občas hezky schytaly :-( Jednou zleva, jednou zprava a když už to bylo kdovíco, přišel i dřevěný obklad...

 S odstupem času to vidím jinak. Pochopila jsem, že jednou za čas je potřeba rázně zasáhnout, i když to fyzicky bolí. Odvozuji si to od příkladů matek,které chtějí se svými dětmi vycházet dobře a slíbili,že je "nikdy neuhodí"

 Jeden příklad je naše známá,má dceru mladší o kousek,než jsem já. Dceru nikdy nebila,prý si porozumí,když si o problému promluví...Jak si chcete promlouvat s 6-ti letých dítětem? A s tím,co přichází do puberty? Milá dceruška jí přerostla přes hlavu,dělala zásadně to,co si matka nepřála. V 18 odešla z domu,protože s matkou neměla dobrý vztah-utekla.

 Druhý příklad  mám z rodiny. Syn-jedináček. Když něco provede,maminka jej "sprdne"- řve na celý barák a dítě se jen směje. No dobře,občas je ukřivděný,ale myslí si své. Nyní je mu 12,puberta vládne jeho životu,Rodičům se vysmívá,když jej kárají a oni nic nezmohou,je drzý,stěžují si na něj sousedi. Co v tomto věku? Změnit přístup? Jak?   Mami,dík za těch pár facek,co jsem schytala,jsem za ně vděčná a myslím,že vychovaná jsem dobře a vztah mezi námi to neovlivnilo.

 Krásný liberálně radikální den přeje ifulinkaa

Pozn. re.: Text nebyla redakčně upraven


Liberální nebo přísná výchova?

  • Jaký přístup je vám bližší?
  • Jak jste byly vychovávány vy?
  • Jak se snažíte přistupovat k výchově svých dětí?
  • Jaké pozitiva a negativa nacházíte v liberální a přísné výchově?
  • S jakými výchovnými „chybami“ jste se setkaly?
  • Jaké výchovné „chyby“ svých rodičů byste nerady opakovaly?

Pište mi své příspěvky na redakční mail redakce@zena-in.cz

předmět: výchova

Budu se těšit!

Na jednu z vás tu čeká pěkná cena! Vybraná čtenářka získá čisticí gel a tonikum 2 v 1 se zeleným čajem a olivovými lístky a vyhlazující tužku na rty!

gel

 

Reklama