Krásný, i když uplakaný den přeji :-)

 Vždy jsem si přála nosit brýle,protože se mi to líbilo.

Ale ne ty "popelníky", co mají babičky, to dá rozum, ale takové,co měly spolužačky, s tenkými obroučkami, obrázkovými nožičkami, našemu mladému věku úměrnými. Velice ráda jsem si je půjčovala ( nikdo mi neříkal,že to oči kazí ).
 V druhé třídě jsem k nim dospěla, na čtení... Jak já je nesnášela! Stále mi to musel někdo (díky, paní učitelko) připomínat. Nemáš mít na očích brýle? Kde máš brýle? Proč je nepoužíváš? Pořád dokola...  Přežila jsem rok a oči se mi prý zlepšily na 1/4 a paní doktorka usoudila, že to zvládnu bez nich. Jupííí!

Dobrých pár let jsem žádné nepotřebovala, až někdy na střední mi pochyběly. Výběr byl rychlý. Mám štěstí na ksichtík, kterému sedí více tvarů. Uf! Už jsem s nimi trávila všechen čas u PC, u čtení i učení. Zvykli jsme si na sebe.

Dodnes jsem na ně částečně odkázána. Ne, že bych neviděla, ale pracuji-li na pc bez nich, pálí mne oči. Dioptrie mám slabé, 1/4 a 1/2 na blízko. Brýle jsem si vybrala výrazné, krásné, nepříliš drahé. Skla umělá, odlehčená. Mám je denně na nose. Ale jen v práci. Doma se bez nich obejdu

Často nasazuji i brýle růžové. Oči přivírám taky,ovšem ne slabozrakostí,ale v případech když: přítel zase má zpoždění, sestra zapomene nakoupit, se v obchodě zaučuje nová pokladní (ano paní,tohle je bageta za deset), za volantem ( těch (ne)řidičů je plno, jen abych ty oči nezavírala moc a viděla na cestu! ), ...

Každý máme den, kdy bychom potřebovali být neviditelní, aby ti okolo nemuseli přivírat oči nad námi.
  Zasílám dvě fotky: v brýlích dioptrických, výše popsaných a ve slunečních, které nosím v kabelce téměř celoročně.

   Mějte se hezky, Ifulinkaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

h

Moc děkuji za krásné fotečky. Ty brýle jsou krásné. Sluší Ti. Míša

Pište své názory a návrhy k dnešnímu tématu „Nad čím přivíráte oči?“. Povídáme si jak o problémech se zrakem, tak i o přeneseném významu uvedeného termínu.

A také mi posílejte prosím fotografie vás v brýlích (pro mou inspiraci) na redakce@zena-in.cz.

Reklama