Zdravím všechny příznivce magazínu! Nemám nějak zvláštní příhody s čerty, či mikuláši.
 Když mi byly asi dva roky, šla jsem s maminkou na Mikuláše do kulturáku, jenže se mamina někam vypařila a já zůstala jen s babičkou.

Celý program proběhl skvěle, jen jsem byla zklamaná, že ho neviděla maminka, jež se mi někde zatoulala :-( Vše jsem jí poctivě vyprávěla, jak byl Mikuláš hodný, čerti se předháněli v rachotu řetězy a anděl po některých dětech chtěl básničku, aby si zasloužily balíček sladkostí. Ovšem za dva roky jsem doma našla stejná křídla, která měl anděl na tom vystoupení a bylo po tajemství :-( 

Jenže mezitím se mi narodila sestra a jak to bývá, pořád jsem se s ní o něco přetahovala, zlobily jsme obě maminku...

Nadešel zase jednou slavnostní večer a my vyhlížely Mikuláše, jenže já se bála, den před tím jsem pořádně namíchla něčím maminku a bála se, že mne čert opravdu vezme do pekla.

Korunu tomu dala dvouletá sestra, která z okna volala : "čerte, přijď si pro sestřičku,ona zlobila" !

Já byla prozrazena a choulila se doma v koutě, ta nebeská banda si mne ale našla.

Zazvonili a já musela vylést zpod stolu ...Krve by se ve mne nedořezal, jak se říká,čert mne hodil přes rameno,zkoušel nacpat do pytle,ale to se mu nepovedlo,tak to vzal po schodech o pár pater níž,pak jsem byla položena na zem a poslána konečně do bezpečí domů.

Anděl s Mikulášem byli hodní (že by se to k nim ještě nedoneslo,že jsem moc zlobila a věděli to až za rok?).Odrecitovala jsem básničku (raději delší,kdyby náhodou),dostala balíček a byla spokojená:-) Ještě dnes vidím sestru vykloněnou z okna,jak volá na čerta.
 Když jsme odrostli, chodili jsme ven za čerty.Jeden byl asi velký vtipálek,když děti chytal a ukládal do kontejnerů,ale to už není příběh Vánoci "provoněný" (doslova,všichni jsme zapáchali).
 Přeji všem krásné zážitky s posly nebeskými a nezapomeňte dneska utrhnout Barborku!!!
Ifulinkaa


Tedy, mě hodit jako dítě čert přes rameno a navíc někam nést, tak nepromluvím do konce života a pečuje o mě místo maminky tým psychiatrů.:-)) M.

Pokud máte i vy nějakou historku k dnešnímu tématu, napište mi jí na : redakce@zena-in.cz. Ta nejpůsobivější vyhraje cenu.

Reklama