Bulvár

Ifulinka: Ve vodě jsem jako doma, ale ty začátky..

Krásný slunný den :-) Bylo léto, počasí podobné dnešnímu a naši se rozhodli mne vzít k vodě,jako již tolikrát před tím.Jsou mi tři roky.

Dnes s sebou vezeme nafukovací loďku. Jupí,dostanu se dál,než metr od břehu,kde jsem lovila kamínky, cachtala se s bratránky a sledovala,jak tátova hlava mizí v dáli a z ostrůvku na mne zamává...

Naši společnými silami nafoukli zelenou lodičku, posadili do ní mne a bratránka,mamka mne vozila u kraje,protože sama sotva plavat uměla,ale já plula,dívala se na plavce okolo a najednou...HOP...ŽBLUŇK... voda nade mnou,pode mnou ,vlastně já pod vodou, lokala jsem andělíčky...

Náhle na mne šmátraly nějaké ruce, jež mne vytáhly na vzduch,kde jsem hlasitě dávala jekotem najevo,že tohle by se mi teda pro příště nelíbilo. Já řvu.Mamka v šoku.

Taťka kdesi na druhém břehu.Bratránek se mi směje. Situace jako ze špatného filmu,ale dobře dopadla,já se to léto plavat sice nenaučila,ale již mi v hlavě utkvělo,že pod vodou to dobré není,proto se musím naučit se nad ní udržet.

Ale až zase za rok...
  Další malér byl,když jsme měli plavání ve třetí třídě ve škole.

Jsem ve druhé skupině,máme asi třetí lekci,doteď jsme splývali na destičkách,plavali prsa tam a zpět.Pohoda,tohle umím.

Jenže ouha,ta paní po nás chce,abychom do vody skákali,marně se jí snažím vysvětlit,že se bojím,ani z můstku,dokonce ani z boční strany tam neskočím.Proč to nechápe???

Nese tyč,prý se jí mám držet. No jo,držím se,ale neskočím.

Nejspíš by mne tam s chutí sama hodila. Konečně pochopila,mohla jsem si plavat jako předchozí hodinu,ostatní skákali,uf,dalo mi práci jí ukázat,že to nemá smysl!

Přežila jsem celou lekci,dostala kapra jen proto,že jsem neskákala,no a co?! 

Do vody jsem prvně skočila,když mi bylo 17 let.Pokrok!
  Dnes jsem ráda,že jsem přežila všechny tyhle topící, skákací a plavací peripetie.

Plavání považuji za tak samozřejmé jako jízdu na kole.Přírodní pískáč máme 4 km daleko a raději jedu tam,než na koupaliště,kde je hlava na hlavě a plavete sotva dva metry,než do vás narazí někdo se spoluplavců.
 Jinak umím plavat ve vodě,v matice,v chemii...

 Krásný den a odpoledne sraz u vody, aspoň na dálku!
 Ifulinkaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Rozumím té poslední větě. Rozhodně plavu v matematice, geometrii a zeměpisu. Ve srovnání s vodou brilantně. Klidně pojedu k řece, ale pozorovat krajinu a sbírat oblázky. Máš štěstí, že sis neodnesla nějaký blok. M.

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy, nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?   

   
11.06.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [4] jastura [*]

  nenechala bych svého případného potomka učit plavat u cizých. Naši mě naučili plavat nenásilně, že ani nevím, kdy jsem se to naučila. Oba byli závodní plavci, takže přístup na koupaliště byl volný. Vždycky nám na kraj bazénu (do hlubší vody, než jsme dosáhli) hodili kruh, pak jsme tam skočili a jakýmkoliv způsobem jsme se museli dostat ke kruhu, který byl nejdříve pár desítek cm od nás, pak ve větší a větší vzdálenosti. časem nás naučili i nějaký ten styl. V mém podání jsou sice jen prsa bez ostudy, u kraula jsem se ještě nedávno zvládala topit a topím se dokonce i při znaku dodnes.

  Největší hrůzu mám z vody, ve které nevidím na dno. Jako malá jsem si vymyslela různé příšery ve vodě, kde nevidím a to mi asi zůstalo dodnes. Ani na Žermanicích nejsem schopná plavat nikam dál a to je druhý břeh relativně kousek. Vím, že bych tam doplavala, ale nevidím na dno, tak se bojím. I když, vidět, jak ke mně plave nějaká větší ryba, tak bych asi dokázala doplavat na břeh takovou rychlostí, že bych v menší hloubce rukama vyryla koleje...

  superkarma: 0 11.06.2010, 10:43:57
 2. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml16

  Učit skákat s tyčíSml28? Je fakt, že když jsme s dětmi jezdili na plavání, měla jsem kolikrát chuť práci instruktorů převzítSml15.

  superkarma: 0 11.06.2010, 10:13:39
 3. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Já říkám pořád, že ty plavací kurzy školáků jsou zvěrstvo Sml30

  superkarma: 0 11.06.2010, 10:13:26
 4. avatar
  [1] ifulinkaa [*]

  Míšo, jsem ráda, že jsem to ve zdraví přežila a zkušenost mi nejspíš pomohla k rychlému naučení se plavat.S tvým strachem a sbíráním oblázků jsi mi připomněla,že velice ráda jsem s mamčinýma sestřenicema chodila coby dítko sedávat na splávek,vydržely jsme tam celé dny a odbíhaly pouze na jídlo ;-) dnes je voda kalná,kdoví,co v ní plave za chemii a neměla bych odvahu v ní prsty smočit Sml15

  superkarma: 0 11.06.2010, 10:06:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme