Aby vaše pleť byla v co nejlepším stavu, záleží také na tom, jaké přípravky používáte k jejímu ošetření. Vaše pokožka je velmi důležitá, a proto by mělo být vaším cílem jí porozumět.


Pravidelní péče o pleť je základním krokem k úspěchu k tomu, abyste si zachovala svoji krásu. Důležité je její čištění, tonizace, denní ochrana i výživa. K tomu je ale podstatné znát typ své pleti.

Typ pleti se určuje podle dermotypu a podle chronotypu. Zatímco dermotyp je podle vzhledu a osobních pocitů pleti, chronotyp dle stupně pevnosti pleti a množství a stavu vrásek.

Rozdělení podle 4 dermotypů:

a)       problematická pleť,

b)       dehydratovaná pleť,

c)       pleť bez jasu,

d)       suchá pleť.

 

Rozdělení podle 3 chronotypů:

a)       mimické vrásky,

b)       hluboké vrásky,

c)       povolená pleť.


Nejste si jisté, jaký je typ vaší pleti? Společnost VICHY na svých internetových stránkách www.vichy.cz připravila možnost diagnostiky pleti. Na základě několika zodpovězených otázek zjistíte, do jaké skupiny patříte a jaké přípravky byste měla používat.

V lékárnách probíhá od poloviny března akce, kde při 6 (černá)koupi jednoho pleťového krému VICHY můžete získat kosmetickou taštičku podle typu pleti s kompletním programem péče, za kterou připlatíte pouze 85 Kč.

Co v taštičce najdete?

  • termální vodu 50 ml
  • odličovací přípravek 20 ml
  • péči o pleť (5–10 ml)
  • make-up (3 ml)
  • tělový přípravek (min. 7 ml)

Akce trvá do konce dubna.


Zdraví patří pokožce, tak na ni nezapomínejte.

 

Více k diagnostice pleti najdete na www.vichy.cz

 

Už jste si udělala test? Co vám v něm vyšlo? Trápí vás nějaký problém s vaší pokožkou? Jakou máte zkušenost s dermokosmetikou Vichy?

Společnost VICHY pro vás připravila poradnu. Od příštího týdne můžete na Ženu-in psát své dotazy na problémy s vaší pletí. Odpovědi budou zveřejněny v PR článku, který bude vydán koncem měsíce března.  

 

Reklama