Novinky

Ideální večery tráví Babča.p

Když si čtete její příspěvek, máte pocit, jako byste studovaly příručku: „K domácí idyle snadno a rychle“. Ale abyste si nemylsely, že to zlehčuji, naopak žasnu, jak se dají večery smysluplně využít.

Krásný dobrý den, možná nejsem jediná, která by si přála, aby čas na zábavu a společné chvíle s dětmi a partnerem se prodloužil na co nejdelší čas.

Když už se všichni sejdeme doma,  což bývá někdy až kolem sedmé hodiny večerní, tak jednou z hlavních událostí večera je společná večeře. Zde si povídáme, děti nám říkají své zážitky z prožitého dne, různé nápady a i já s partnerem přispíváme do debaty. Po večeři, se ještě věnujeme dětem. Buď ještě přípravou do školy – s mladší čteme, se starší probíráme a vysvětlujeme učivo – chemii, fyziku, biologii atd. Respektive partner vysvětluje a já jen potichu poslouchám, protože tohle nikdy nebyl a ani nebude šálek kávy.

Pokud je vše hotovo, tak v naší rodině máme dva společné koníčky, jedním je geocaching a druhým je hraní stolních her. Jsme vybaveni tak, že by jsme si z fleku mohli otevřít klub deskových her. Protože nejmladší dcera bude mít teď v prosinci 8 let, tak občas přizpůsobujeme pravidla tak, aby ona nebyla v nevýhodě. Tato naše společná zábava, trvá do 20:30 a pak jdou holky k sobě do pokoje, kde si ještě můžou číst než se definitivně uloží k spánku. Pak nastává ten čas, který trávím buď s partnerem nebo jen sama pro sebe.

Stalo se u nás pravidlem, že jednou měsíčně vyrážíme do divadla nebo na koncert. Máme rádi spíše komedie. Co v nás dlouho zůstává, je skvostná klasická situační komedie zkušeného britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba. A pak komedii ze života študáků Škola základ života. A co vřele doporučuji je one man show – Caveman – hra, která vás přivádí do stavu neovladatelného smíchu a dovíte se mnoho pravdivých faktů o obou pohlavích.

A protože jsem se vrhla na studium na VŠ, tak momentálně své volné večery věnuji studuji. Hodně čtu, píšu různé seminární práce a když se potřebuji oddechnout tak si jdu zaběhat nebo se prostě jdu jen tak večer projít. U studia a četby si pustím hudbu…začala jsem vyhledávat různé symfonie. Teď mám nejraději Smetanův soubor symfonických básní - Má vlast.

No a protože, jsem také žena a matka, která se musí starat o domácnost, tak několik večerů trávím s žehličkou a prknem a pěkným filmem nebo kriminálním seriálem.

Můj ideální zimní večer je nejprve procházka a pak posezení u krbu se sklenkou červeného vína, schoulená u svého partnera buď s knihou, filmem nebo jen tak s hudbou. A mám to štěstí, že se mi můj ideální zimní večer nejednou vyplní.

Babča.p

Milá Babčo.p, jak jsem napsala již na začátku, máte můj obdiv

Text nebyl redakčně upraven

   
04.11.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [3] Boros [*]

  Babčo, zcela chápu- taky studuji VŠ a učím se se 3 dětmi a hry, to je naše. Gratuluju k výhře

  superkarma: 0 04.11.2013, 17:33:43
 2. [2] dadma [*]

  Moc hezky napsané, myslím, že se nenudíte.VŠ chválím i Mou vlast je to úžasné dílo.

  superkarma: 0 04.11.2013, 16:13:22
 3. avatar
  [1] denkas [*]

  U vás by se mě líbilo,žádná nuda a pohoda.Sml80

  superkarma: 0 04.11.2013, 15:38:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme