Děkuji setury za váš příspěvek a zajímavý názor. V něčem máte pravdu, ale jednou si to dítě bude muset vybrat. Budu se dál věnovat tenisu, nebo zpívání. A to je problém poznat, co je lepší pro něj samotného. Znám případy, kdy si dítě vybralo, a časem se ukázalo, že špatně. Že by bylo lepší, kdyby si vybralo tu druhou variantu.

Krásný pohodový den,

ve škole jsme dostali na výběr z mnoha aktivit, na které dítě přihlásit a taky jsme váhali co zvolit sport, nebo umění?
Myslím, že nejlepší je zlatá střední cesta, sport na vybití energie,které mají děti přebytek a umění na rozvoj osobnosti.
Například je prokázáno, že hudba zapojuje do činnosti pravou mozkovou hemisféru, která obvykle zůstává ladem. Pokud tedy dítě vedeme i tímto směrem, „zaměstnáme“ mu hlavu, ve které nebude prostor na lumpárny. Umění rozvíjí mysl, takže chcete-li mít dítě s velkým potenciálem, dejte ho třeba na zpěv. Zpěv harmonizuje, což potřebují nejen děti, ale i my dospělí. Věděli jste, že zpěv uzdravuje a prodlužuje život? Co tedy dělat, jakým směrem děti vést? Vychází mi z toho zpívající tenista, nebo hokejista, který po večerech hraje na housle. Ale ať si zvolí cokoli a jde mu to jakkoli, hlavně že něco dělá. Je to lepší, než flákání. My jsme zvolili balet a hru na klavír, takže jsme spojili pohyb s uměním. Hlavně že to dítě baví. Přeji Vám pěkný den a radost z Vašich malých sportovců a umělců.

setury
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama