Rodina

Ida: Sousedi dělají naší rodině ze života peklo

Každý sníme o ničem jiném, ale všichni bez výjimky si rádi své sny plníme. To je i případ rodiny Novotných. Čtyřčlenná rodina ještě před několika lety žila spokojeně v malém bytě, ale toužili po větším baráčku, kde by se tolik netěsnili. Když si svůj sen splnili, přišlo nemilé překvapení v podobě sousedů, kteří jim ze života dělají peklo.

Novotní jsou průměrnou rodinou, donedávna žili v malém 2+1, ale jak jejich chlapci (nyní 8 a 14 let) rostli, začaly se objevovat problémy s místem. Po domluvě se rozhodli malý byt prodat a pořídit si nějaký baráček kousek za městem. „Zprvu synové samozřejmě protestovali, tedy hlavně ten nejstarší, že tady má kamarády, že sousedina vesnici nikoho nezná... Všechno jsem mu vysvětlila, řekla, že do stejné školy ho budu i tak vozit, že o kamarády nepřijde. Nejvíc na něj platila představa vlastního pokoje, kde se nebude muset mačkat se svým bratrem,“ začíná své vyprávění Ida. Baráček jsme našli velmi rychle a přesně podle našich představ, takže za pár týdnů jsme se z malého bytu stěhovali do prostorného 4+1 a všichni byli unešení z toho prostoru, který nám tolik scházel. Navíc, díky známému, jsme ho měli opravdu za dobrou cenu.“

Stěhování bylo náročné, ale to každý, kdo se někdy stěhoval, zná. Rodinka se začala pomalu zabydlovat a po roce byl baráček útulný a všichni spokojení. „Kluci si našli nové kamarády, pořád lítali venku, manžel neustále něco dělal na zahradě a já si tu idylku užívala také, jenže nic netrvá věčně, a tak se nám po necelých dvou letech život obrátil naruby. Nás baráček je totiž dvojdomek, jehož druhá polovina se dlouho nemohla prodat, až jednoho dne jsme viděli mladou rodinku, jak se vedle nás stěhují.“ Ačkoli noví sousedi vypadali mile, opak byl pravdou, a o tom byli Novotní přesvědčeni hned záhy. „Ano, sice jsme počítali s trochou hluku, to se u řadovek a podobných domů dá předpokládat, ale nejednalo se až tak o hluk z vnitřku domu, ale především ze zahrady. Naši mladí sousedé jsou totiž celkem pařmeni, navíc se slovníkem dlaždičů, a tak víkend co víkend, teplo nebo zima, pořádají neustálé mejdany až do rána. Nechápu, jak v tom jejich malé děti mohou být, a hlavně že to oni vůbec dopustí. Co mě ale nejvíce zaráží je, že i přesto, že jsme je s manželem několikrát prosili, zdali by nemohli ten hluk krotit, vždy se jen usmáli, pokývali, omluvili se, ale skutek utek. Dokonce nás už přestali i zdravit.“

Zdárná rodina je ten nejkrásnější dar Boží. Já bych ji přirovnala k naladěné lyře: každá struna jiný tón, a přece v spolku nejčistší souhlas.
Božena Němcová

„Manžel je už téměř šílený, dělá na směny, a když jde o víkendu do práce, absolutně se nevyspí, jelikož sousedi končí se svou párty kolem 2. až 4. hodiny ranní. Manžel vstává v 5.30! Několikrát i přes můj nesouhlas na sousedy volal Policii, ale bezvýsledně. Chápu ho, já jsem z toho taky vyřízená, ale nechci opustit náš domov, zvlášť když už jsme se zabydleli a kluci jsou tady šťastní. Ti díky bohu hluk až tak neslyší, nebo jim nevadí.“

Manželé se snažili najít nějaké řešení, buď že se přestěhují do samotného domku, na což ale nemají dostatečné finance, a to i kdyby svou půlku domku prodali, nebo zůstanou a budou trpět. Idin muž dokonce už navrhl, že pokud se to neuklidní, odstěhuje se někam do bytu sám, což se samozřejmě Idě nelíbí. „Od té doby, co máme nové sousedy, se neustále jen hádáme, manžel je nerudný a hysterický. Synové si toho taky všímají a jsou z toho špatní, ale co mám proboha dělat?

Ida je nešťastná, ale nějak nemůže najít východisko, které by všem vyhovovalo, a jak říká, zpět do bytu už opravdu nechce.

Čtěte také:

   
22.07.2015 - Rodina - autor: Markéta Škaldová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [36] chanahd [*]

  Altamora — #27 No, možná na hlučnějšího důchodce by si i policie troufla. Ale jinak u nás, pokud ji zavoláš na nějaké hlučné mladé, pokračuje to následovně. Policie na ně zazvoní. Oni neotevřou. Policie oznámí, že nemůže nic dělat a odjíždí. Konec.

  Následně ti sousedi vysvětlí, že pokud to uděláš ještě jednou, dostaneš přes držku.

  Takhle to u nás funguje s rušením nočního klidu. Třeba v létě to tu bylo fakt peklo. To se mladí na balkoně pravidelně ožírali, rvali, dolů lítali věci - sklo, židle...

  Do toho ve dne v noci na balkoně souložili. Slečna se asi zhlédla v nějakých hlučných pornofilmech, protože třeba v noci člověka co hodinu budil šílený řev. I ve vedlejších barácích vždy koukali lidi co se děje zda někoho nevraždí. Teď je na ně už naštěstí zima, tak se to stáhlo domů. Tak je to trochu tišší. Ale rvou se a řvou stejně.

  superkarma: 0 03.10.2015, 13:34:37
 2. avatar
  [35] Altamora [*]

  Eva_Fl — #34 U nás je pořád zažité, že volání policie je bonzování a že je to špatně. Třeba s tou nehodou u Studénky - běžně tam vjíždějí na široký přejezd na červenou i teď po té nehodě. Jsou tam kamery, ale nejsou lidi, aby si je prohlédli každý den a pokutovali ty, kteří tam vjeli. Taky nechápu, proč se vjezd na železniční přejezd při červeném světle považuje za přestupek a ne za trestný čin obecného ohrožení. V této zemi nebude pořádek asi nikdy, protože to "ať se postarají oni" je tu pořádně zažrané pod kůží. Mladší to nezlepší, ti mají pocit, že demokracie je anarchie a že si každý může dělat, co chce a kdo jim v tom chce bránit, je komouš. Prostě děti svých rodičů.

  superkarma: 3 23.07.2015, 23:56:17
 3. avatar
  [34] Eva_CZ [*]

  Ja jsem tady za cely ty roky bordel v noci zazila 2x. My jsme tenkrat pro zmenu vstavali silene brzo a fakt jsme se potrebovali v noci vyspat. Pprve, kdyz jeste ke 12.hodine nebyl klid, jsme volali poldy. A bylo razem ticho. Podruhe na me juchajici mavali pres jezirko a ja je vyfuckovala, protoze bylo temer 11 vecer. Pribehli, co se deje, proc se na ne zlobim, ze samozrejme v 10 prestanou. Tak jsem je upozornila, ze 10 uz BYLO, ze je letni cas uz asi 4 dny. Moc se omlouvali a - a bylo ticho. V Cesku neni problem s nedostatkem zakonu, ale s jejich nedodrzovanim.

  1. na komentář reaguje Altamora — #35
  superkarma: 1 23.07.2015, 00:01:03
 4. [33] sludka [*]

  Chápu a vím zz vlastní zkušenosti sousedy si nepřipouštěm moc blízko. To se většinou vymstí.Sml15Sml15

  superkarma: 0 22.07.2015, 22:02:45
 5. avatar
  [32] Myskdalen [*]

  gerda — #22souhlas

  superkarma: 0 22.07.2015, 20:23:29
 6. [31] cilani [*]

  cicinka — #25to je pak těžké, když se s nimi nedá domluvit.. v tu chvíli oplácím stejnou mincí..

  Altamora — #27V lese nemá kravál co dělat

  superkarma: 0 22.07.2015, 12:53:37

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] gerda [*]

  cicinka — #25nechtějí se domluvit, to je těžká rada. Špunty do uší, pokud je sneseš nebo chodit spát jinam.

  superkarma: 0 22.07.2015, 12:15:04
 2. avatar
  [29] gerda [*]

  [23 Oškliví razysti, to byla dyzgrymynace!!Sml32

  superkarma: 0 22.07.2015, 12:13:33
 3. [28] Rikina [*]

  enka1 — #19 Sml52 Sml67

  superkarma: 0 22.07.2015, 12:08:20
 4. avatar
  [27] Altamora [*]

  Na hrubý pytel hrubá záplata. Předpokládám, že obec má vyhlášku o rušení nočního klidu. Možná na to je i zákon. Volala bych na ně policajty, když s nimi není rozumná řeč. Pár pokut by je mohlo trochu zklidnit. Horší to s nimi už nebude, když už takto jsou neurvalí. Kdo chce dělat kravál, má se odstěhovat na samotu v hlubokém lese, aby neotěžoval okolí.

  1. na komentář reaguje cilani — #31
  2. na komentář reaguje chanahd — #36
  superkarma: 3 22.07.2015, 12:02:48
 5. [26] spavec [*]

  cicinka — #25 Přesně tak, to nevyspání je strašný. A chodit do práce jak troska a riskovat, že něco pak v práci zanedbám... nehledě na to, jak to opravdu člověka ničí, dělat na směny, a to i když se „předem“ vyspí. Pak se nemůžeme divit, když se to projeví nějakou nemocí, jo, jo, kdo nezažil, nepochopí.

  superkarma: 0 22.07.2015, 11:57:54
 6. avatar
  [25] cicinka [*]

  cilani — #11No jenže tady byli kolem jen sousedi důchodci. Přes zeď stará paní v pohodě. Jen hafíci tu ňafali, ale ti mi nevadí. Já sem ani nechtěla, že se tu budu bát Sml30 a do roka je to horší jak v centru.

  Ale zkuste mě pochopit.....nechci toho moc. dělám třísměnný provoz. Týden odpolední, týden ranní a týden noční. A ty noční bývají i 6x. Na toto si organismus zvyká těžko, na takové změny biorytmu. Já se prostě musím na tu noční vyspat. A ono se přes den za denního světla spí blbě. Tak chodím dokonce dvakrát. A když zrovna ten týden fakt mydlí do baráku ačkoli je půl roku dopředu prosím a dávám jim i datum, kdy mám tu noční.....a ono nic, tak se na ně nezlobte, ale to se dá vydržet fakt těžko. Zjistila jsem, že bez spánku vydržím max 30 hodin a pak mi hrozí kolaps.

  Už jste to někdy zažila? Myslím ten pracovní zápřah a nevyspání týden v kuse? dělám u pásu a záleží, abych nedělala chyby, abych dělala na 100% a nikdo se neohlíží jestli vás někdo nechal vyspat. Pak se jakž takž dáte do kupy a za dvy týdny je to tu zas.......

  Za sebe říkám, že přijít za mnou soused, že dělá tak jak já, tak fakt hledám možnost jak ho nechat vyspat. Kor, když mi to řekne půl roku dopředu. Svědomí by mi to nedovolilo....tak asi tak.

  1. na komentář reaguje spavec — #26
  2. na komentář reaguje gerda — #30
  3. na komentář reaguje cilani — #31
  superkarma: 2 22.07.2015, 11:50:25
 7. [24] spavec [*]

  cilani — #23No, na hrubý pytel hrubá záplata, co taky s nima jinýho...Sml67 ovšem chce to odvahu do války jít a počítat s možnými následky, někdy se to může ještě přiostřit a může to skončit i špatně.

  Jak říkám, já bych to nevydržela. A ještě mě napadlo, jestli to není záměr a sousedi by třeba rádi koupili jejich půlku a snaží se je takhle vystrnadit. Každopádně pařit do rána každý víkend? S malýma dětma Sml80

  superkarma: 0 22.07.2015, 11:46:26
 8. [23] cilani [*]

  spavec — #20Když jsem ještě žila s bývalým v cigánské čtvrti, sousedi rádi pařili, zejm.po sociálkách byly pařby týden v kuse, než všechno prochlastali. Když začli vyhrávat to své joj mamo... už po 5., dali jsme bedny na podlahy (bývalý si potrpěl na kvalitní zvuk) a pustili to na plné pecky. Do 10 min. byli u nás, že to své ani sami sebe neslyší. Tož jsme je informovali, že my se taky při tom jejich kraválu neslyšíme, natož aby se člověk mohl vyspat. Párkrát to zopakovali, vždycky jsme jim to oplatili a kupodivu byl časem klid. Kdyby mě někdo nenechal zase v noci vyspat, domluvím se se sousedy (pokud by s tím majitel domu ani policie nic nedělala) a oplatím stejnou mincí ve chvíli, kdy budou oni spát..

  1. na komentář reaguje spavec — #24
  superkarma: 1 22.07.2015, 11:38:06
 9. avatar
  [22] gerda [*]

  free — #21tomu velmi dobře rozumím, proti obtížnému sousedu, který leta otravuje, je zlomyslný, navíc na duchu stářím postižený, se zasahuje těžce. Z ostudy si nic nedělá, všecko je na dlouhé lokte, pořád ho potkáváte a rány se jitří. Zlu se nemá ustupovat, ale nekonečný boj je vysilující - to jsou ti zlí energetiční upíři, kteří se pasou na vaší bolesti a bezmoci.

  1. na komentář reaguje Myskdalen — #32
  superkarma: 1 22.07.2015, 11:36:07
 10. [21] free [*]

  V rodné vesnici je takový prudič co obtěžuje všechny sousedy a protože vinným sklepem s ním sousedí moji rodiče taky, jsou problémy každý druhý měsíc. Normálně prohodí cihlu oknem, tatínka napadl motykou ( oba 83 let). Vloni, když bylo hodně sněhu, vykopal při tání kanálek směrem k našemu sklepu.... vytopil sklep i s vínem...škoda skoro třicet tisíc. Řešila to obec, bylo to už i u soudu. Nic nepomůže, po čase mu otrne a zase něco vyvede. Mě se osobně hrozně dotknul, když na mě na hřbitově začal vykřikovat, že jsme manžela do hrobu dostali my. Od té doby, ten člověk pro mě neexistuje.

  1. na komentář reaguje gerda — #22
  superkarma: 0 22.07.2015, 11:19:16
 11. [20] spavec [*]

  Já bych se vůbec nedivila, kdyby se manžel odstěhoval. Vím, co to je, dělat noční a na směny, a když se nevyspíte, má to vliv nejen na vaši tělesnou schránku, ale i duševní. Nevydržela bych to dlouho. Pár víkendů možná, ale pořád? Sml80

  Pokud nechtějí do bytu, ani nemají peníze na koupi domku samostatného, moc možností, jak to vyřešit, není. Jedině snad ať manžel přestane dělat na směny, ale nevím jestli je to možné, s prací je to těžké asi všude... A i když by se třeba přestěhovali někam do bytu, jak mohou vědět předem, jaké sousedy zase vyfasují? Začala bych hodně šetřit a zkusit třeba i pomocí hypotéky nebo půjčky koupit jiný domek, kde budou mít klid.

  Jo, a ještě jsem si vzpomněla, že něco podobného jsem nedávno někde viděla v televizi (zřejmě reklama), jak mladí pařili někde taky na chalupě v sousedství nějakého děduly. Nepomáhaly domluvy ani prosby, takže nakonec vzal ráno, když po pařbě vyspávali, sekačku nebo pilu a od 6 od rána sekal a sekal a hlučel a hlučel... situace se otočila, mladí postupně začali vylézet z pelechu a nevěřícně zírali, že se nevyspí ... a pak byl klid.

  1. na komentář reaguje cilani — #23
  superkarma: 2 22.07.2015, 11:19:06
 12. avatar
  [19] enka1 [*]

  gerda — #18 já bych šla pařit s nima, aniž bych přispěla, vypila a snědla, co se do mě vejde a za týden znova: aneb - Jak přivedla pařmeny na mizinuSml24

  1. na komentář reaguje Rikina — #28
  superkarma: 2 22.07.2015, 11:17:19
 13. avatar
  [18] gerda [*]

  renda4141 — #17jo, v takovém případě by člověk občasné spory á la Nováčkovi - Bartáčkovi uvítal.Sml30

  1. na komentář reaguje enka1 — #19
  superkarma: 0 22.07.2015, 10:57:50
 14. avatar
  [17] renda4141 [*]

  gerda — #9 To už je hodně drsný.

  1. na komentář reaguje gerda — #18
  superkarma: 0 22.07.2015, 10:49:06
 15. avatar
  [16] enka1 [*]

  Nepříjemné, leč znám mnohem více drtící sousedké vztahySml24

  superkarma: 0 22.07.2015, 09:39:09
 16. [15] magic11 [*]

  Nic není tak jednostranné, my jsme měli hnidopychovou sousedku na chalupě, která na nás volala policii, i když nám starší synek zaplakal v kočárku. Nesuďte podle jednoho pohledu, zpravidla to není tak jednoznačné Sml80

  superkarma: 2 22.07.2015, 09:37:20
 17. avatar
  [14] Myskdalen [*]

  Soused na chatě pěstuje marihuanu a místo aby na sebe neupozornoval,tak tuhle svým jednoduchým primitivnim stylem vulgarne vystartoval po matce, proste buran, chystam se ho zchladit náležitým způsobem

  superkarma: 0 22.07.2015, 09:28:06
 18. [13] bobani [*]

  hoďte tam granát !

  superkarma: 0 22.07.2015, 09:20:57
 19. avatar
  [12] kobližka [*]

  Sousedy si člověk nevybere.A tolik proklamované,a mnohdy s jakýmsi despektem k těm,kteří bydlí v bytech,že je nejlepší mít vlastní dům,kde je klid,jak vidno,neplatí vždy.Bohužel.Chápu potřebu místa v malém bytě,ale vždycky je to "dobrodružství",protože jeden neví,na koho narazí Sml80

  superkarma: 0 22.07.2015, 09:13:14
 20. [11] cilani [*]

  cicinka — #7 ono očekávat, že sousedi v dvojdomku budou chodit jako myšky a nebude je vůbec slyšet, natož aby si něco opravili je trochu nedomyšlené. Společná zeď se dá odhlučnit, motorku asi kvůli jedné sousedce neprodá.. Tady mají lidi auta i motorky..Sousedova choppera jsem poznala když vjížděl do vedlejší ulice, jak to rachotilo, ale nějak mě nenapadlo z toho dělat problém. Cigáni v noci chodí a ječí pod oknama celkem běžně. U sousedky byly pařby běžné, dokud tam její synové bydleli.. Chci-li klid, nepořizuji si barák v sousedství druhých natož dvojdomek...Sml80

  1. na komentář reaguje cicinka — #25
  superkarma: 2 22.07.2015, 08:43:42
 21. avatar
  [10] OlgaMarie [*]

  Zkuste se ještě jednou slušnou prosbou domluvit a naznačte, že se obrátíte na obec, pokud to nepomůže. Požádejte o radu starostu, Pokud ten pokrčí pouze rameny, dojděte ho příště v noci vzbudit.Sml57 Rada sice dobrá, ale očekávejte následně schválnosti. Zkuste plot mezi zahradami osadit živým ploten, ten to dost ztlumí a společnou zeď si zesilte nebo obložte zvukotěsným obložením.

  superkarma: 3 22.07.2015, 08:37:27
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  ..... dokud vás někdo opravdu fyzicky neohrožuje, je to ještě v pohodě. Dokud nemáte obavy, že zapomene zavřít plyn - anebo úmyslně pustí z nenávisti k ostatním a bouchne celý barák, ještě pořád dobrý.

  1. na komentář reaguje renda4141 — #17
  superkarma: 3 22.07.2015, 08:14:08
 23. [8] macamala [*]

  Tohle znam z bytovky, kde jsme bydleli s muzem. Kdyz vypadl psycho soused dopujici se obcas necim zajimavym,prisla pobehlice sbirajici muze v noci po barech, kterym poskytovala nocleh,ale jeste predtim si udelali nocni diskoteku. Nejhorsi bylo to,ze ostatni sousedi povidali,jak jim to vadi,ale v okamziku,kdy jsem je vyzvala,aby se to resilo s uradem,tak vlastne nikdy nic neslyseli.

  Dnes bydlime v domku,mame klid.

  superkarma: 0 22.07.2015, 08:04:48
 24. avatar
  [7] cicinka [*]

  Náš případ. Jen u nás jsem hysterická já. Já totiž dělám na směny. Taky jsme udělali chybu a koupili dvojdomek. Nakonec jsem čuměla jak tenká je společná zeď. Bydlela tam stará paní. Jenže do roka tam začal její vnuk stavět patro. Samozřejmě, že do zdí a střechy mlátili hlavně tehdy, když jsem musela spát po noční. Nezdravím je já. Manžel jako naschvál si s ním tyká a vesele se zdraví. Hrozné je, že už asi tři roky nahoře na nic nesáhl, nemá prachy. tak se děsím toho, kdy to začne nanovo. A jako bonus, tento debil má jako koníčka motokrosovou motorku. když to na dvorku nakopne........je to na rozbití huby.......ale mladej arogantní borec, ten si myslí, že na něj nikdo nemá.

  1. na komentář reaguje cilani — #11
  superkarma: 1 22.07.2015, 07:50:21
 25. [6] Rikina [*]

  No tak když mám problém s přítomností jiných lidí, nekupuju dvojdomek. Sml57 Sml80

  Ono všude je něco, protože jsme lidi a ne stroje. Na chalupě mi například místní obyvatelstvo naprosto suverénně lezlo bez pozvání až do kuchyně, a nepřišlo jim na tom nic divného. Na dvorek a zahradu ani nemluvím, tam byl průchoďák, částečně jsem si zvykla a částečně se naučila je slušně vyhazovat. Sml80 No a v paneláku tak různě, samozřejmě že někdy někdo slavil - ale my taky. Něčí děti byly tu a tam hlučné a nezachovaly se - ale ty moje taky. Občas někdo nezdravil a jinej byl naopak vlezlej až moc. Jenže já v paneláku vyrostla, tak jsem asi zvyklá, že prostě tam, co bydlí pohromadě víc lidí, není klid a ticho jako na samotě u lesa. Sml80 Teď bydlím v domě, kde o valné většině sousedů nevím, jestli žijou. Drobnosti, jako že vedle mají odbíjecí hodiny, které nahlas odbíjejí i v noci každých 15 minut, to nepočítám. Sml57

  superkarma: 1 22.07.2015, 07:18:31
 26. avatar
  [5] tepito [*]

  mladí sousedé....- my máme staré, ale s početnou rodinou, která je každé léto navštěvuje. A tak slaví, slaví a slaví, všední den či svátek- stále. Je to jak bydlet vedle cirkusovýho šapito. Končí po půlnoci, klid bývá jen dopoledne, kdy vyspávají.

  superkarma: 0 22.07.2015, 06:59:00
 27. avatar
  [4] datura [*]

  My se se sousedy jen zdravíme a bavíme max o počasí a je klid.Sml16

  superkarma: 0 22.07.2015, 06:46:07
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  renda4141 — #2happy endSml67 - ach, v takové štěstí doufat nemůžu.

  superkarma: 0 22.07.2015, 06:35:58
 29. avatar
  [2] renda4141 [*]

  Se sousedy jsme si také prožili peklo. Bláznivý lampasák s shloupou manželkou a jejich arogantní syn dělali zle v celé ulici. Bylo by to na velmi dlouhé vyprávění, co všechno prováděli. Nakonec jsme se spojili se všemi ostatními sousedy, policií a magistrátem a začali dostávat vysoké pokuty a do toho naštěstí ( pro nás to bylo vysvobození ) ta paní přišla o práci, takže nestíhali splácet hypotéku a museli dům prodat a odstěhovat se. Dům koupila naprosto úžasná paní se třemi dětmi se kterou se přátelíme a máme skvělý vztah. A konečně máme super sousedy, jaké jsme si vždy přáli Sml16

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  superkarma: 0 22.07.2015, 06:19:35
 30. avatar
  [1] gerda [*]

  Citát nádherný!Sml67 Jenom nevím, proč byl vybrán právě k tomuto článku, když obě rodiny jsou podle všeho - každá po svém - soudržné? Nějak to nesedí. A dvakrát jsem si přečetla o TĚSNĚNÍ, než mi došlo, že nejde o opravdu baterie, ale o tísnění se v malém prostoruSml52...... No, my máme něco takového v paneláku, jde o starou paní, která není duševně v pořádku. To je na dlouhé vyprávění, sousedské peklo má spoustu tváří, a v kulisách červencového žáru prožíváme horory.

  superkarma: 0 22.07.2015, 05:29:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme