Novinky

I víno může pomáhat: Příběh Sabinky

Vinařství Ludwig není velká firma, která by mohla významnou částkou přispívat na velké charitativní projekty. Proto si každý rok vybíráme jednu osobu, které chceme umožnit zlepšit život. Chceme jí znát osobně a chceme přispět na konkrétní věc.

sabiV Němčičkách v srdci Modrých Hor bydlí Martin a Petra Grófovi s desetiletou Viktorkou a šestiletou Sabinkou. A právě té jsme se rozhodli pomoci.

Tak vzniklo červené víno Sabinka, kdy z každé prodané láhve přispějeme 10 Kč na Sabinčin účet. Jedná se o suchý pozdní sběr, cuvée výrazné Frankovky, lehce zakulacené odrůdou  Zweigeltrebe 2013 z vinohradů v Lipově, které udělá radost nejen Vám, ale především pomůže učinit jedno dítě šťastnějším.

Sabinka se narodila 24. 12. 2009 jako nejkrásnější dárek pod stromeček. Zhruba po půl roce si maminka u Sabinky začala všímat zvláštního koulení oček a tak se rozjela série vyšetření. Poté byla Sabince diagnostikována dětská mozková obrna, porucha psychomotorického vývoje, epilepsie a hypotonie.

V současné době je Sabince skoro šest let. Její vývoj ale pokračuje jen velmi pomalu. Opoždění je o více než polovinu věku. Sama se nenají, neobleče, nerozvíjí se u ní řeč. Sama nechodí – přemisťuje se po čtyřech, v chodítku nebo s oporou za obě ruce. V prostoru sama nestojí. Maminka Petra je se Sabinkou doma, do zaměstnání chodí pouze táta Martin.

Pro zlepšení Sabinčina zdravotního stavu je nutná péče neurologická, logopedická a zejména rehabilitace. Petra rehabilituje se Sabčou dvakrát denně doma, jednou za rok jezdí do léčebny pohybových poruch v Boskovicích.

sabinka

Pobyt v soukromém sanatoriu Klimkovice s intenzivní péčí a novým způsobem rehabilitace (v opěrném skafandru) by pomohl rozvinout funkčnost pohybového systému, vede k stabilizaci fyzické kondice, posílí psychický stav a opožděný vývoj. Dále pomocí intenzivní logopedické péče je rozvíjena řeč. Současná finanční situace nedovoluje částku cca 80 tisíc na pobyt v Klímkovicích zaplatit a pojišťovna na tyto účinné pobyty ani nepřispívá.

vinosabinka

Poděkování:

 • UniCredit Bank vyšla vstříc a zřídila Sabince účet zcela osvobozený od poplatků,
 • grafik společnosti S&K LABELpan Staněk navrhl bez nároku na honorář pro víno etiketu,
 • Evropský řád rytířů vína přispěl částkou 15 000,- Kč,
 • finanční pomoc ve výši 15 000,- Kč přislíbila společnost PD Logistic s.r.o., která přepravuje vína Ludwig na asijské trhy
 • největší výrobce průmyslových vrat, firma Lomax, jejíž vrata zdobí naší novou halu, slíbila přidat 10 000,- Kč
 • společnost Ahold , která provozuje hypermarkety a supermarkety  Albert, víno zalistovala do vybraných prodejen na předvánoční trh,
 • obchodní řetězec Billa zalistoval víno do svých provozoven a podpoří jeho prodej,
 • stejně tak pomohla i Brněnka, kde se víno Sabinka bude prodávat v sedmi prodejnách v Brně
 • někteří naši zákazníci nakoupí víno Sabinka jako vánoční dárek pro své partnery a zaměstnance.

Poděkování patří také všem novinářům, kteří se tento příběh rozhodli poslat svou cestou dál.

ludwig

   
13.11.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] vladka321 [*]

  Rikina — #5Určitě bych pomoc neodmítla, to máte naprostou pravdu. Jen jsem si dovolila napsat, kde by se pomoc možná i zajímavě vyjímala a měly by možnost se přidat k pomoci i děti ve věku Sabinky, které by jistě zajímalo, co je na obalu jejich oblíbených laskomin a byla by to i záležitost, jež by Sabinka mohla sama ochutnat Sml58

  superkarma: 0 15.11.2015, 22:30:59
 2. [5] Rikina [*]

  vladka321 — #2 Myslím, že Sabince je naprosto jedno, jestli se pod jejím jménem prodává víno, nebo bonbony. Vzhledem k své nemoci to není schopná pochopit. A kdybyste byla matkou takhle postiženého dítěte, přišel za vámi zástupce vinařství a nabídl takovouhle pomoc, tak vy byste to snad odmítla s tím, že chcete radši pomoc od výrobce bonbonů? Sml80 V takové situaci je asi člověk vděčný za každou pomoc, a nevymejšlí si extrabuřty.

  1. na komentář reaguje vladka321 — #6
  superkarma: 0 15.11.2015, 19:43:29
 3. avatar
  [4] Jandywoman [*]

  Nemám oblíbenou zn. červeného vína, jsem sváteční konzument, takže proč ne toto. Ráda si ho koupím.

  superkarma: 0 14.11.2015, 13:13:22
 4. [3] bobani [*]

  A co DMS ?

  superkarma: 0 13.11.2015, 21:42:42
 5. avatar
  [2] vladka321 [*]

  Možná by se s logem Sabinky měli spíše prodávat nějaké zdravější bonbóny, aby byla reklama i mezi dětmi. Děti moc rády pomáhají, dokážou se vcítit a ještě mít takovýto stimul, jistě by i rády mlsaly zdravěji...

  Za víno se možná více utrží, ale je osloven jen omezený a myslím, že srdci malého dítěte ne příliš blízký okruh možných lidiček a dětiček s přesvědčením opravdu pomoci. Za pár korunek a přitom s odhodláním. Dětský problém bych směřovala jinam, než k alkoholu...

  1. na komentář reaguje Rikina — #5
  superkarma: 0 13.11.2015, 19:58:00
 6. [1] iřka [*]

  Určitě se po něm podívám.A Sabince bych přála aby to pomohlo.

  superkarma: 0 13.11.2015, 17:08:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme