Zdraví

I vibrátory mohou být jedovaté!

Onehdá jsem se na bleskově.cz dočetl tak zajímavou zprávu, že vám ji musím tlumočit! Jedovaté vibrátory! Kdo by to řekl? Jen čtěte dál!

Mezinárodní organizace Greenpeace, která razantně prosazuje ekologická opatření a svéráznými metodami bojuje za ochranu přírody, požaduje po Evropské unii, aby zakázala používání změkčovačů plastických hmot v sexuálních pomůckách. Ty totiž podle Greenpeace obsahují nebezpečné látky známé jako ftaláty.

"Sexuální pomůcky obsahují tytéž látky, jejichž používání Evropská unie již zakázala u dětských hraček," zdůrazňuje tisková zpráva Greenpeace, vydaná v nizozemském hlavním městě Amsterdamu. Podle informací agentury AFP byli pracovníci skupiny Greenpeace zaměřené na ochranu životního prostředí šokováni, když zjistili, že sedm z osmi pomůcek, které testovali, obsahovalo 24 až 51 procent ftalátů.

Je neuvěřitelné, že používání tak toxických látek v sexuálních pomůckách je přípustné. V posledních letech jsme testovali hodně produktů, ale s tak vysokými koncentracemi jsme se ještě nesetkali," oznámil mluvčí Greenpeace Bart van Opzeeland.

Výzkumy prokazují, že ftaláty mohou narušit lidský hormonální systém, snižovat plodnost a mít nepříznivý vliv na játra a ledviny. Ftaláty se používají ke změkčování plastů a PVC.
Organizace Greenpeace zdůrazňuje, že zákaz nebezpečných toxických látek by trh se sexuálními pomůckami neohrozil, protože existují alternativní a hlavně netoxické změkčovače.

Tak co si o tom myslíte? Napište mi na redakce@zena-in.cz!

   
20.09.2006 - Zdraví - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. [3] janamoravcova [*]

  Dle mého názoru pokud člověk nakupuje na správných místech a kvalitní produkt. Přijít o tu nádhernou slast to si radši příplatím za kvalitní vibrátor. Sml16

  superkarma: 0 24.03.2015, 14:35:18
 2. [2] kornoutek [*]

  já to říkám pořád, přírodní je přírodní

  superkarma: 0 21.09.2006, 00:36:08
 3. avatar
  [1] renata.mi [*]

  ještě že je nepoužívám

  superkarma: 0 21.09.2006, 00:32:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme