V horkých letních měsících někdy nemáme moc chuť na jídlo a už vůbec ne na dlouhé vaření ve vyhřáté kuchyni. Ale i v létě se dá vymyslet spoustu jednoduchých, lehkých a zdravých jídel, jejichž příprava nezabere moc času a zároveň bude vaření zábavou.

MORA

V současné době se stává velkým trendem nakupovat čerstvé bio suroviny na farmářských trzích, a to je přesně místo, kde můžeme například začít. Pro skvělé letní recepty zde seženeme čerstvou zeleninu, bylinky nebo sýry. Dobré suroviny, to je zkrátka základ. Příprava lehkých pokrmů, ve kterých by měly zůstat zachovány zdraví prospěšné látky, nezabere mnoho času. Z úprav se doporučuje dušení, grilování, restování anebo snadné zapečení v troubě. Kromě lehkých salátů se jako vhodné varianty nabízí například zeleninová rizota, těstoviny, restovaná zelenina, bílé maso a ryby nebo zeleninové polévky, a to i ve studené variantě, jako je například Gaspacho.

Aby byl váš požitek z rychlého a snadného vaření dokonalý, budete potřebovat stabilní a spolehlivé zázemí ve vaší kuchyni, jaké vám poskytnou například sporáky od předního českého výrobce MORA.V nabídce společnosti MORA naleznete plynové, kombinované a elektrické sporáky. Vybírat můžete z několika barevných provedení: bílá, hnědá, nerez. Můžete si tak vybrat sporák, který se vám bude nejlépe hodit do vaší kuchyně jak stylem a který nejlépe splní vaše očekávání o technické dokonalosti. Sporáky MORA jsou spolehlivými partnery s dlouho životností, zárukou kvality, dlouholetou tradicí a za rozumné ceny. Jejich výhodou je také dostupný servis na celém území České republiky.

Více informací najdete na www.mora.cz.

MORA

Sporák MORA navíc můžete nyní vyhrát v naší Velké letní soutěži. Stačí zaslat váš oblíbený letní recept a odpovědět na soutěžní otázku. Soutěž probíhá ZDE.

Reklama