Novinky

I skromné přání nás může naplnit spokojeností

O svých přáních nám dnes napsala také čtenářka Elis19. Nejvíc mě zaujalo, že vyrůstala na faře. Nelze se tedy divit, že se tehdy nedostala na gymnázium.

Byla to jiná doba, a já doufám, že už se nikdy nevrátí! Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Elis19, přeju krásný den.


Dobrý den, vaše dnešní téma mě vrátilo o hezkých pár řádek zpět do mého dětství a mládí. Samozřejmě jsem jako dítě měla spoustu tajných přání a snů, ostatně si myslím, že velká většina z nás je má. Bývala bych ráda byla tanečnicí, líbilo se mi jak jsou krásně oblečené a jak ladně se pohybují, ale na tanec jsem neměla ani talent a popravdě ani postavu. Taky by se mi líbilo být letuškou, jednu chvíli dokonce policistkou, ale mým hlavním přáním bylo stát se zdravotní sestřičkou, tady se mi pro změnu líbil stejnokroj a hlavně naškrobený čepec. Moje maminka mi naštěstí tuto touhu rozmluvila s odkazem na to, že jsem takový spací typ a sestřičky přece slouží i noční. Tak jsem se zkusila přihlásit na gymnázium, ale protože to bývala taková ta mizerná doba a já nebyla vhodnou uchazečkou pro toto studium, co kdybych se náhodou chtěla hlásit na vysokou školu, tak jsem musela vzít zavděk školou technického typu, která mi byla tak říkajíc z milosti nabídnuta. Až později jsem pochopila, proč mě maminka od zdravotky zrazovala, velmi dobře věděla, že stejně nedostanu doporučení a tak abych se zbytečně netrápila. Ještě jedno velké přání jsem však měla, protože jsem vyrůstala na veliké, naprosto neuklizitelné faře, kde se mohlo z jednoho konce začít s úklidem a než se dospělo na druhý, mohlo se začít znovu, tak jsem si přála, moderní, přiměřeně veliký a hlavně uklizitelný byt, kde bych byla spokojená. Tak tohle se mi do puntíku splnilo a návdavkem mám hodného muže a děti.

Takže i skromné splněné přání nás může naplnit spokojeností.

Mějte hezký den a sněte i jako dospělé, třeba se vám něco splní.

Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Splnilo se Vám dětské přání?

 • Měla jste v dětství nějaké přání?
 • Nebo jich bylo víc?
 • Co to bylo?
 • Splnilo se Vám?
 • Co se Vám naopak asi nikdy nesplní?
 • Jak vzpomínáte na svá dětská přání?
 • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. A jako vždy, jedna z vás získá dárek, knížku Jana Bauera Zachraňte krále (nakl. MOBA) a transparentní sypký pudr od Mary Kay. Příspěvky můžete posílat na mail redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je PŘÁNÍ. Moc děkuju všem!

komji

   
07.10.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [3] Roland [*]

  Je dobře, že se přání vyplnilo.

  superkarma: 0 07.10.2013, 20:14:38
 2. [2] Roland [*]

  Je dobře, že se přání vyplnilo.

  superkarma: 0 07.10.2013, 20:12:14
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16to je také krásné přání -já jsem si vždy říkala, nechci mít na pokojové stěně (jako to bývalo doma) žádné sarapatičky - utírání prachu bylo pro mě hrůza - no tak teď mám doma takový kompromis.....

  superkarma: 0 07.10.2013, 14:54:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme