Zdraví

I muži mají své potřeby

Naštěstí už je pryč doba, kdy panoval všeobecný názor, že správný chlap nebrečí, má být cítit potem, má být přinejmenším pořádně zarostlý a v péči o sebe a svou pleť vše končí sprchou, holením a vyčištěním zubů.
Neznamená to samozřejmě, že bychom snad my ženy chtěly, aby se muži začali chovat zženštile a sledovali každou svojí vrásku. Nicméně i muži mají právo starat se o svou pleť bez jakýchkoli pocitů viny.
 
Abychom se o mužské pokožce dozvěděli více, zeptali jsme se dermatoložky MUDr. Kykalové, jaká je vlastně pleť mužů?

„Muži mají praktičtější a více funkční přístup ke svému vzhledu než ženy a ke snaze o vylepšení zevnějšku je spíše povzbuzuje okolní prostředí než jejich vlastní nitro. Také pleť mužů se svými vlastnostmi liší od ženské pleti. Je mastnější, silnější a teplejší, protože je v ní více krevních vlásečnic. Každodenní holení některé z těchto rozdílů ještě zvýrazňuje, protože při holení pleť přichází o povrchový kožní maz, což způsobuje podráždění, drobné záněty a v jisté míře i dehydrataci pleti. Mužská pleť je proto citlivější vůči agresivním vlivům vnějšího prostředí
Způsob, jakým u mužů dochází ke vzniku vrásek, váčků pod očima, ochabování rysů v obličeji, ke vzniku rozšířených pórů a pigmentových skvrn, je odlišný od žen. Stárnutí pokožky se nevyhýbá ani jednomu z pohlaví a mladistvý vzhled může být důležitý nejen v profesionálním životě, ale také v soukromí, jelikož může posilovat sebevědomí a upevňovat sebejistotu. Koneckonců, ženy už dávno přišly na to, jak vypadat mladistvě i ve vyšším věku, proč by tuto šanci neměli mít i muži?“

Dnešní svět je plný únavy, stresu, životní styl je rychlý, a to vše se odráží i v tom, jak vypadá naše pokožka. Platí, že čím dříve se začneme o svou pleť starat, tím déle si můžeme udržet mladistvý a zdravý vzhled. Proto se L'Oréal Paris rozhodl využít svých poznatků v oblasti péče o pleť a vytvořil Men Expert, novou řadu produktů vytvořených speciálně pro pleť mužů, ať už je jejich věk a životní styl jakýkoli.

Součástí produktů Men Expert je technologie ADS (Active Defense System™), komplex silně působících aktivních přísad včetně extraktů z lístků máty, které pleť zklidní, zvlhčí a zmírní podráždění způsobené holením. 

Novou tváří přípravků Men Expert se stal charismatický americký herec Matthew Fox, který je známý především ztvárněním role odvážného a trochu nepředvídatelného Jacka Shepharda v seriálu Ztraceni. Ostatně jeho mužné charisma a perfektní vzhled ho společně s jeho profesionálními a uměleckými kvalitami činí ideálním vyslancem řady Men Expert. Matthew symbolizuje přirozenost a je skvělým příkladem pravdivosti rčení „ve zdravém těle, zdravý duch“.

Zde se můžete podívat na televizní spot:

Seznamte se s celou řadou produktů Men Expert :

1. Čištění pleti:

Hydra Energetic čistící pěnový gel
Hydra Energetic čistící pěnový gel Vaši pleť čistí, rozjasňuje a probouzí, aniž by ji vysušil. Hydra Energetic se také používá pro vyčistění pleti před holením.
Doporučená cena: 169 Kč


 

 

2. Holení

Gel na holení
Gel na holení pro citlivou pokožku. Udržuje a posiluje hydrataci kůže a pomáhá posílit její odolnost. Působí také proti vysušování a podráždění pleti.
Doporučená cena: 129 Kč

 

 

 

Balzám po holení
Hydratační balzám po holení na citlivou pleť je obohacený o Ceramide 5, který pleť vyživuje, posiluje a zklidňuje. Balzám také hydratuje pokožku, pomáhá zlepšit její povrch a její ochrannou funkci
Doporučená cena: 129 Kč

 

 

Osvěžující hydratační gel 24h
Osvěžující 24hodinový hydratační gel proti vysušování pleti obsahuje vitamíny a minerály, které zajistí výživu, posílení a zklidnění pleti. Může se také použít po holení proti podráždění pleti.
Doporučená cena: 169 Kč


 

 

3. Péče o pleť:


Pur & Mat
Hydratační gel Pur & Mat je určený pro mastnou a problematickou pleť. Látka Anti-Sebum, kterou obsahuje, redukuje tvorbu kožního mazu a zklidňuje pleť. Ta se pak méně leskne, je čistá, vypadá zdravě a je také odolnější.
Doporučená cena: 199 Kč

 

 

Hydra Energetic
Hydra Energetic je hydratační krém určený pro normální pleť.
Obsahuje Vitamín C a kofein, které pleť posilují, tlumí její únavu a posilují její obranyschopnost vůči každodenním nepříznivým vlivům. Pleť je pak jemnější a pružnější.
Doporučená cena: 249 Kč

 

 

Comfort Max
Comfort Max je hydratační krém určený pro suchou a citlivou pleť. Obsahuje Ceramide 5, který pleť vyživuje, posiluje a zklidňuje.
Doporučená cena: 249 Kč

 

 

Stop vráskám
Ve chvíli, kdy se na obličeji objeví první mimické vrásky, je čas zasáhnout. Stop vráskám je hydratační krém, který je určen především pro boj s mimickými vráskami. Obsahuje Boswelox, který uvolňuje mikrokontrakce mimických vrásek, a tím je vyhlazuje a koriguje.
Doporučená cena: 269 Kč

 

 

Vita Lift
Hydratační krém Vita Lift je určen pro boj s příznaky stárnutí pleti.Vita Lift obsahuje Par-Elastyl, který pleť zpevňuje a vyhlazuje a zvyšuje elastičnost pokožky
Doporučená cena: 269 Kč

Už víte, co koupit svému muži, příteli nebo milenci na Valentýna? Men Expert je ta správná volba!

A nyní máte na Ženě-in šanci vyhrát krásný balíček Hydra Energetic, který je připraven pro 15 z Vás. Tak neváhejte a soutěžte ZDE.

   
11.02.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [22] Petra Pojerová [*]

  Vivian: Jsem ráda Vivian, že jste zjistila pravdu. Byla jsem před 14 dny přímo v laboratořích L´Oréal v Pařízi a můžu s klidným svědomím říct, že na zvířatech se nic netestuje. Testuje se na uměle vyvinuté kůži, na figurínách a pak na lidech. Musím říct, že jsem si o firmě L´Oréal hodně pozměnila názor a to k daleko lepšímu. V blízké době vám přinesu článek z těchto laboratoří a z výzkumu.

  superkarma: 0 13.02.2008, 11:09:42
 2. [21] Rabu [*]

  Kosmetika L´Oréal má dobré jméno a zastoupení po celém světě. Používám jejich produkty a nemůžu si stěžovat. Nevím, jestli by můj přítel používal krém na obličej...Na holení používá kosmetiku Nivea (gel a balzám po holení). Já si také tajně půjčuji pánský gel (můžu doporučit), pění lépe než jakýkoliv dámský :o))

  superkarma: 0 13.02.2008, 10:56:43
 3. avatar
  [20] Vivian [*]

  Takže: obrátila jsem se přímo na české zastoupení společnosti L'Oréal s dotazem, zda tedy testují na zvířatech, nebo ne. Dnes jsem dostala odpověď od product managera L'Oréalu, resp. od ředitele přes vědu a výzkum, který mi mj. píše: Žádný výrobek z portfolia našich značek není testován na zvířatech. ... Nejenom, že L'Oréal používá k testům alternativní metody, ale zároveň je náš výzkum na špičce jejich vývoje. ... Naše společnost se zaměřuje na vývoj kožních modelů, které mohou nahradit testování na zvířatech.
  S potěšením tedy konstatuji, že Petra Pojerová měla pravdu, a zároveň jí tímto děkuji, že jsem si díky ní mohla poopravit svoje mínění o společnosti L'Oréal.

  superkarma: 0 12.02.2008, 18:53:16
 4. avatar
  [19] Vivian [*]

  Petra Pojerová: já mám svoji informaci z webu organizace PETA (http://www.caringconsumer.com/pdfs/companiesDoTest.pdf)
  Tak teď nevím, kde je pravda...

  superkarma: 0 11.02.2008, 17:41:01
 5. [18] Petra Pojerová [*]

  Vivian: co se týká testování na zvířatech, tak firma L´Oréal netestuje kosmetiku na zvířatech od roku 1989. Tím nechci nějak převracet váš názor v tom, co kupovat, nicméně tuto informaci vám ráda sdělím, protože i pro mě je to při výběru kosmetiky důležité. Minulý týden jsem byla na exkurzi v jejich laboratořích.

  superkarma: 0 11.02.2008, 16:34:33
 6. avatar
  [17] Vivian [*]

  jitka2:
  na to jsi přišla úplně sama?

  superkarma: 0 11.02.2008, 16:24:25
 7. [16] jitka2 [*]

  nehelde na to, ze tyhle clanky jsou ucelovy, maj prodat kosmetiku urcite znacky, ktera si ten clanek objednala...

  superkarma: 0 11.02.2008, 16:18:59
 8. [15] jitka2 [*]

  ja jsem sveho partnera k telove kosmetice teprve privedla. Ve svych 33 letech nepouzival tuhy deodorat do podpazi a s vune pouze prilezitostne. Od te doby co jsme spolu se snazi, ted uz jen aby pouzival ustni vodu a bombony pro prijemny dech a budu spokojena

  superkarma: 0 11.02.2008, 16:15:47
 9. avatar
  [14] Vivian [*]

  Můj muž už má svoji osvědčenou kosmetiku. A zvykl si, jako já, nekupovat věci, které se testují na zvířatech Takže L'Oréalem bych mu asi radost neudělala.

  superkarma: 0 11.02.2008, 16:00:45
 10. avatar
  [13] Solei [*]

  Hlavně by to s těmi našimi muži co se o sebe starají nepokročilo tak jako v dobách Ludvíka IV. Místo vody voňavka a na těle ani chloupek.

  superkarma: 0 11.02.2008, 14:49:42
 11. avatar
  [12] MEK [*]

  má krásnou vůni

  superkarma: 0 11.02.2008, 14:06:23
 12. avatar
  [11] Juana [*]

  OlgaMarie: ještě taky někdy sex a v mém případě ještě dobré víno

  superkarma: 0 11.02.2008, 13:25:28
 13. avatar
  [10] Juana [*]

  Koupit manželovi pleťovou kosmetiku, tak mi s tím odkáže do patřičných mezí se slovy, že není žádný buzerant
  Stačí mu šampon, gel na holení, balzám po holení a deodorant.

  superkarma: 0 11.02.2008, 13:24:06
 14. [8] Lindaa [*]

  tyrkys: nejsou. Proste jak shodil vousy tak se mu zacaly delat supiny, jsou tak 2x2mm velký. Bylo nám vysvetleno, ze oblicej byl chránen nekolik let vousy a ted je znicehonic vystaven pocasí. Je to i videt kdyz se pár dnu neoholí tak supinky zmizí, ale jak se oholí tak kuze reaguje. No a ten muj je super expert, prece se nebude nicím patlat jako zenská. Takze jsem ho obcas namazala mým krémem s aloe vera-to pomáhalo, ale prý smrdel jako zenská (radsi jsem nad tím výrazem nepremýslela, já ten krém uzívam denne). A tak jsem mu koupila pánskou Niveu, pomáhá, ale chce to mazat denne po koupeli nebo holení a na to je on moc líný. Ale pro me za me at se treba osype, me je to jedno. Muj problém nastává az kdyz ho napadne apod.

  superkarma: 0 11.02.2008, 12:45:43
 15. avatar
  [7] tyrkys [*]

  Lindaa: a nejsou to lupy?

  superkarma: 0 11.02.2008, 12:37:14
 16. [6] Lindaa [*]

  OlgaMarie: átéčko: Holky svatá pravda. To, ze on potrebuje necím napatlat oblicej je moje potreba - ty supinky potom DESNE lochtaj v podprsence (PS.radsi se neptej jak se tam dostanou).

  superkarma: 0 11.02.2008, 12:28:45
 17. avatar
  [5] átéčko [*]

  OlgaMarie: Tři

  superkarma: 0 11.02.2008, 12:14:27
 18. avatar
  [4] Žábina [*]

  celou tuhle řadu mají u nás v Globusu, manža si koupil ten krém Hydra energetic

  superkarma: 0 11.02.2008, 11:45:28
 19. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Co já vím,tak chlap má pouze 2 potřeby.
  1.klid
  2.chutnou krmi
  Ostatní jsou potřeby žen.

  superkarma: 0 11.02.2008, 09:56:35
 20. [2] Lindaa [*]

  Tak tohle jsem u nás jeste nevidela. Zatím jsem manzelovi koupila Niveu pro muze a hned po pouzití hydratuje fajn, ale po pár hodinách je opet vysusený, to by se musel natírat nekolikrát denne aby to melo úcinek. Manzel po letech sundal plnovous a ted se mu delají suché supinky na tvárích.

  superkarma: 0 11.02.2008, 08:24:13
 21. [1] Nikol [*]

  Tuhle kosmetiku kupuji manželovi asi půl roku - krém proti vysušování a gel na holení. Krásně voní a manžel si ji pochvaluje.

  superkarma: 0 11.02.2008, 07:25:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme