Značková pánská kosmetika CROSSER uvádí v těchto dnech na trh novou řadu výrobků CROSSER Sensitive. V odstínech modré a grafitové představuje nová kolekce 4 produkty každodenní kosmetiky pro muže s citlivou pokožkou. CROSSER Sensitive nabízí hned dvě varianty pro klasické holení – pěnu a moderní gel, které doplňuje jemný balzám po holení a kvalitní antiperspirant s jednotnou, decentní parfemací a přidanými látkami, které účinně působí na zklidnění a regeneraci citlivé pokožky.

 

Každodenní holení znamená pro pokožku tváře poměrně velký stres, pokožka je mechanicky drážděna, může dojít i k drobným poraněním. Vody po holení s vysokým obsahem alkoholu ji vysušují a časté používání mýdel či mycích gelů ji zbavuje ochranného kožního pláště. Taková pokožka je pak napjatá, sušší, hůř se hojí a výrazně citlivěji reaguje na vnější podněty. Klasickými znaky citlivé pokožky jsou: zčervenání až zarudnutí, pocit „malé“ kůže (napnutá pokožka), dále vznik drobných, mikroskopických trhlinek při mechanickém namáhání kůže, na pokožce mohou být i okem viditelné suché šupinky. Citlivá pokožka je také hůře hydratovaná, ztrácí elasticitu a reaguje samozřejmě nejen na holení, ale i na další podněty jako je slunění, vítr, pobyt v klimatizovaných prostorách či používání kosmetiky.

 

Výrobci kosmetiky proto rozšiřují nabídku klasické pánské kosmetiky o produkty určené speciálně pro ošetřování citlivé pokožky. Ty se odlišují od klasických produktů především používáním šetrnějších ingrediencí, které doplňují přidané účinné látky pro obnovu hydrolipidického filmu pokožky, urychlují regeneraci a rychle zklidňují podrážděnou pokožku. Nová kolekce CROSSER Sensitive proto v recepturách obsahuje například panthenol, alantoin, vitamin E a mentol. Panthenol patří k nejúčinnějším kosmetickým látkám, dokáže urychlovat obnovu zárodečných buněk kůže, osvědčil se proto jako regenerační a hydratační přísada. Alantion má výjimečné zklidňující a regenerační účinky, využívá se také jeho dezinfekční, dezodorační a antiperspirační působení. Vitamin E je silný antioxidační prostředek, který nejen zesiluje působení třeba panthenolu či alantoinu, používá se hlavně pro zmírnění předčasných projevů stárnutí pokožky vlivem působení volných radikálů. Chladivé, osvěžující a antiseptické účinky mentholu jsou samozřejmě známy už z tradiční medicíny.

 

Nová pánská kolekce CROSSER Sensitive od Lybaru nabízí ideální a jednoduché řešení denní hygieny nejen pro muže s citlivou pokožkou. Sada zahrnuje pěnu na holení (200 ml za 40 Kč) v alternaci s gelem na holení (200 ml za 75 Kč), dále balzám po holení pro zklidnění a kondicionaci pokožky (100 ml za 65 Kč) a samozřejmě také žádaný antiperspirační deospray  (150 ml za 50 Kč).

Pánský kosmetický set CROSSER Sensitive spojuje nový modrošedý design na obalech a také jednotná, moderní pánská vůně. Všechny novinky CROSSER Sensitive jsou od června k dostání v široké obchodní síti.

 

Chcete tuto novinku pro svého partnera vyhrát? Zapojte se do soutěže!

Reklama