Každý z nás jednou za čas bilancuje, co všechno se mu v poslední době povedlo a kde má naopak ještě prostor ke zlepšení. Zjišťujeme, že ne všechna rozhodnutí, jak některé věci či zvyky změnit, nám opravdu vydržela.

Spolehlivou cestou, jak dostát svým cílům, je začínat pomalu a měnit věci postupně. Není důležité očekávat velké změny hned v krátkém časovém horizontu. Vysoké cíle nás svou náročností odrazují a s prudkou změnou se někdy neumíme vypořádat. Proto je jednodušší začít s malými předsevzetími a slíbit si, že pro sebe každý den uděláte něco malého. Můžete začít změnou životosprávy, péčí o tělo nebo o zuby.

Co takhle zkusit:

Budu navštěvovat svého stomatologa preventivně 2x do roka.

„Nemám důvod chodit k zubaři, zuby mě totiž nebolí." Tato myšlenka se zdá být logická, ale je mylná. Zubní kaz skutečně dlouho nebolí, ale když se bolest dostavuje, dosahuje již zubní dřeně. Často pak dochází k její infekci a samotnému bolestivému zánětu. Počátek vzniku zubního kazu však pozná lékař, a to v době, kdy lze víceméně bezbolestně problém odstranit.

Po každém jídle budu žvýkat žvýkačku Orbit.

Žvýkáte-li po každém jídle po dobu 20 minut, neutralizujete tak vznikající kyselé prostředí v ústech, vyrovnáváte pH a napomáháte remineralizaci (návratu důležitých minerálů) do zubní skloviny. Ta je pak odolnější proti zubnímu kazu. Někdy bývá velmi nepraktické vytahovat po jídle zubní kartáček a pastu, například před odchodem na důležitou schůzku nebo uprostřed zábavy. Jestliže nemáte možnost vyčistit si zuby po jídle, žvýkáním Orbitu odstraníte zbytky jídla a povlak z povrchu zubů.

Budu si chránit také mezizubní prostory.

V mezizubních prostorách se usazuje v průběhu dne plak a navíc se z těchto úzkých prostor často těžce odstraňuje. Používání mezizubních kartáčků a dentální nitě je osvědčenou kombinací, jak si mezizubní prostory chránit.

Žvýkání Orbitu po každém jídle nenahrazuje každodenní čistění zubů. Právě komplexní péče, jejíž součástí je pravidelné čistění zubů, žvýkání Orbitu po každém jídle a preventivní prohlídky u zubního lékaře alespoň dvakrát za rok, pomůže ochránit zuby před zubním kazem.

Orbit pomáhá chránit před zubním kazem po každém jídle, vždy a všude.

www.orbitklub.cz

Reklama