Vážená paní redaktorko, milé Ženy-in!

Od dětství si moje srdce získaly ze všech zvířat nejvíce kočky. Nevím proč, zda pro jejich přítulnost či krásu. Když si někdo přál psa, já kočku. Málokomu se líbila jejich nestálost, faleš, ale podle mě mnozí kočkám závidí jejich sedmero životů, které tyto přítulné bytůstky mají.

Jako dítě jsem si kočku vyprosila u babičky, a když jedna se slzami obrečená od nás odešla, donesli jsme si jinou. Když jsem ukončila školu, odešla jsem do Prahy, a moje babička se přestěhovala do malého bytu na náměstí, kde místo velkého dvora měla malý balkon do dvora. Babička jako by kočky přitahovala, neboť se u ní na balkoně v prvním patře objevil zčistajasna raněný černý kocour, který babičce nebyl lhostejný. Ošetřila ho, dala mu nažrat, a on jí svoji lásku oplatil další návštěvou. A tak se z hosta stal babiččin společník, kterému babička vyhradila místo na balkoně a misku, která patřila jenom jemu. Každý den mu chodila pro čerstvé mléko a dopřála i páreček či jiné dobrůtky.

Přišel podzim, kocour se uzdravil a babička se nestačila divit. S deštěm a plískanicemi začal kocour k babičce vodit další kočičí návštěvy. Jednou mouratou kočku, podruhé strakatou s koťatama, a všem dopřál mléka z misky, která byla určena jenom pro něho. Babička zpočátku nadávala, neboť říkala, že to má za dobrotu, ale mléka přilévala, a uzeninek pro její kočičí svěřenkyně přibývalo. Kromě láteření poznamenala, že ten kocour musí mít dobré srdce, když nenechá ostatní kočky na ulici, a umí se s nimi podělit. A to je prý u koček vzácností.

Moje babička totiž nadevšechno miluje psy, které také svojí dospělé dceří hodně hlídá. Jde o francouzského buldočka Charlieho a mopsíka Alfíka. Ti když přijedou, tak babička zavře balkonové dveře a řekne jim, že ty kočky jsou tam také doma, a jde se svými věrnými čtyřnohými miláčky ven.
Černý kocourek už nežije, ale kočky z ulice táhnou k babičce na balkon dál. Vždy ji znepokojí, když některá nepřijde, zda se jí něco nestalo.  Proto mohu bez mrknutí oka potvrdit, že kočky umí milovat, nejsou falešné a cítí jako kterákoliv jiná zvířata. A moje babička je úžasná žena, protože přestože odjakživa milovala psy, uměla cítit potřebu všech zvířat, a to i koček, které měla ze všech zvířecích druhů nejméně ráda.

Ema K.


Děkujeme za krásný příběh :).

Jaké jsou Vaše zkušenosti se zvířecí láskou? Napište nám o nich na redakce@zena-in.cz!

Reklama