Málokdo to pochopí, ale je to tak.
Od mých zhruba 12 let jsem nenáviděla svého otce. Kdybych někomu vyprávěla, jak se k nám všem - mé matce, svým rodičům a mé sestře chová, tak by mi nikdo nevěřil... na veřejnosti  se choval úplně normálně, v komunistickém žargonu by se napsalo - v kolektivu oblíbený, ale doma...???

Děs, běs, hrůza, utrpení.
Ne pořád, ale jakmile ho někdo nebo něco vytočilo, tak neznal bratra. V lepším případě lítalo nádobí, co měl po ruce, ať plné či bez obsahu, takže jsme poměrně často malovali, v horším případě jsme to odnášely já a mamka, sestra byla jeho favoritka, ta byla ran ušetřena.

Ve věku asi mých 15, jsem už začala mamku bránit, a o to bylo vše horší... Nemohla jsem nic - na zábavy, ke kamarádkám, musela jsem být nastoupena doma. Když přišel z práce, neexistovalo nečekat... Pokud jsem mohla na zábavu, tak jen v místě bydliště a před odchodem jsem se musela předvést - pokud se mu něco nelíbilo, ať oděv či namalování, tak umýt a znovu..

Obočí mi mamka trhala tajně po jednom chloupku, aby si nevšiml..no hrůza!
V 16 jsem začala chodit s klukem, měl už po vojně a živil se jako kuchař. Nechal mě s ním chodit asi půl roku, pak mi řekl, že se ke mně nehodí, je to JEN kuchař, a začal teror.

Moje zapírání, lhaní, sem tam za školu, abych ho vůbec viděla. Když něco prasklo, tak zas bití, ponižování. Po roce jsem rezignovala a vzdala to. Začala jsem pak chodit s klukem, který mu vyhovoval a toho jsem si i vzala.

Dnes jsem 19 let vdaná, manžel strašně nerad vzpomíná na dobu, kdy měl chuť mého otce přizabít za to, jak do mě před jeho zraky kopal, mlátil... Dnes už na to nemyslím, s otcem, který zůstal sám - mamka se s ním rozvedla, sestra provdala mimo bydliště, se stýkám, zůstal na starost mně.. Každé vánoce tráví u nás.. ale v koutku duše neodpustím nikdy.

Zdeňka


 

Bohužel, rodiče si nevybíráme... O to je pak horší, pokud nám dokáží ublížit tak, jako tobě, Zdeni, otec...

Je mi smutno z toho, jaké příběhy se kolem nás dějí, je mi smutno z lidí, kteří dokáží druhým takovýmto způsobem otrávit život....

 

Posílám ti úsměv, pohlazení a dáreček pro radost ;o)

 

Reklama