Nová iniciativa se snaží inspirovat ke zvýšené fyzické aktivitě – minimálně 30 minut denně po dobu třiceti dnů by se všichni měli věnovat široké škále pohybových činností, sportů a cvičení. Cílem je vytvořit z Dubaje nejaktivnější město na světa.
„Dubaj chce jít příkladem městům na celém světě a podporovat své obyvatele, aby se více věnovali fyzické aktivitě a sportu. Velmi nám záleží na tom, abychom šířili kulturu tělesné zdatnosti, protože jsme pevně přesvědčeni, že pohyb a sport v každodenním životě významně přispívají ke zlepšení kvality života,” uvedl šejk Hamdán bin Muhammad.

Dubajská fitness výzva probíhá od 20. října do 18. listopadu 2017 a jedná se o dosud první celoplošnou sportovní akci v tomto emirátu zaměřenou na různé sportovní disciplíny.

Zastoupeny jsou všechny možné fyzické aktivity od chůze a týmových sportů přes intenzivní fitness programy, paddleboarding a aerobik až po kopanou, jógu či cyklistiku. Účastníky čeká nabitý měsíc plný sebeobjevování a zábavy pro všechny věkové skupiny a kategorie zdatnosti.

K nejvýraznějším bodům programu patří pět víkendových fitness slavností, které začínají v parku Safa 20. a 21. října. Kromě nabitého rozvrhu každodenních fitness akcí, bezplatných cvičebních lekcí a speciálně zaměřených komunitních aktivit v každé dubajské čtvrti se v rámci Dubajské fitness výzvy bude konat i několik již zavedených a velmi úspěšných partnerských akcí, mimo jiné např. běžecké závody Dubai Color Run, plavecké závody Dubai Mass Swim a školní soutěže Dubai Schools Fitness Games.

Registrovat se a zavázat se k 30 minutám pohybové aktivity po dobu 30 dnů lze snadno na www.dubaifitnesschallenge.com.

Reklama