A dokonce si myslí, že byste měly dát své příspěvky svým protějškům přečíst. A já se za tenhle návrh přimlouvám. Za co například děkuje a chválí čtenářka Věrulinka? Nechte se překvapit a přečtěte si její příspěvek.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. Dnešní téma je milé, necháme naše články našim polovičkám přečíst? Měly bychom, děvčata, zaslouží si to. Nebudu se opakovat, již jsem psala, jak můj manžel uměl se o mne postarat v mé nemoci, ač sám byl nemocen.

Vezmu to z jiného soudku, za co chci svého manžela pochválit. Nejen že se postará o vše kolem domečku, co je zapotřebí, a že to není zrovna práce lehká, to víte všechny ženy, které bydlíte v domku. Zajistit dřevo na topení, nařezat, uklidit, aby bylo v zimě teplíčko v domečku. V zimě uklízení sněhu, je jeho práce, nepustí mě abych mu pomohla. Po dvou sezónách prožitých tady na vesnici s haldami sněhu, kdy jsem viděla denně, jak je udřený, jsem řekla a dost.

Nejen že jsem ho vždy pochválila, uvařila něco dobrého a hlavně upekla jeho dobrůtky, ale letos jsem rozhodla a zakoupili jsme frézu na sníh. Nebude se už dřít s mokrým a těžkým sněhem. Chvíli se bránil, ale nakonec souhlasil a poděkoval mi, za můj nápad a ohled k němu. Bobe, nemáš za co děkovat, to je samozřejmost, proč nás to nenapadlo už vloni?

Jenom se směji a říkám, že letos sníh padat nebude a když tak málo.

Zajistí nákupy, protože ví, že já nenávidím nákupy. Občas mu říkám, ty jsi můj nákupčí a dostane pusu. Je na něm vidět, jak je potěšen.

Ale budu upřímná, nejen že umím pochválit, ale taky pěkně vynadat. Když něco udělá jinak, když poruší naše společný rozhodnutí a udělá po svém. A že můj muž občas šokuje a hádka je velká. Máme oba dva jednu výhodu, neumíme se na sebe zlobit dlouho a jedeme dál, jako by se nic nestalo. Nějaké dlouhodobé mlčení neznám. Dáme si kávičku, malou slivovičku a všemu se zasmějeme.

Prostě chválím svého manžela i když mě občas namíchne, ale kdo jsme bez chyby, hoď kamenem. Možná bych se divila, kdyby psal on, ale jak ho znám, byla by to samá chvála.

Zdraví Věrulinka

Milá Věrulinko, jsem zvědavá, která čtenářka přistoupí na váš návrh a nechá svůj příspěvek přečíst.

Reklama