Zdraví

Hýčkáte si své nohy?

Nosí nás věrně po celý život. Nereptají, nestěžují si ani neodmlouvají. Poctivě chodí, běží, utíkají, či se jen tak pozvolna loudají. Naše nohy.

Mnohdy na ně zapomínáme, jako by byly pouhou popelkou naší tělesné schránky. Zatímco obličej hýčkáme krémy, masážemi a líčidly a vlasy šlechtíme výživnými šampóny, na naše věrné nositelky nám jaksi nezbývá čas.

A přitom ony především si zaslouží naši láskyplnou péči, jemné doteky a odborné ošetření. Chceme přece, aby nám dobře sloužily, ne?

Každý člověk by měl jednou za čas navštívit pedikúru a nechat odborníka, aby se našim nohám náležitě věnoval.

O krátký rozhovor jsem požádala v kosmetickém salonu ve Vydrově ulici v Praze, jehož majitelkou je paní Dana Grúlová. Její salon poskytuje veškeré služby, které souvisejí s péčí o zdravý a upravený vzhled, a klientům se zde věnují zkušené odbornice.

Letité zkušenosti v péči o nohy má i zdejší pedikérka Hana Bartůšková, která mi zodpověděla pár dotazů.

 

Jak často navštěvovat pedikúru?

 

To je otázka, na kterou se ptá mnoho zákazníků. Ideální frekvence je jednou za 4 týdny, ale jako u jiné péče velmi záleží na tom, zda klient má nějaké problémy, jako jsou třeba zarostlé nehty či plísně,zda je třeba diabetik nebo  je-li celý den v neprodyšné obuvi. Těm se návštěvnost pedikérky doporučuje častěji, zhruba jednou za 3 týdny.

 

 

V jakých případech návštěvu neodkládat?

 

Návštěvu pedikéra zásadně neodkládat při výskytu plísní - tento problém si bohužel mnoho lidí raději nechá pro sebe, stydí se a pak je léčba zdlouhavá. A samozřejmě při výskytu některých náhle vzniklých problémů, prasklin kůže, nehtů... Když nejsou nohy, jak mají být, tak hurá k odborníkovi.

Skutečně není nutné se stydět.

 

 

Jak probíhá klasické ošetření nohou?

 

Klasické ošetření u nás probíhá namočením nohou do perličkové lázně s kvalitní změkčovací solí (nedoporučujeme pěny, vyjdou levněji, ale vysušují), ošetření nehtů, nehtového lůžka, prasklin na patách, odstranění zrohovatělé kůže, odstranění kuřích ok. Když je noha v pořádku, může si klient dopřát masáž, parafínovou lázeň, lakování nehtů, nebo jen odejít s aktivním přípravkem vetřeným do kůže.

 

Jak mají lidé správně o své nohy pečovat?

 

 

Maminky by měly dětem již od dětství vštěpovat zásady správné hygieny. Mnoho lidí neví, jak je například důležité dbát na dostatečné vysušení meziprstního prostoru po koupeli. Vlhké prostředí totiž přeje plísním a v kombinaci s neprodyšnou obuví je na problém velmi rychle zaděláno. Důležitý je i vhodný výběr ponožek – nejvhodnější jsou bavlněné, které dobře sají, a naprostou samozřejmostí by měla být jejich každodenní výměna.

   
03.03.2004 - Zdraví - autor: Jaroslava Machálková

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Drahuška [*]

  Ještě jsem zapomněla dodat, že svým nožkám dopřávám zhruba 2x v měsíci masáž, společně s klasickou léčebnou masáží zad.

  superkarma: 0 04.03.2004, 15:22:14
 2. avatar
  [11] Drahuška [*]

  Když jsem byla předloni na relax. víkendovém pobytu pro ženy, nechala jsem si udělat pedikúru - paní to dělala nasucho bruskou, u které měnila různé nástavce a pak nohy promasírovala krémem. Když jsem pak po nějaké době šla na pedikúru tady, baba mi nohy naprosto neodborně pořezala skalpelem tak, že mě paty při chůzi štípaly a nehet na palci mi přištípla až do krve. Když jsem se ohradila, že mě to bolí, tak se strašně divila. Šla jsem k ní druhý den její "práci" reklamovat, ale asi měla dovolenou, což ovšem na dveřích oznámeno neměla, ani doma se nezdržovala. Při hovorech se známými o pedikúře uvádím tuto ženštinu jako odstrašující případ.
  Jinak si ošetřuji chodidla pravidelně doma - používám pilník, obrušující krém a každý večer zjemňující krém, po jehož hojnějším nanesení obouvám ponožky.
  Zjistila jsem, že se u nás bude otevírat nová pedikúra, tak mám v plánu ji otestovat na vlastní nohy.

  superkarma: 0 04.03.2004, 15:18:16
 3. avatar
  [8] Vivian [*]

  O nožičky si pečuju sama Ale mívám problémy s nehtem na jednom palci, který mi čas od času začne vrůstat do kůže, většinou se to zanítí a bolí to jako čert Ale zatím se mi podařilo ho vždycky špičkou nůžek vystřihnout, zánět odborně ošetřit, a měla jsem zase na delší dobu klid. Jen jednou jsem se s tím uchýlila u nás na chirurgii, ale doktor mi udělal totéž, co si vždycky dělám sama. Vystřihnul mi tu špičku nehtu a navrhl mi, že bych si mohla nechat odpreparovat celou tu postranní část nehtu, o kterou bych se pak musela starat tak, aby se při dorůstání nestáčela dolů. Ale už o mě nikdy neslyšel Kdepak nechat si ušmiknout půlku nehtu...

  superkarma: 0 03.03.2004, 23:11:54
 4. avatar
  [5] lightblue [*]

  SARI: já už bych bez namazání nohou taky neusnula a přesně, nemám ráda ženské ve věku mojí mámy, které mají popraskané paty a tu hroznou kůži.

  superkarma: 0 03.03.2004, 14:29:12
 5. avatar
  [4] Aja [*]

  Taky se starám sama. Souhlasím se SARI...
  Navíc jsem byla kdysi ve špitále a tam jedné paní amputovali po částech nohu. Prý jí tam na pedikůře zanesli nějaké svinstvo a dostala infekci. Je to už spoustu let, ale občas si na ni vzpomenu

  superkarma: 0 03.03.2004, 14:13:17
 6. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Já jsem vyrazila dvakrát. Poprvé to byla známá a celou dobu se mě na něco vyptávala a mluvila a mluvila. Podruhé tady v Praze - když jsem chvíli seděla s nohama ve vodě, všimla jsem si, že kolem vaničky se po zemi válejí závěje odřezků kůže No to byl hnus. A navíc to byla tak odporně rutinní záležitost - tahle pedikérka zase celou dobu řešila vztahy s kolegyní, která stála v otevřených dveřích za mými zády No, byla jsem tam naposledy.
  Ale kdyby to někde bylo lepší, asi bych si to párkrát do roka nechala líbit.

  superkarma: 0 03.03.2004, 12:34:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme