Pojďme se podívat, v jakých plavkách nebo bikinách oslňovaly hvězdy stříbrného plátna. Jak moc se liší modely, které se nosily v padesátých a šedesátých letech od těch současných? Materiálem určitě, ale protože se móda stále vrací, tvar se tolik nemění. Co by se také na takovém kousku dalo vymyslet nového? Jednou je látky méně, podruhé více, ale v principu těch padesát let nehraje až tak velkou roli. Posuďte samy.


Marylin Monroe vystavuje svou porcelánovou leť v typických plavkách padesátých let zdobených žabičkováním, které nahrazovalo pružnost. V té době se sice už šily plavky ze žerzeje a vlny, ale protože dlouho schnuly, využívala se více bavlna. Lépe držela tvar. Ale asi bychom neměnily, co říkáte?

V šedesátých letech přišly na řadu bikiny a v nich okouzlující krásky jako byla Ursula Andress, Jacqueline Bisset, Andrey Hepburn, Bigitte Bardot a mnoho dalších. Bikiny Ursuly Andres si vzali za vzor tvůrci nových bondovek s Halle Berry v roli bond-girl.No a jenom trochu méně látky potřebují současné hvězdy Cameron Diaz, Demi More a Angelina Jolie na plavky, v kterých předvádí svá vypracovaná a opálená těla.
Ach jo.

Reklama