Novinky

Hvězdy Ježíše opět spolu - Báru Basikovou a Dana Bártu spojila bolest

Představitelé kultovního muzikálu Jesus Christ Superstar, Dan Bárta a Bára Basiková, se spojili, aby v novém ročníku osvětové kampaně organizace DEBRA podpořili tři stovky lidí, kteří se u nás narodili s nevyléčitelnou a nesmírně bolestivou nemocí motýlích křídel.

barta

basikova

Dan Bárta a Bára Basiková se mezi dalšími osobnostmi objeví na snímcích nového ročníku kalendáře organizace DEBRA ČR, který je součástí kampaně na podporu lidí trpících nemocí motýlích křídel. Každá z fotografií kalendáře odkazuje k nějakému aspektu této kruté choroby. Patronkou organizace DEBRA ČR je Jitka Čvančarová.

Pokud může mé jméno a má tvář pomáhat lidem, kteří pomoc potřebují, nemůžu říct ne. A nemoc motýlích křídel je tak vážná a křehká záležitost… A mohla potkat mne nebo moje děti,“ říká ke své spolupráci s organizací DEBRA Bára Basiková.

dan barta

Bára Basiková se tak na snímku pro rok 2017 objeví v obklopení trnitých růží, které symbolizují nástrahy, jež na lidi s nemocí motýlích křídel čekají i ve zcela prozaických věcech. „I ta nejkřehčí věc, jako růže, obyčejné rodičovské objetí, jemný dotek či šev oblečení působí našim pacientům často dlouhotrvající bolest,“ popisují fotografka Bet Orten a režisér Jan Pavlacký, autoři sedmého kalendáře DEBRA.

bara bas

bb

Dan Bárta se v kalendáři organizace DEBRA objevil už několikrát. „Z nějakých důvodů se mě tahle nemoc víc, aniž bych věděl proč, dotýká. Soucítím s pacienty, jejich rodinami i příbuznými,“ říká Dan a dodává: „Když už má někdo tu pitomou smůlu, že se narodí s nemocí motýlích křídel, může mluvit, svým způsobem, o štěstí, že se narodil v Česku. Díky EB centru v Brně, díky primářce Haně Bučkové a díky Debře totiž žijeme v zemi, která patří v péči o pacienty s tímto onemocněním, i jejich rodiny, ke světové špičce. A to je, při vší té pitomé smůle, dobré.“

Tématem Danovy fotografie je tíseň. „S nemocí motýlích křídel se lidé narodí, nelze ji vyléčit, nelze jí uniknout, lze s ní jen trpělivě žít,“ dodávají k tomuto snímku autoři kalendáře.

   
31.10.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [2] KARLA KREPELKOVA [*]

  Hrozna nemoc.Jeste ze jsou dobri lide a chcou pomoci postizenym touto nemoci.

  Pojistovny by mely zauvazovat jestli by nemely aspon hradit cast nakladu na leceni.

  superkarma: 0 31.10.2016, 21:17:24
 2. avatar
  [1] gerda [*]

  Tohle mě může tak leda naštvat. Pořád se ptám: proč se u nás na nemocné musí takhle žebrat? Proč nemá zdravotnictví pro své pojištěnce tolik, aby si nemuseli dělat starosti, kde na svou nemoc vzít? Ne, to určitě není v pořádkuSml31 a jednotlivé akce nejsou systémové řešení.Sml68

  superkarma: 1 31.10.2016, 10:05:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme