Posezení s rodinou a přáteli u husy a vína, to je tradiční oslava svatého Martina u čtenářky Renicek. A je moc hezké, když se takhle lidé scházejí...

To musí být příjemné večery, milá Renicek. Přeju Vám, ať se scházíte ještě hodně dlouho. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Ano, samozřejmě znám svátek svatého Martina. Zjistila jsem si, o jakého svatého jde, proč je na koni, čím si zasloužil přívlastek svatý, a to už před mnoha lety. Celá naše rodina a já s ní máme rádi všechny svátky. Nevadí mi uvařit a upéct nějakou tu dobortu navíc a pozvat blízkou rodinu a kamarády. A svatý Martin se k tomu báječně hodí. K svátku se vztahuje nejen úžasná husa, ale snad ještě úžasnější mladé svatomartinské víno, které mám moc ráda. Takže pečená husa a to správné víno máme tradičně na stole. Máme dokonce svoji tradiční dodavatelku domácí husy a vinný sklípek, kde na nás už tradičně čekají aspoň dvě lahve svatomartinského muškátu. Venku se na Martina brzo stmívá a často skutečně sněží, fouká a je nevlídno. O to víc si všichni užíváme posezení, popovídání si, vychutnáváme atmosféru a těšíme se na další svátek, na svatého Mikuláše, který už je za dveřmi. To se ovšem scházíme u jiného člena rodiny. Tam se také všichni moc těší. Troufnu si ale tvrdit, že k nám na husu se chodí s větším, přímo euforickým nadšením :-).

Hezkého Martina všem,

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

O tom všem si dnes budeme povídat. Těším se, že mi zase napíšete. A pro jednu z vás mám za odměnu připravený dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je MARTIN. Pěkný den!

martin

Reklama