Styl

Husté a široké obočí – konečně i v ulicích!  

Trendy líčení podléhají navzdory komerčním lákadlům na sezónní tipy jen velmi zvolna. A ještě pomaleji se uhnízďují obecně mezi ženami.

Zde nějakou tu změnu ve vizážistické módě spatříme zhruba o 10 let později než na molu, na tvářích světových hereček či na stránkách časopisů doporučujících ten či onen styl. O to větší radost mám, když se konečně ujme něco nového, čemu navíc fandím.

Jak dlouho jsou třeba módní výrazné rty?

obočíHodně let. A kdy sem tam objevíte okolo sebe ženu, která nosí výraznou rtěnku? Já osobně zaznamenávám až dnes. I vy samy, čtenářky, jste při mých proměnách kritizovaly nejvíce příliš červeno-oranžové rtíky modelek z vašich řad. Prostě nevkus. A proslulí módní guru si mohli kecat, co chtěli, že? Přitom za mládí mé babičky i maminky snad jiná rtěnka než červená neexistovala.

Dnes se ale zaměříme na obočí.

Již téměř 10 let se sice husté a přirozené obočí propaguje o sto šest, naše kolegyně, módní redaktorka a odbornice na vizáž na slovo vzatá, Dana Haklová, před nepřiměřeným vytrháváním varovala už v roce 2006:

Jenže vše marně, jak vidím na svých klientkách, které ke mně přijdou na kurz líčení. I docela mladičké dívenky, které před 10 lety ještě „tahaly kačera“, už mívají obočí zpustošené. Anebo zcela přírodní, což je úplně stejně „out“. Pravda, ještě před 6 léty, kdy jsem začala chodit na školení, se obočí nevěnovala tak velká pozornost jako dnes, a i já je tehdy u svých klientek opomíjela.

Ideál tvoří tyto tři pomyslné čáry:

Foto – obočí

Jak zkontrolovat, zda-li jej splňujeme? Prostě vezměte pravítko a před zrcadlem jej přiložte okolo svého obočí.

Co když neroste?

Nešvarem posledního téměř už století (začalo to asi ve 20. letech, kdy se začaly líčit i ženy-neumělkyně a příslušnice nižších vrstev) bylo totální vyholení a nakreslení, či dokonce vytetování tenkých čáreček. Možná sedělo a slušelo ideálním kráskám filmů z 30.–50. let, k takové Edith Piaf prostě patřilo, ale na normální ženské se mi to nikdy nelíbilo, zejména na té zralejší.

eyeMé generaci poznamenané módním diktátem plus minus 80. léty už po padesátce nepomůže ani svěcená voda, obočí totiž pomalu s věkem přestává dorůstat.

Séra na řasy a obočí

Ta se v poslední době v souladu s módní vlnou objevila v nabídce některých kosmetických firem, ale ač fungují skvěle na řasy (sama mohu potvrdit), na obočí jsou trošku krátká. Přesto se mi přípravkem firmy, kterou používám a nabízím svým klientkám, podařilo nějaký ten chloupek navíc vypěstovat, ale musím být velmi trpělivá.

Jak tedy na to?

Mezery mezi chloupky zahustěte hnědým stínem na tvrdém úzkém štětečku, či vy, výtvarně pokročilejší, vezměte do ruky speciální tužku (vždy v barvě vašeho přírodního obočí) tvrdší, než tu na kontury očí, a krátkými, lehkými dotyky „šrafujte“.  

Módní tsunami dolehlo už všude a obočí si dnes nechávají tetováním rozšiřovat i mladší dámy – někdy se i vyvede, záleží na odborníkovi.

Vy, mladičké dívky, které s líčením začínáte, buďte hlavně velmi opatrné. Pokud si nejste při úpravě obočí zcela jisté, navštivte kosmetičku či svěřte se do rukou zručnější kamarádky.

Malý návod zde:

Takže rozhodně upravujte, i kdyby šlo o pouhých pár chloupků navíc! Neupravené obočí = neupravený celý make-up = neupravená žena. A my přece chceme být „ženy-in“, ne?

   
16.01.2014 - Krása - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] Eva_CZ [*]

  Suzanne — #11 ja si striknu na zubni kartacek ( ne na ten, kterym si cistim zuby ) trochu laku na vlasy a prejedu. Sml67

  superkarma: 0 16.01.2014, 18:42:27
 2. avatar
  [11] Suzanne [*]

  Anai — #7 Děkuju, vyzkouším Sml16

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #12
  superkarma: 0 16.01.2014, 15:24:08
 3. [10] Pavla_b [*]

  Nelíbí se mi tenké linky, ale to obočí na druhé fotce mi taky nepřipadá pěkné, je hodně široké, ubrala bych zespoda tak čtvrtinu, aby se prosvětlil pohled..hodně husté široké obočí dodává zachmuřený výraz...

  superkarma: 0 16.01.2014, 14:49:18
 4. avatar
  [9] kobližka [*]

  Anai — #7 Ta vaše fotka by mě opravdu zajímala,tak pokud se to povede,bezva.

  superkarma: 0 16.01.2014, 14:22:15
 5. avatar
  [8] kobližka [*]

  Anai — #7 Já vím.V době,kdy to byla móda,jsem jí nezažila,dívám se na to dnešníma očima.

  superkarma: 0 16.01.2014, 14:20:18
 6. [7] Anai [*]

  gerda — #1 Roste, stejně jako řasy, když o to přijdou ženy právě díky té hrozné nemoci a ne vytrháváním. Doporučuju koupit to sérum a uvidíš - byť velmi pomalu - výsledky. Prodávají se taky kapky na šedý zákal, ty prý růst řas a obočí podporují, ale je na nich napsáno, že se nesmí používat, když uvedenou nemocí netrpíš, takže rozhodně nemohu doporučit, na rozdíl od toho séra Mary Kay, které mám osobně vyzkoušené. Možná najdu své foto před a dnešní, jestli se mi podaří vložit sem do diskuse - nebo ještě dodatečně do článku.

  Suzanne — #5 Dej na kartáček od řasenky gel na vlasy - bude držet ještě lépe! Ano, Ty máš krásné obočí, viděla jsem Tě a nejen to... já jsem bohužel starší generace a tak jsem si ho vytrhala příliš.

    kobližka — #6 Prostě móda, tedhy nikomu jako klaun nepřipadala.

  1. na komentář reaguje kobližka — #8
  2. na komentář reaguje kobližka — #9
  3. na komentář reaguje Suzanne — #11
  superkarma: 0 16.01.2014, 13:39:12
 7. avatar
  [6] kobližka [*]

  samecka — #4 No,však taky některé ty hvězdy vypadají dneska spíš úsměvně,než krásně.Nebo třeba tady už zmiňovaná Edith Piaf vypadá s tím svým obočím jako nějaký smutný klaun....ačkoliv její písničky miluju,připadá mi to tristní.

  1. na komentář reaguje Anai — #7
  superkarma: 0 16.01.2014, 13:07:22
 8. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Kdybych si netrhala obočí, mám snad chlupatý i bělmo. Po vytrhání vypadá tak jako na obrázku Sml24 Když chci být za krasavici, přejedu obočí bezbarvou řasenkou, aby to drželo tak, jak chci já.

  1. na komentář reaguje Anai — #7
  superkarma: 0 16.01.2014, 13:04:27
 9. avatar
  [4] samecka [*]

  kobližka — #2 že se ozýváš zrovna ty!!!! Inspirace první republikou přece!!!Sml32 Sml30

  1. na komentář reaguje kobližka — #6
  superkarma: 0 16.01.2014, 12:32:47
 10. avatar
  [3] Babca.p [*]

  No asi bych si taky přála, aby to co vyškubu už nevyrostlo, ale ono no roste to jak divé... Každé obočí má něco pro a něco proti. Já bych si opravdu tak husté obočí jaké mám nepřále. Je s tím víc starostí, víc péče než s namalováním jedné linky. No, ale když to jde do módy...

  superkarma: 0 16.01.2014, 12:27:31
 11. avatar
  [2] kobližka [*]

  Já to nikdy nepochopila,proč si ženy vyholí obočí a pak si tam nakerslí tenoučkou čárku.Něco příšerného.A hodí jich takových ještě hodně.Úplná trapárna.Obočí na ilustrační fotce je krásné,tak by to asi mělo být.

  1. na komentář reaguje samecka — #4
  superkarma: 0 16.01.2014, 09:51:40
 12. avatar
  [1] gerda [*]

  opravdu neroste, když se vyškube!! Jsem toho důkazem. A taky asi vypelichaloSml15 Navíc, taky šediví. A tak mi nezbylo než se nechat potetovat - ano, já, zapřisáhlá odpůrkyně tetování. Mám permanent a bez něj bych byla bez obočí. Drží dobře už čtvrtý rok, ještě že existuje. Ale jsou výjimky: mama po chemošce měla docela holá místa po obočí a jak jí krásně dorostlo! I ve správném tvaru, to jí moc přeju, vždycky je měla i bez úpravy klasicky krásné a husté.

  1. na komentář reaguje Anai — #7
  superkarma: 0 16.01.2014, 05:50:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme